Serwis Samsung

Zajmujemy się pogwarancyjną naprawą urządzeń marki Samsung. Naprawiamy wszystkie produkty tej marki. Posiadamy dogłębną wiedzę na temat konstrukcji poszczególnych urządzeń. Nasi technicy naprawili dosłownie tysiące urządzeń tego producenta. Nie boimy się napraw trudnych, skomplikowanych. Posiadamy odpowiednie przygotowanie techniczne, które pozwala nam działać nawet w bardzo trudnych przypadkach. 

Samsung jest marką globalną oferującą bogaty asortyment różnego rodzaj urządzeń elektronicznych. Serwis nasz działa w oparciu o odrębne działy zajmujące się ich serwisowaniem. Naprawiamy m.in. laptopy, smartfony, tablety, urządzenia biurowe (drukarki, skanery), aparaty fotograficzne, sprzęt AGD (odkurzacze), RTV (telewizory, odtwarzacze DVD, Blue Ray, zestawy kina domowego), aparaturę audio (soundbary, bezprzewodowe zestawy dźwiękowe multiroom, wieże hifi).

Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń urządzenia, na podstawie której użytkownik sprzętu podejmuje decyzję dotyczącą dalszych losów aparatury. W przypadku naprawy urządzenia, doświadczony zespół serwisantów dołoży wszelkich starań, aby przebiegła ona szybko, sprawnie i fachowo. Na przeprowadzone działania serwisowe udzielamy stosownej gwarancji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów z Państwa Samsungiem zapraszamy do naszego serwisu. Gwarantujemy, że sprzęt trafi w dobre ręce.

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza.

Darmowa diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz maila.

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń do nas!

22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Naprawa urządzeń Samsung

Nasz serwis przez lata swojego istnienia naprawił już prawdopodobnie tysiące urządzeń sygnowanych marką Samsung. Posiadamy doskonały dostęp do podzespołów serwisowych tego producenta, jesteśmy w stanie załatwić praktycznie każdą część w relatywnie krótkim czasie. Nasi technicy doskonale radzą sobie z otwieraniem tych urządzeń, z ich diagnozowaniem i naprawą. Możesz mieć absolutną pewność, że poradzimy sobie z każdym urządzeniem marki Samsung - zarówno jeśli jest to starsze urządzenie, jak również najnowsze. 

Samsung jest południowokoreańską korporacją zrzeszającą instytucje finansowe, firmy usługowe i oczywiście produkcyjne działające w wielu różnych dziedzinach. Marka powstała w 1938 roku jako firma eksportowa, by z czasem rozszerzać swoją działalność na inne dziedziny, w tym przetwórstwo spożywcze, przemysł tekstylny, branże finansową i ubezpieczeniową. Działalność nasza jako serwisu urządzeń elektronicznych nierozerwalnie związana jest z produkcyjnym pionem Samsunga w dziedzinie elektroniki użytkowej.

Samsung Electronics - historia oraz charakterystyka marki oraz jej produktów

Samsung jest południowokoreańską korporacją zrzeszającą instytucje finansowe, firmy usługowe i oczywiście produkcyjne działające w wielu różnych dziedzinach. Marka powstała w 1938 roku jako firma eksportowa, by z czasem rozszerzać swoją działalność na inne dziedziny, w tym przetwórstwo spożywcze, przemysł tekstylny, branże finansową i ubezpieczeniową. Działalność nasza jako serwisu urządzeń elektronicznych nierozerwalnie związana jest z produkcyjnym pionem Samsunga w dziedzinie elektroniki użytkowej.

Samsung Electronics powstała w 1969 roku, a w połowie lat siedemdziesiątych rozszerzono działalność korporacji na branżę budowlaną i stoczniową. Obecnie Samsung jest konglomeratem zatrudniającym ponad 400 tysięcy pracowników w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, lotniczym, chemicznym, hotelarskim, w handlu i rozrywce. Centrala Samsunga znajduje się w Seulu, a jego 58 oddziałów rozsiane jest po całym świecie.

Samsung Electronics

Najpotężniejszym członkiem Grupy Samsung jest Samsung Electronics, będący jednocześnie jedną z największych firm tej branży na świecie – od wielu lat plasuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych marek świata. Firma koncentruje się na czterech obszarach: media cyfrowe, półprzewodniki, sieć telekomunikacyjna i cyfrowe urządzenia LCD. Samsung Electronics zajmuje się produkcją urządzeń RTV, audio, AGD, sprzętu biurowego, komputerowego, fotograficznego, urządzeń mobilnych i podzespołów wykorzystywanych w projektowaniu elektroniki innych marek. Wśród sprzętów znajdujących się w ofercie Samsunga należy wymienić telewizory, odtwarzacze DVD, Blu-ray, MP3, monitory, laptopy, drukarki, pralki, lodówki, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze, cyfrowe aparaty fotograficzne i kamery. Samsung jest głównym producentem podzespołów elektronicznych, takich jak panele LCD, OLED, baterie litowo-jonowe, półprzewodniki, chipy, pamięci flash, DRAM, SRAM, procesory, czujniki obrazu CMOS, dyski HDD i SSD (w dużej mierze dla klientów zewnętrznych takich jak Apple, Sony, HTC czy Nokia). Jest także największym na świecie producentem telefonów komórkowych i smartfonów – zaczynając modelem Solstice, kontynuując podbój rynku popularną linią urządzeń Galaxy. Samsung jest także głównym dostawcą tabletów (seria Galaxy Tab). Należy podkreślić pozycję marki jako lidera w produkcji telewizorów i układów pamięci – w 2017 roku osiągnął pierwsze miejsce jako producent układów półprzewodnikowych, deklasując tym samym Intel.

Pierwsze produkty Samsung Electronics (początkowo pod szyldem Samsung Electric Industries) powstały we współpracy z japońską marką Sanyo, a były to telewizory, lodówki, pralki, klimatyzatory i kalkulatory. Do 1981 roku Samsung Electric Industries wyprodukowało ponad 10 milionów czarno-białych telewizorów.

W 1970 roku powstała spółka z japońską firmą NEC w ramach produkcji sprzętu audio-video i urządzeń gospodarstwa domowego. W 1974 roku poprzez przejęcie Korea Semiconductor, jednego z pierwszych zakładów produkujących chipy w tym czasie w kraju, Grupa poszerzyła swoją działalność o produkcję półprzewodników. Zakup Korea Telecommunications z początkiem lat osiemdziesiątych był kontynuacją przejęć i konsolidacji Grupy Samsung.

W 1983 roku Samsung ogłosił zamiar produkcji pamięci DRAM. Rok później ogłoszono opracowanie 64. KB kości pamięci tego rodzaju. W procesie tym wykorzystano technologie importowane z amerykańskiej firmy Micron Technology. Do opracowania własnych pamięci SRAM i ROM zastosowano zaś technologie uzyskane od Sharp of Japan.

W 1988 roku Samsung Electric Industries połączył się z Samsung Semiconductor & Communications, konsolidując i tworząc Samsung Electronics.

Pierwszy telefon komórkowy wyprodukowany przez Samsunga pojawił się na rynku koreańskim w 1988 roku. Jednak w związku z początkowo niewielkim udziałem w rynku (10%) rozważano nawet wycofanie się z produkcji tego rodzaju urządzeń, co dziś, w świetle wszechobecności marki w tym segmencie (w 2007 roku Samsung Electronics stał się drugim co do wielkości producentem telefonów komórkowych na świecie), wydaje się zaskakujące.

Należy zauważyć, iż produkcja pewnej liczby niedostatecznie sprzedających się produktów została zaniechana (np. aparaty fotograficzne, drukarki), a nowa strategia firmy przyjęta w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych zakładała kontynuacją procesu projektowania i produkcji komponentów oraz inwestowania w nowe technologie dla firm zewnętrznych. Ponadto Samsung przedstawił 10-letni plan, związany ze zmianą wizerunku „marki budżetowej” i rzucenia wyzwanie Sony jako największemu producentowi elektroniki użytkowej na świecie.

Samsung dokonał wielu technologicznych przełomów, zwłaszcza w obszarze projektowania kości pamięci, które są dziś powszechne w większości urządzeń elektronicznych. Działania te obejmują wprowadzenie do produkcji pierwszych na świecie 64. MB pamięci DRAM w 1992 roku, 256 MB pamięci DRAM w 1994 roku oraz 1 GB pamięci DRAM w 1996 roku. W 2004 roku Samsung opracował jako pierwszy na świecie układ pamięci flash NAND o pojemności 8 GB, a w 2005 roku podpisał umowę z firmą Apple na dostawę kości pamięci do produkowanych przez tę markę urządzeń. Od 2013 roku Samsung pozostaje kluczowym dostawcą komponentów dla Apple – procesory A7 produkcji Samsunga znalazły się w modelu iPhone 5S.

Serwisujemy sprzęt marki Samsung we wszystkich miastach w tym: Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz.

Panele LED i LCD

Do 2004 roku Samsung był największym producentem wyświetlaczy OLED (40% udział w rynku), zaś od 2018, z 98% udziałem, jest niekwestionowanym liderem na rynku AMOLED. Posiada ponad 600 patentów amerykańskich i ponad 2800 patentów międzynarodowych, co czyni go m.in. największym właścicielem zarejestrowanych rozwiązań technologicznych związanych z produkcją wyświetlaczy AMOLED.

Wraz z modelami Samsung Wave S8500 i Samsung i9000 Galaxy S pojawiła się generacja ekranów zwanych Super AMOLED. Choć według informacji podanych przez Samsunga, Super AMOLED jest jaśniejszy o 20% niż wyświetlacze poprzedniej generacji, ma niższe zużycie energii i zmniejszony stopień odbicia światła słonecznego, sama technologia nie uległa zmianie. Zasadnicza różnica polega na połączeniu panelu dotykowego ze szkłem pokrywającym wyświetlacz AMOLED i usunięciu powietrza między warstwami.

W styczniu 2011 roku Samsung zaprezentował nowy ekran – Super AMOLED Plus. Wyświetlacze tego rodzaju posiadają większą o 50% liczbę subpikseli przypadającą na jeden piksel w stosunku do tradycyjnego Super AMOLED (3 zamiast 2 subpikseli – na przemian czerwonego i zielonego oraz niebieskiego i zielonego). W nowej generacji tych ekranów wykorzystano typ RGB, a nie jak w Super AMOLED – RGBG (więcej zielonych plamek), co dało obraz o mniejszej ziarnistości. Wyświetlany obraz miał być jaśniejszy, a zużycie energii zredukowane o 18%.

W październiku 2007 roku Samsung wprowadził na rynek 40-calowy panel LCD o grubości dziesięciu milimetrów, a w październiku 2008 roku pierwszy na świecie ekran o grubości 7,9 mm. Samsung projektował panele do 24-calowych monitorów LCD (3,5 mm) i 12,1-calowych laptopów (1,64 mm). W 2009 roku Samsungowi udało się opracować panel do 40-calowych telewizorów LED o grubości 3,9 mm – „Needle Slim” to około 1/12 konwencjonalnego panelu LCD, którego grubość wynosi 50 milimetrów.

Pomimo zmniejszenia grubości wyświetlaczy Samsungowi udało się zachować wysokie parametry paneli, jak rozdzielczość Full HD, częstotliwość odświeżania 120 Hz i współczynnik kontrastu 5000:1.

Kolejną nowością była 6 września 2013 roku premiera 55-calowego zakrzywionego telewizora z ekranem OLED.

W październiku 2013 roku podano informację o wdrożeniu nowej technologii zakrzywionej powierzchni wyświetlacza Full AMOLED, która ujrzała światło dzienne wraz z modelem smartfonu Galaxy Round. Informacje z ekranu (czas, poziom naładowania baterii itp.) można było odczytać przy wyłączonym ekranie jedynie pochylając urządzenie.

Telefony komórkowe i smartfony

Przez niektórych Samsung kojarzony jest z telefonami z klapką, jednak to seria smartfonów Galaxy S, która uważana jest za bezpośrednią konkurencję iPhona, jest jego flagową linią. Charakterystyczne jest, iż początkowo w swych telefonach Samsung korzystał z wielu systemów operacyjnych, jak Symbian, Windows Phone, LiMo (oparty na systemie Linux) i zastrzeżonego własnego Bada, nie przywiązując się do żadnej opcji. Jednak do 2013 roku Samsung wycofał wszystkie systemy operacyjne z wyjątkiem Androida i Windows Phone. W tym samym roku Samsung wprowadził na rynek ponad 40 modeli telefonów i tabletów z Androidem, ale już tylko dwa oparte na systemie Windows, co daje jednak pewien obraz tendencji.

Pod koniec 2010 roku firma posiadała blisko 8% udział w rynku smartfonów (17,6% całego rynku telefonów komórkowych). W 2011 roku z łącznym udziałem 22,5% Samsung zbliżył się do Apple. Największym na świecie producentem smartfonów został Samsung w 2012 roku, sprzedając w pierwszym kwartale 95 milionów sztuk urządzeń.

Na rynku telefonów komórkowych Samsung zadebiutował w 1988 prezentując wówczas model SH-100, działające jeszcze w sieci 1G, potężnych rozmiarów urządzenie z monochromatycznym wyświetlaczem, na którym wyświetlany był w zasadzie jedynie numer. Kolejnym przełomowym modelem był SH-770 z 1994, inaugurujący wykorzystanie standardu 2G. Pierwsze modele nie sprzedawały się dobrze, jednak nie wycofano się z rynku - pracowano nad nowymi konstrukcjami, wprowadzano zmiany wyglądu, modernizowano podzespoły, uruchamiano kolejne linie produkcyjne. Pojawiły się telefony z możliwością obsługi SMS-ów (1998), odtwarzania mp3 (1999), fotografowania (2000), by w roku 2002 wreszcie odnieść oczekiwany sukces - Samsung SCH-X430 z kolorowym ekranem okazał się przebojem. Od tego czasu pozycja Samsunga w segmencie telefonów komórkowych na świecie zaczęła stopniowo się ugruntowywać, a wraz z pierwszymi smartfonami, w szczególności linii Galaxy, sprzedaż znacząco wzrosła.

Samsung wyprodukował wiele różnych serii i modeli Galaxy (np. Y, M, W, R, Nexus, Ace). Patrząc na ofertę Samsunga na pierwszym planie pojawiają się jednak flagowe Galaxy S i Galaxy Note - najbardziej reklamowane serie smartfonów należące do najwyższej klasy tego rodzaju urządzeń. To w tym segmencie rynku Samsung walczy z Apple, projektując jedne z najbardziej wydajnych smartfonów opartych na systemie Android.

Gdy na rynku pojawił się pierwszy iPhone, Samsung odpowiedział modelem SCH-W850, wyposażonym w przełomowy ekran dotykowy typu AMOLED. Jednak dopiero rok 2010 i uruchomienie linii produkcyjnej pierwszego modelu serii Galaxy S okazało się strzałem w dziesiątkę. Flagowa seria uczyniła z Samsunga lidera w obszarze produkcji smartfonów - Galaxy S przez nieco ponad pół roku od momentu pojawienia się na rynku sprzedany został w liczbie dziesięciu milionów egzemplarzy.

Galaxy S

Kolejne modele Galaxy S przynosiły nowinki umacniające pozycję Samsunga na rynku smartfonów. S2 napędzał dwurdzeniowy procesor, S3 posiadał charakterystyczne zaokrąglenia oraz specjalnie zaprojektowane przez Samsunga aplikacje, S4 wyświetlacz SuperAmoled w rozdzielczości Full HD, S5 mógł pochwalić się wodoodporną obudową i czytnikiem biometrycznym, S6 Edge łączył aluminium, szkło i zakrzywiony ekran, S8 posiadał smukłe ramki i przeprojektowaną obudowę (brak przycisku HOME, czytnik liniii papilarnych na tylnej pokrywie), panoramiczny ekran Infinity Display, S10 to Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala i rozdzielczości 3040 x 1440 pikseli, nowa obudowa oraz jeden z najlepszych przednich smartfonowych aparatów i świetne mobilne wideo, S20 obsługuje sieć 5G.

Galaxy Note

To druga sztandarowa seria smartfonów Samsunga, adresowana do wymagających użytkowników. Wyposażone w potężny ekran i rysik kolejne modele umacniały pozycję producenta na rynku urządzeń mobilnych. Sprawdzały się zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i w pracy.

Pierwszy model Galaxy Note pojawił się na rynku w 2011 roku i wyposażony został w ekran Super AMOLED HD w rozmiarze 5,3 cala. Rozmiar ekranu skłaniał do rozważań: czy to smartfon, czy może jednak tablet? Stworzono więc nową kategorię urządzeń, zwaną phablet, która jednak wraz z upływem czasu i wzrostem rozmiarów wyświetlaczy przestała być zasadna. Kolejne modele Galaxy Note stawały się już tylko smartfonami. Będąc rozwinięciem Galaxy S2 pod względem specyfikacji pierwszy Note prezentował się znakomicie: dwurdzeniowy procesor Exynos 4210 1,4 GHz, 1 GB RAM, 16 lub 32 GB pamięci flash oraz aparat z matrycą 8 milionów pikseli. Note II umocnił pozycję tej serii urządzeń - w ciągu dwóch miesięcy sprzedano 5 milionów egzemplarzy. Zmieniły się proporcje urządzenia i poprawiła specyfikacja techniczna. Istotną nowością była funkcja Air View, umożliwiająca w pewnym zakresie korzystanie z telefonu bez dotykania wyświetlacza. Note 3 wzbudził zachwyt wielu recenzentów i oczywiście użytkowników. Wyróżniały go elegancki biznesowy dizajn, ogromny wyświetlacz (5,7 cala) Super AMOLED, większa (w stosunku do Note 2) pojemność akumulatora i bezprzewodowe ładowanie. W modelu Galaxy Note 4 zastosowano nieco mocniejsze podzespoły, jednak różnice były zaledwie kosmetyczne. Dlatego pojawił się model Note Edge, który był wariacją na temat Note 4. Zakrzywiona jedna krawędź ekranu była początkiem ery zaokrąglania wyświetlaczy stosowanych w innych modelach smartfonów. Note 5 nie wniósł istotnych zmian w rozwoju tej serii smartfonów; był w zasadzie nieco większym Galaxy S6 z rysikiem. Note 6 nie było - aby zsynchronizować serię z kolejnymi modelami linii S (S7) po piątce pojawiła się siódemka. Note 7 był pechowy (brakująca szóstka mogła rzucić klątwę). Kłopoty z wybuchającą baterią spowodowały jego szybkie wycofanie z rynku. Swoistą próbą ratowania Note 7 był Note FE - czyli siódemka z mniejszą, bezpieczną baterią. Galaxy Note 8 to nieco mniej zaokrąglona wersja S8+. Do tego nieco większy ekran, podwójny aparat, więcej RAM-u, więcej pamięci wewnętrznej, nieco mniejsza pojemność baterii. Jego odświeżona wersja oznaczona została symbolem Note 9 - wzrost pojemność baterii, nieco większy ekran, głośniki stereo. Rysik stał się tutaj urządzeniem sterującym smartfonem poprzez Bluetooth. Note 10 wyposażono w nowszy wyświetlacz Dynamic AMOLED, trzeci obiektyw aparatu, zwiększono rozmiar pamięci RAM, zlikwidowano klasyczne wejście słuchawkowe, zaś rysik uzyskał możliwość obsługi za pomocą gestów. Galaxy Note 20 wydany został wraz ze swą rozbudowaną wersją Ultra, która zastąpiła tradycyjne wersje “+” znane z poprzednich modeli. Różnice są tutaj istotne - parametry, wielkość, częstotliwość odświeżania wyświetlacza, jasność, aparaty w szkle i plastiku, pojemność baterii - wszystko oczywiście na korzyść wersji Ultra. W stosunku do Note 10, dwudziestka uzyskała większy i płaski wyświetlacz (brak zakrzywionych powierzchni, czyli trochę inny wygląd), przebudowany aparat, możliwość rejestracji wideo 8K, pojemniejszą baterię, lepsze parametry podzespołów oraz rozbudowany rysik (nowe możliwości, dodatkowe gesty, większa szybkość reakcji).

Galaxy A

Niższa półka smartfonów Samsunga przez wiele lat reprezentowana była przez serię Ace. W ramach tej linii na rynku pojawiły się 4 generacje urządzeń. Samsung postanowił jednak swoje smartfony zaadresować do szerszego i konkretnie określonego kręgu odbiorców. Z tego powodu pojawiły się nowe linie urządzeń: Galaxy A oraz Galaxy J.

Galaxy A jest linią średniej klasy urządzeń produkowanych przez Samsung od 2014 roku, kiedy to do sprzedaży skierowany został model Alpha, będący protoplastą dla wszystkich modeli tej serii. Wykorzystane materiały (aluminium w obudowie) oraz jakość wykonania stawiały go w segmencie premium, jednak parametry zastosowanych podzespołów, brak wodoodporności, ekran o niższej rozdzielczości i brak gniazda MicroSD czyniły go przedstawicielem średniej klasy smartfonów. Słabsze podzespoły (ośmiordzeniowy Exynos 5430 był nieco mniej wydajny, niż chipset S5) i nowsze technologie (Exynos 5430 był pierwszym układem w technologii 20-nanometrów zastosowanym w smartfonie) pozwoliły na zastosowanie mniejszej baterii (bez skrócenia czasu pracy) i zaprojektowanie wyjątkowo cienkiej obudowy (6,7 mm), co uczyniło go niezwykle atrakcyjnym pod względem wyglądu smartfonem. Jego cena okazała się jednak zbyt wysoka dla klienta z ograniczonym budżetem, zaś odbiorcy biznesowego nie satysfakcjonowało wyposażenie i specyfikacja techniczna.

W tym samym roku Alpha zastąpiony został dwoma modelami sygnowanymi już literą “A” - A3 i nieco większym A5. Chwilę wcześniej pojawił się jeszcze ostatni model serii Ace (4), jednak smartfony sygnowane literą “A” nie były już jego spadkobiercami. W ciągu kolejnych lat modele serii A były modernizowane, a rozróżniano je dodając rok produkcji w nazwie (np. A3 2016). Na rynku obecne były modele A7, A8 i A9 Pro z ekranami Full HD oraz A9 (2018) z czterema obiektywami głównego aparatu, celujące w bardziej wymagającego odbiorcę i zacierające nieco granicę pomiędzy serią A i S. Najniższe pod względem możliwości smartfony prezentowane były przez modele serii J.

W 2019 roku nastąpiła zmiana oznaczeń smartfonów serii A - w nazwach pojawiło się “0”: A10, A30, A50 itd. W 2020 roku zaprezentowano modele Galaxy A51 i A71 wyróżniające się dużym ekranem Super AMOLED (6,6 i 6,7 cala) i poczwórnym aparatem. Podczas ich projektowania nie oszczędzano na gigabajtach pamięci. Na wyposażeniu znalazła się także funkcja szybkiego ładowania. Model A 42 przystosowany został z kolei do obsługi sieci 5G.

Galaxy J

Galaxy J to seria modeli budżetowych, która swój rynkowy debiut miała miejsce w 2015 roku. Obejmując modele atrakcyjne cenowo, nieźle wykonane i przyzwoite pod względem specyfikacji technicznej, adresowana była do zwykłych użytkowników, dla których telefon spełniać powinien jedynie swoje podstawowe funkcje. Rosnąca konkurencja w tym segmencie rynku ze strony chińskich producentów smartfonów, spowodowała zaprzestanie rozwijania tej klasy urządzeń i włączenie tańszych modeli smartfonów w obręb serii A.

Galaxy J obejmowała osiem podstawowych modeli: J1 - J8, występujących w różnych wariantach aktualizowanych w czasie obecności serii na rynku. Modele różniły się wielkością ekranu, parametrami zastosowanych podzespołów, jakością i klasą wykorzystanych materiałów. I tak model J4 wprowadzony na rynek w 2018 roku posiadał trzy odsłony - podstawową, plus oraz Core, różniące się rozmiarem matrycy (5,5 cala dla modelu podstawowego, 6,4 dla pozostałych konstrukcji), rozdzielczością aparatu (5,5 MP/ 8 MP), wielkością pamięci RAM (1, 2, 3 GB) oraz przestrzeni magazynującej dane (16/32 GB), a także pojemnością baterii (3000/3300 mAh) i wersją systemu operacyjnego (Android 8.0/8.1/10).

Scalenie serii J z serią A uczyniło ofertę smartfonów Samsunga bardziej przejrzystą. Choć linia J teoretycznie była traktowana jako słabsza, zdarzały się wśród modeli w jej obrębie urządzenia mocniejsze od niektórych oferowanych w ramach serii A, co generowało pewien nieład w danym przedziale cenowym.

Galaxy M

Litera M oznacza tysiąclecie i nawiązuje duchem i rozmiarem ekranu (6,2 - 6,4 cala) do jednej ze starszych serii Galaxy Mega. Modele Galaxy M obejmują sprzęt ze średniej półki. Seria powstała w ramach konkurencyjnej walki ze smartfonami chińskich producentów (Xiaomi) w tym segmencie rynku (głównie indyjskiego). Oferuje urządzenia charakteryzujące się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Znamienne w przypadku tej serii jest zastosowanie dosyć pojemnych i wydajnych baterii. M10 i M20 (początek 2019 roku) były także pierwszymi modelami z ekranami posiadającymi charakterystyczne wcięcie wypełnione przez jeden z obiektywów aparatu. Zastosowanie wieloobiektywowych aparatów jest jedną z cech wyróżniających tę serię, zgodnie z przyjętymi wytycznymi dotyczącymi wyposażenia smartfonów na poziomie podstawowym.

Galaxy Xcover

W swej ofercie Samsung posiada także modele o podwyższonej wytrzymałości. Są one projektowane w ramach serii Xcover - pierwszy model miał swoją premierą w 2011 roku.

Smartfony Xcover posiadają wzmocnione konstrukcje obudowy, są odporne na kurz i wodę, spełniają szereg rygorystycznych norm i wymogów w zakresie wytrzymałości, związanych z pracą w trudnych warunkach.

Konstrukcjom tym nie straszne są klasyczne upadki, uderzenia i zalania, wibracje czy wysokie temperatury. I tak model XCover FieldPro posiada specjalną obudowę, której wytrzymałość potwierdzona została certyfikatami IP68 i MIL-STD-810G. Stosunkowo wydajne podzespoły oraz funkcje czynią go odpowiednim narzędziem do pracy w terenie - Push-to-Talk, przycisk SoS (transmisja danych o lokalizacji), obsługa pasma do komunikacji w sytuacjach awaryjnych. Na wyposażeniu znalazła się także dająca się wymienić, bez konieczności wizyty w serwisie, bateria.

Infinity Flex Display

Mówiąc o smartfonach Samsunga można także wspomnieć o pewnych nowinkach, jak składany ekran, i urządzeniach w nie wyposażonych, jak Galaxy Fold - pierwszy smartfon ze zginanym ekranem. Jego konstrukcja oparta została na wyświetlaczu Infinity Flex Display - 7,3-calowym ekranie Dynamic AMOLED, wykonanym ze specjalnego polimeru zapewniającego wymaganą elastyczność podzespołu. Płynne otwieranie/zamykanie urządzenia realizowane jest dzięki precyzyjnej i nowatorskiej budowie zawiasu.

Tablety

Galaxy Tab

Swój pierwszy tablet serii Galaxy Samsung przedstawił już w 2010 roku. Jego konstrukcja opierała się na smartfonie Galaxy S. W kolejnym roku zdebiutowały jednak nowe modele, w tym wersja (Galaxy Tab 7.7) wyposażona w ekran Super AMOLED Plus. Urządzenia posiadały Wi-Fi, system GPS, możliwość korzystania z sieci komórkowej 3G/4G. Wydawać by się mogło iż kontynuacją linii były Galaxy Tab 2. Jednak w rzeczywistości urządzenia oznaczone “2” były budżetową wersją premierowej linii tabletów Samsunga przeznaczoną dla szerokiego grona odbiorców. Galaxy Tab 3 były urządzeniami ze średniej półki. Modele tej serii różniły się zastosowanymi procesorami - Galaxy Tab 3 7.0 posiadał jednostkę Marvell PXA986, wersja 8-calowa wyposażona została w mocniejszy układ Exynos 4212, a Tab 3 w wersji 10.1 wyszczególniony został procesorem Intel Atom Z2560. W roku 2014 pojawiła się linia Tab 4, która była bardziej zdecydowaną aktualizacją serii. Wyposażone w pojemne baterie i moduły LTE pozwalały na dosyć długą pracę i szybką transmisję danych. Były to jednak wciąż urządzenia ze średniej półki, dla których dobry stosunek ceny do jakości wciąż stanowił podstawowy priorytet konstruktorski. Dla wymagających użytkowników stworzona została seria Tab PRO oraz Tab S.

Galaxy Tab PRO

To linia bardzo mocnych sprzętowo urządzeń - w modelach inauguracyjnych (2014) znaleźć można m.in. Snapdragon 800 lub Exynos 5420 Octa, matrycę Super Clear LCD w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, 2/3 GB RAM, 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej oraz system Android 4.4.2 KitKat. Wewnętrzną konkurencję dla Tab PRO stanowiła seria Galaxy Tab S, do której w końcu włączone zostały modele z linii PRO.

Galaxy Tab S

To seria zaawansowanych konstrukcyjnie tabletów wyposażonych w najmocniejsze podzespoły, produkowana od roku 2014. Ich główną cechą odróżniającą je od konstrukcji produkowanych pod szyldem PRO był ekran Super AMOLED (do wersji S6 z 2019) - 94% pokrycia przestrzeni Adobe RGB.

Galaxy Tab A

To seria tabletów ze średniej i niższej półki, będąca odpowiednikiem smartfonowej linii Galaxy A. Adresowana do mniej wymagających użytkowników, dla których liczy się korzystny stosunek jakości do ceny.

Galaxy Tab E

Galaxy Tab E to podstawowa rodzina tabletów zainaugurowana modelem z roku 2015 - niestandardowy 9,6-calowy ekran w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410, 1,5 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci flash, główny aparat fotograficzny 5 Mpx z autofokusem, przedni 2 Mpx, Wi-Fi 802.11 n, Bluetooth 4.0, bateria 5000 mAh. Wyróżnikiem miały być w tym przypadku długi czas pracy na jednym ładowaniu i płynność działania podczas wykonywania podstawowych zadań. Dzięki funkcji multi-window, ekran w tym modelu można było podzielić, co umożliwiało jednoczesną pracę różnych aplikacji.

Półprzewodniki

Samsung specjalizuje się w produkcji pamięci do urządzeń mobilnych: pamięci masowej (NAND) oraz pamięci operacyjnej (DRAM). Działalność Samsunga w obszarze badań i produkcji elementów półprzewodnikowych rozpoczyna się w 1974 roku wraz z przejęciem firmy Hankook Semiconductor, co owocuje w drugiej połowie lat siedemdziesiątych masową produkcja zegarków LED.

W roku 1983 opracowany zostaje pierwszy układ Samsunga - 64 KB DRAM wykonane w technologii VLSI. Rok później powstają pierwsze układy 256 KB, a w latach 1986-88 objętość produkowanych pamięci wzrasta do 1 i 4 MB.

W latach dziewięćdziesiątych rozmiary pamięci produkowane przez Samsunga przyjmują astronomiczne rozmiary 64 MB (1992), 256 MB (1994) i 1 GB (1996). W roku 1993 otwarta zostaje pierwsza w branży linia produkcyjna układów w technologii 200 nm. Od tego roku Samsung Electronics staje się także największym producentem w tym segmencie rynku. W 1998 roku rozpoczyna się produkcja pamięci flash w rozmiarze 128 MB.

W roku 2002 Samsung osiąga wiodącą pozycję w produkcji kontrolerów wyświetlaczy LCD, a także projektuje pierwszą kość flash NAND wielkości 2 GB w technologii 90 nm. Rok później może pochwalić się najwyższym rynkowym udziałem w segmencie pamięci flash. W 2004 roku opracowuje pierwszą pamięć tego rodzaju w rozmiarze 8 GB i technologii 60 nm. W kolejnym roku zaprezentowana zostaje pamięć DDR3 SDRAM. Samsung okazał się pionierem w rozwoju tych szybkich układów pamięci powszechnie wykorzystywanych w komputerach osobistych.

W 2006 roku Samsung prezentuje pierwszy 16-chipowy moduł MCP. Odnosi także sukces na polu pamięci masowych SSD, prezentując pierwszy 32. GB dysk wykonany w tej technologii.

W 2009 roku Samsung uruchamia masową produkcję układów pamięci DRAM w rozmiarze 2 GB zaprojektowanych w 40-nanometrowym procesie technologicznym. W tym samym roku Samsung rozpoczyna masową produkcję pamięci flash NAND klasy 30 nm.

W 2010 roku Samsung jako pierwszy w branży realizuje układy wykonane w technologii 32 nm HKMG oraz rozpoczyna masową produkcję pamięci flash NAND 20 nm. Rok później ponownie jako pierwszy na świecie rozpocznie masową produkcję mobilnej pamięci DRAM w rozmiarze 4 GB wykonaną w technologii 30 nm (LPDDR2).

Rok 2011 to także rynkowy debiut Samsung Exynos, procesora aplikacyjnego należącego do nowej rodziny układów scalonych przeznaczonych dla urządzeń mobilnych.

Rok 2013 to data rozpoczęcia masowej produkcji pamięci 3D Vertical NAND (V-NAND) oraz zaprezentowania Exynos 5 Octa, pierwszego mobilnego procesora wykonanego w architekturze big.LITTLE.

Masowa produkcja pamięci DRAM 8 GB w technologii 20 nm (LPDDR4) rozpoczętą zostaje w 2014 roku, a rok później do produkcji skierowany zostaje 14-nanomilimetrowy mobilny procesor aplikacyjny wykonany w technologii FinFET.

W 2016 roku uruchomiona zostaje linia produkcyjna pamięci DRAM w architekturze 10 nm, a także masowa produkcja układów SoC w procesie technologicznym 10 nm FinFET. Druga generacja układów FinFET 10 nm wchodzi do masowej produkcji rok później.

W 2018 roku Samsung zaanonsował pierwszy udany prototyp 8. GB modułu pamięci DRAM LPDDR5. W tym samym roku rozpoczyna się masową produkcję V-NAND piątej generacji, opracowany zostaje pierwszy modem 5G (Exynos Modem 5100), na rynku motoryzacyjnym pojawiają się nowe rodziny układów Exynos Auto i ISOCELL Auto, oraz rozpoczyna się produkcja chipów w procesie technologicznym 7 nm LPP na bazie technologii EUV.

Samsung zajmuje także czołową pozycję wśród producentów procesorów, udanie konkurując z Intelem. W 2015 roku był czwartym co do wielkości dostawcą tego rodzaju podzespołów. W 2019 roku pojawiły się informacje o zleceniu przez Intel produkcji procesorów w technologii 14 nm. Umowa z Samsungiem może być krokiem w kierunku szerszej współpracy.

Na początku 2020 roku pojawiły się informacje o stworzeniu przez Samsung prototypu pierwszego procesora w technologii 3 nm. Proces 3 nm powiązany jest z technologią Gate All Around (GAAFET), odmiennej od wcześniej wykorzystywanego standardu FinFET. Zajęcie czołowej pozycji w tym obszarze rynku przybliżyłoby Samsunga do pozycji światowego lidera w produkcji układów półprzewodnikowych.

Telewizory

Samsung jest obecnie jednym z największych producentów telewizorów i zawsze stanowił awangardę w tym segmencie sprzętu RTV. Wielokrotnie jako pierwszy proponował różne nowatorskie rozwiązania (zwłaszcza w ostatnich latach), które szybko stawały się standardem branży.

W roku 1970 Samsung zaproponował swój pierwszy 12-calowy czarno-biały telewizor lampowy (model P-3202), a chwilę później udoskonalił funkcję rozruchu urządzenia (Econo TV, 1973), eliminując niewygodne oczekiwanie na jego rozgrzanie. Dziesięć lat później, w roku 1980, na rynku pojawił się odbiornik TV z kolorowym kineskopem, Samsung był także konstruktorem pierwszego na świecie telewizora Bio TV (wykorzystanie podczerwieni), który był odpowiedzią na pojawiające się obawy dotyczące szkodliwego wpływu promieniowania kineskopu. W roku 1998 miała miejsce premiera pierwszego telewizora cyfrowego z płaskim ekranem, który wyznaczył nową erę w rozwoju tych urządzeń oraz rozpoczął niezwykle dynamiczny okres innowacji i modernizacji technologicznych w tym segmencie sprzętu RTV. Zaowocował on w 2004 roku m.in. rekordem rozmiarów ekranu - 46-calowy telewizor LCD był wówczas największym wyprodukowanym odbiornikiem TV.

Telewizory Samsunga to technologia, funkcjonalność, ale także dizajn. W 2006 roku ma miejsce premiera LCD Bordeaux - konstrukcji inspirowanej kieliszkiem wina, której stylizowany kształt ramki z niebieskimi lub burgundowymi akcentami u podstawy, zdaniem niektórych komentatorów, zmienił sposób myślenia o projektowaniu odbiorników TV. LCD Bordeaux sprzedany został w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Od 2006 roku, przez kolejne 4 lata, Samsung utrzymywał się na pozycji światowego lidera w sprzedaży płaskich telewizorów posiadając największy udział w tym segmencie rynku. Dizajnerski dotyk musnął także Crystal Rose LCD, telewizor z charakterystyczną półprzezroczystą ramką wypełnioną mieszanką odcieni koloru (technologia podwójnego wtrysku).

W 2009 roku powstał pierwszy telewizor LED, który dał początek nowej kategorii urządzeń. Wyświetlał obraz w wysokiej rozdzielczości, posiadając znakomity współczynnik kontrastu i świetne oddanie kolorów. Był także najsmuklejszym telewizorem, będąc o ⅓ cieńszym od obecnych wówczas na rynku urządzeń. Wszystko to uzyskano dzięki zastosowaniu nowatorskiego krawędziowego podświetlenia LED.

W marcu 2010 roku Samsung zaprezentował na targach w Las Vegas swój pierwszy telewizor LED Full HD 3D. Od momentu premiery w ciągu sześciu miesięcy sprzedano milion sztuk tych telewizorów. Bramy świata 3D zostały otwarte dla szerokiej publiczności.

Wraz z prezentacją systemu 3D Home Theater (HT-C6950W), Samsung stał się pierwszą firmą w branży, która w swej ofercie posiadała pełny zestaw urządzeń do obsługi obrazu 3D.

Od 2007 roku Samsung rozwija telewizję Internetową, umożliwiającą jednoczesne oglądanie programów telewizyjnych i pobieranie treści Internetowych. W 2011 roku telewizor zostaje podłączony do sieci internetowej. Samsung Smart TV rozpoczął erę “telewizji inteligentnej”. Dzięki odbiornikowi TV użytkownik może korzystać z treści dostępnych w internecie. Możliwość obsługi pobranych aplikacji powoduje, że telewizor staje się czymś więcej niż narzędziem służącym wyłącznie oglądaniu telewizji.

W 2013 roku Samsung wprowadza do masowej produkcji największy na świecie telewizor w rozdzielczości UHD. Obraz prezentowany jest tutaj na 85-calowym ekranie.

Kolejnym krokiem jest wprowadzenie krzywizny ekranu wzmacniającej wrażenia wizualne - głębia obrazu, szersze pole widzenia. Prawie niewidoczna ramka wokół ekranu telewizora potęgowała przekaz. W tym samym 2014 roku zaprezentowano także Bendable UHD – pierwszy na świecie telewizora elastyczny. Jego ekran może być albo płaski, albo zakrzywiony.

The Serif z 2015 roku to z kolei początek Lifestyle TV. Projekt opracowany został przy współpracy paryskich projektantów Ronana i Erwana Bouroullec - telewizor z boku przypomina literę “L” pisaną czcionką serif. Kolejny produkt podkreślający wagę strony dizajnerskiej urządzenia.

Rok 2016 - technologia Quantum Dot TV i telewizor SUHD to nowa jakość obrazu. Większa jasność i lepsze, bardziej precyzyjne oddanie kolorów, uzyskane zostały dzięki technologii tzw. kropek kwantowych.

Pierwszy telewizor QLED pojawia się w 2017 roku i okrzyknięty zostaje “nową definicją obrazu”. Oddanie kolorów staje się jeszcze bardziej rzeczywiste. Wsparcie dla technologii HDR (High Dynamic Range) staje się tu przyczynkiem do rozwoju paneli w rozdzielczości Ultra HD.

The Frame to kolejny telewizor, który przekracza ramy tradycyjnie rozumianej użyteczności urządzenia, stając się dosłownie ramą dla obrazu. Kolejny ukłon w stronę stylistyki. Po wyłączeniu telewizora The Frame staje się obrazem stojącym na szafce lub wiszącym na ścianie. Obrazem wyświetlanym w technologii QLED 4K. W notach reklamowych Samsung podkreśla tutaj zacieranie granic pomiędzy technologią a szeroko rozumianą sztuka.

W 2018 roku technologia Quantum Dot zostaje połączona z rozdzielczością 8K. Telewizor QLED 8K to kolejny kamień milowy wyświetlania obrazu telewizyjnego - szeroka i głęboka paleta barw, niezwykła ostrość i precyzja detalu oraz technologia HDR10+ nadają obrazowi nowego realizmu. Zastosowanie technologii Inteligentnego Skalowania (stworzonej w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego) poprawia jakość obrabianego sygnału do rozdzielczości najbliższej wartości 8K, niezależnie od oryginalnej jakości przesyłanych treści.

The Wall, pierwszy na świecie wyświetlacz modułowy z technologią MicroLED, zaprezentowany zostaje w tym samym roku co QLED 8K. Ekran tego typu może mieć przekątną w rozmiarze nawet kilkuset cali z zachowaniem najwyższych poziomów jasności, kontrastu i oddania barw.

The Sero (kolejny przedstawiciel telewizorów Lifestyle) zaprezentowany w 2019 roku może obracać się swobodnie wychodząc naprzeciw sposobom prezentacji treści multimedialny - w zależności od pionowej, czy poziomej orientacji przekazu może automatycznie zmieniać swoje położenie, zgodnie z obrazem wyświetlanym przez smartfony. To wyjątkowy Smart TV z doskonałym systemem odtwarzania dźwięku.

Laptopy

Laptopy Samsunga stanowią niezwykle szeroką ofertę kierowaną do wielu różnych grup odbiorców. Znajdziemy tu zarówno zwykłe urządzenia codziennych zastosowań adresowane do użytkowników domowych, laptopy biznesowe kierowane do firm i korporacji, jak i wyspecjalizowane modele gamingowe projektowane dla graczy. Decyzją, która zapadła w 2014 roku laptopy Samsunga, choć nadal rozwijane i produkowane, nie są już jednak obecne w Europie. Konstrukcje te można jednak spotkać na rynkach innych kontynentów, gdzie reprezentują zarówno wysoki poziom technologiczny (rozwiązania techniczne, odpowiedniej klasy podzespoły), jak i atrakcyjny wygląd.

Laptopy projektowane przez Samsunga realizowane są poprzez szeroką gamę serii, oznaczonych nazwą, ponumerowanych, bądź określanych literowo.

I tak, seria 3 to kompleksowa oferta budżetowych laptopów przeznaczonych do codziennego wykorzystania, zarówno w domu, jak i w szkole, choć modele tej serii mogą znaleźć zastosowanie także w przypadku drobnych prac biurowych. Seria 3 to niezwykle uniwersalna oferta. Znajdziemy tu wyposażenie w wielu różnych konfiguracjach sprzętowych, odpowiednich dla średniej półki cenowej, np: 15-calowe matowe matryce LCD w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, procesory Intel Pentium/Core, karty graficzne Intel HD Graphics/NVIDIA GeForce, stosowną do klasy komputera ilość pamięci RAM, odpowiednią ilość portów i gniazd (VGA i HDMI, LAN, czytniki kart pamięci).

Serie 2, 4, 6 to serie kierowane do odbiorców biznesowych. Charakteryzują się rzetelnym wykonaniem (wytrzymałe zawiasy, metalowe obudowy), podwyższoną odpornością na zalanie (wodoszczelne klawiatury), bogatym wyposażeniem (czytniki linii papilarnych, moduły TPM) oraz odpowiedniej klasy podzespołami o wysokich parametrach technicznych (ekrany w rozdzielczości HD, HD+, dyski SSD, dedykowane karty graficzne NVIDIA GeForce, procesory Intel Core wysokich generacji, pojemne i wytrzymałe baterie).

Seria P80 Premium oraz seria Q także adresowane były do użytkowników biznesowych. Obie linie urządzeń to odpowiednio mocne i wytrzymałe modele przystosowane do różnych wymagających zadań. Wśród ciekawych rozwiązań zastosowanych w przypadku niektórych konstrukcji znajdziemy tu np. wsparcie dla technologii Nvidia Optimus, dającej możliwość wyboru pomiędzy zintegrowaną kartą (np. Intel GMA HD), a dedykowanym, osobnym układem graficznym (np. Nvidia GeForce 310M).

Modele przeznaczone do zwykłego, domowego użytku, reprezentowane są także przez serię RC. To komputery projektowane jako multimedialne centra rozrywki, które mogą służyć do komunikacji za pośrednictwem portali społecznościowych, przeglądania stron internetowych, robienia zakupów itp. Priorytetem tej serii stały się wygoda i komfort użytkownika. W modelach tej serii zastosowano szereg rozwiązań ułatwiających wykonywanie różnych codziennych zadań domowych - wykorzystanie technologii SmartCharging wydłuża żywotność baterii (ilość cykli ładowania akumulatora w ciągu trzech lat eksploatacji wydłużona została z 300 do 1000), funkcja Fast Start minimalizuje czas rozruchu laptopa oraz powrót z uśpienia, migrację danych realizuje funkcja Easy Migration, a funkcja Easy File Share umożliwia bezprzewodowy transfer danych pomiędzy dwoma laptopami. Na wygodę użytkowania wzrost miało także zastosowanie odpowiedniej klawiatury wyspowej.

Seria 7 to laptopy adresowane do bardziej wymagających użytkowników, mocne konstrukcje do pracy i rozrywki (obsługa multimediów). Seria 7 to obudowy wykonane ze szczotkowanego aluminium, technologia ExpressCache (dodatkowe 8 GB pamięci flash) wpływająca na szybsze uruchomienie urządzenia, technologia MAX Screen pozwalająca na umieszczenie większego rozmiaru matrycy LCD w danej obudowie (mniejsze ramki wokół ekranu), system dźwięku Dolby Home Theater, klawiatury o skoku klawiszy na poziomie 2,7 mm. Charakterystyczne w przypadku niektórych modeli tej serii jest także pokrętło trybów pracy realizujące szybki wybór jednego z czterech poziomów wydajności: podstawowy (gaming), optymalny dla standardowej realizacji zadań (balanced), praca na maksymalnym wyciszeniu (library), ekonomiczne działanie na jednym ładowaniu wydłużające maksymalnie pracę urządzenia (green).

Laptopy serii Notebook 9 reprezentują klasę premium. To lekkie i smukłe konstrukcje z ekranami dotykowymi występujące w kilku różnych konfiguracjach sprzętowych. Zgrabne sylwetki modeli inaugurujących serię były związane z fizycznym zmniejszenia objętości akumulatora, co wpłynęło jednak na skrócenie czas pracy laptopa na baterii. Rekompensatą miało być wyposażenie w funkcję szybkiego ładowania. Pracę laptopów wspierały precyzyjny rysik, głęboko (360 stopni) odchylane wyświetlacze FHD w wąskich ramkach oraz porty Thunderbolt3.

Serię RF tworzyły konstrukcje multimedialne. To odpowiednio wyposażone (nagrywarkę DVD, pojemne HDD) modele w aluminiowych obudowach z chicletową klawiaturą oraz ekranem typu edge-to-edge.

Seria SF to niezwykle funkcjonalne, ale także stylowe konstrukcje - obudowy wykonane ze szczotkowanego aluminium, klawiatury typu chiclet, technologia Fast Start zapewniająca szybsze uruchamianie systemu operacyjnego, a także USB typu Sleep & Charge, oraz baterie pozwalające na blisko 8 godzin pracy na jednym ładowaniu.

NF to seria mini-laptopów (netbooków) wyposażonych w 10-calowe ekrany. To urządzenia gdzie mobilność i wielogodzinne działanie bez potrzeby ładowania stanowią priorytet konstrukcyjny.

Seria Flash to laptopy budżetowe, lekkie i mobilne, których wydajność nie należy do najważniejszych założeń podczas ich projektowania. To komputery w stylu Chromebooków, pracujące jednak pod systemem Windows.

Galaxy Book to potężna seria komputerów Samsunga jednocząca notebooki oraz urządzenia hybrydowe, konstrukcje 2w1, realizujące funkcje zarówno laptopa, jak i tabletu. Znajdziemy tam notebooki klasy premium o kompaktowych gabarytach łączące wysoką wydajność z odpowiednim stopniem mobilności. Niektóre z nich stanowią bezpośrednią konkurencją dla Surface Laptop 2 Microsoftu i MacBooka Air. Na wyposażeniu obecne są wyświetlacze QLED (wraz z trybem Outdoor Mode powodującym wzrost jasności do 600 nitów), złącze Thunderbolt 3, czytnik linii papilarnych, rysik S Pen pozwalający również na obsługę za pomocą gestów, głośniki strojone przez AKG z technologią Dolby Atmos, a wśród charakterystycznych cech wskazać można zastosowanie funkcji Wireless PowerShare (bezprzewodowe ładowanie urządzeń zgodnych ze standardem QI), oraz dopasowanie do projektu Athena gwarantującego odpowiednie standardy związane m.in. z czasem pracy urządzenia na jednym ładowaniu oraz wychodzeniem z trybu uśpienia.

Urządzenia AGD

Samsung to także producent sprzętu AGD. W jego ofercie znajdziemy m.in.: lodówki, odkurzacze, pralki, suszarki, zmywarki, oczyszczacze powietrza, piekarniki, szuflady podgrzewające, kuchenki mikrofalowe, płyty grzewcze, okapy - urządzenia wolnostojące, jak i przeznaczone do zabudowy. AGD Samsunga prężnie rozwija się od lat, urządzenia stają się coraz bardziej “smart”, wielki nacisk przykładany jest do strony dizajnerskiej projektu, lansowane są nowe potrzeby i produkty wychodzące im naprzeciw. Urządzeniami z tego kręgu są np. oczyszczacze powietrza, czy szafy odświeżające ubrania (Air Dresser), gdzie za pomocą pary i powietrza usunięte zostają nieprzyjemne zapachy, roztocza, czy bakterie. To produkty premium, adresowane do użytkownika lubiącego otaczać się różnymi rynkowymi nowinkami. Ciekawostką proponowaną przez Samsung jest także system BESPOKE - nienaganne stylistyczne, modułowe rozwiązanie oferujące możliwość konfiguracji urządzeń chłodzących.

Segment urządzeń premium, w który celuje Samsung to jakość, ale także wygląd - przykładem może być tu linia Infinite: piekarniki z funkcją pary/mikrofali, system dual cook, szuflada grzewcza, płyta indukcyjna z pochłaniaczem; wszystko w minimalistycznym i eleganckim charakterze.

Portfolio Samsunga jest bezustannie aktualizowane, i tak, obok nowoczesnych odkurzaczy pionowych w ofercie pojawiły się także roboty sprzątające. Większość oferowanego sprzętu ma oczywiście zdolność komunikacji przez Wi-Fi i możliwość obsługi z poziomu smartfona.

W przypadku wielu urządzeń AGD Samsung posiada wiodącą i dominującą rynkową pozycję (lodówki), jest też znanym promotorem nowych trendów i rozwiązań konstrukcyjnych. Rynek AGD jest dla Samsunga ważny i perspektywiczny.

Sprzęt fotograficzny

Pomimo zaprezentowania wielu ciekawych konstrukcji w segmencie foto - udana seria bezlusterkowców NX, w tym NX10 z 2010 roku (aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami nowej generacji), obiektyw portretowy 85 mm f/1.4, czy stabilizowany zoom 16–50 mm f/2.0–2.8, zbierający pozytywne opinie WB550, czy konstrukcje z podwójnym ekranem LCD - wydaje się, iż Samsung nie osiągnął na tym polu spodziewanych sukcesów. Odnotować jednak wypada obecność kilku serii aparatów:

  • Seria HZ - to linia aparatów wyposażonych w „mega-zoom”; 10-krotny zoom optyczny nie był w przypadku tych konstrukcji czymś wyjątkowym.
  • Seria SL - tanie kamery dla początkujących; dużo ułatwiających fotografowanie ustawień predefiniowanych.
  • Seria TL - smukłe i stylowe konstrukcje z funkcją Smart Auto Samsung, która dostosowuje ustawienia parametrów ekspozycji do warunków fotografowania.
  • Lustrzanki cyfrowe - oferta skierowana była do średnio zaawansowanych i zaawansowanych amatorów, ale także profesjonalistów. Wysokiej klasy konstrukcje w atrakcyjnych cenach.

Od 2015 roku na rynku nie pojawiają się już żadne nowe produkty, choć oficjalne wycofanie Samsunga z produkcji sprzętu fotograficznego nie zostało ogłoszone. Rozwój fotografii smartfonowej każe jednak przypuszczać, iż właśnie tam przekierowane zostały siły i środki Samsunga. Decydująca w tym przypadku wydaje się być zmiana preferencji użytkowników.

Rzecz dotyczy także kompaktowych kamer wideo, których rynek pod koniec pierwszej dekady tego wieku był silnie naznaczony obecnością Samsunga, oferującego całe spektrum różnych interesujących konstrukcji, w tym HMX-H106, kamerę z wbudowanym 64. GB dyskiem SSD.

Monitoring

Samsung jest także obecny w obszarze urządzeń rejestrujących i monitorujących, wyspecjalizowanych systemach telewizji przemysłowej CCTV, w szczególności kamer przemysłowych i rejestratorów cyfrowych, w tym urządzeń IPOLIS, zaawansowanego technologicznie sprzętu wizyjnego przeznaczonego do budowy instalacji nadzoru wideo. Urządzenia te zaprojektowane zostały do pracy z najwyższą jakością obrazu w zakresie możliwość wideoweryfikacji osób i sytuacji alarmowych. Z bogatego doświadczenia Samsunga, który w połowie lat dziewięćdziesiątych produkował już kamery dla przemysłu lotniczego, wynika szereg innowacyjnych rozwiązań i technologii stosowanych w obszarze monitoringu przemysłowego:

  • Technologia cyfrowej stabilizacji obrazu (DIS).
  • System kompensacji światła pochodzącego z silnych punktów świetlnych (HLC).
  • Przetworniki obrazu CCD o podwójnej gęstości pionowej z układem procesora sygnałowego DSP.
  • Funkcja WDR (Wide Dynamic Range) z przetwarzaniem pojedynczych pikseli obrazu, która wpływa na poprawę czytelności niedoświetlonych i prześwietlonych fragmentów monitorowanych obszarów, co wpływa na lepszą widoczność obserwowanych elementów.
  • Elastyczne strefy kompensacji światła tylnego, czyli specjalny system BLC (Back Light Compensation), pozwalający na odpowiedni pomiar światła sceny widzianej przez kamerę i optymalne ustawienie parametrów ekspozycji.
  • Technologia zwiększania czułości przy zastosowaniu funkcji Sens-UP wydłużającej czas otwarcia migawki podczas rejestracji scen w niedostatecznym oświetleniu.
  • Trójwymiarowa technologia redukcji szumów (SSNR II - Subsequent Noise Reduction) oparta na zaawansowanych algorytmach obróbki obrazu, usuwająca bądź redukująca całkowicie szumy, powstające podczas monitoringu scen nocnych.

Wśród produktów Samsunga z obszaru systemów monitorujących znaleźć można m.in.: kamery przemysłowe, obiektywy, monitory, rejestratory cyfrowe (DVR) i sieciowe (NVR), wideoserwery, dekodery, a także osprzęt w postaci kontrolerów, manipulatorów i sterowników.

Audio

Samsung działa także na polu urządzeń odtwarzających dźwięk. Jest producentem kompletnych zestawów audio (wieże hi-fi), aparatury nagłośnieniowej do systemów kina domowego, ale przede wszystkim nowoczesnych soundbarów mogących z powodzeniem pełnić funkcje wszystkich popularnych urządzeń audio. Soundbary podłączone do telewizora stanowić mogą zestawy kina domowego, razem z odtwarzaczami muzycznymi stają się źródłem dźwięku (dzięki technologii łączności bezprzewodowej muzykę można odtwarzać także z urządzeń mobilnych), wraz z konsolą gamingową będą z kolei dostawcą znakomitych efektów podczas gry. Technologia soundbarów opracowana została w Samsung Audio Lab przy współpracy z Harman Kardon z wykorzystaniem wielu nowoczesnych systemów, w tym Dolby Atmos, Surround Sound Expansion oraz DTS:X.

W segmencie odtwarzaczy MP3 Samsung starał się zdobyć wiodącą pozycję wprowadzając na rynek model M1 i najmniejszy na świecie odtwarzacz (także plików w formacie DivX) R1.

Monitory

W swym portfolio Samsung posiada także szeroki wybór różnej klasy monitorów (w 2008 roku pierwsze miejsce na rynku z 15,5 % udziałem). Znajdziemy tam modele przeznaczone dla domu i dla biur, urządzenia z ekranem zakrzywionym oraz wyświetlające obraz w rozdzielczości 4K UHD, modele panoramiczne i specjalne konstrukcje gamingowe (seria Odyssey).

Drukarki

Do 2017 roku Samsung był znaczącym producentem drukarek monochromatycznych i kolorowych drukarek laserowych oraz biurowych urządzeń wielofunkcyjnych. Dział ten jednak sprzedany został firmie HP.

W roku 2010 Samsung wprowadził na rynek kilka bardzo oszczędnych energetycznie urządzeń, w tym najmniejszą na świecie laserową drukarkę monochromatyczną ML-1660 i kolorową laserową drukarkę wielofunkcyjną CLX-3185.

HDD

W dziedzinie urządzeń do przechowywania danych (dyski twarde) Samsung osiągnął w 2009 10% udział w rynku co wiązało się z wprowadzeniem na rynek 2,5-calowego dysku HDD o pojemności 250 GB. Rok później miała miejsce premiera dysku o pojemności 320 GB, największego oferowanego wówczas na świecie dysku HDD. Uwaga Samsunga skupiała się jednak na segmencie dysków zewnętrznych. W 2011 roku dział zajmujący się produkcją dysków HDD został sprzedany firmie Seagate.

DVD/Blu-ray

Samsung był także znaczącym producentem odtwarzaczy DVD (14% udział w rynku i drugie miejsce wśród producentów tego rodzaju urządzeń w 2004 roku) oraz Blu-ray, stanowiących element systemów kina domowego, choć zaprojektowanych przede wszystkim z myślą o pełnej multimedialnej rozrywce - na wyposażeniu Blu-rayów znalazły się łączność Wi-Fi oraz funkcje Internet@TV. Rozwój wysokiej jakości streamingu wideo sprawił jednak, że Samsung porzucił plany rozwoju w obszarze urządzeń systemu Blu-ray.

Samsung jest południowokoreańską korporacją zrzeszającą instytucje finansowe, firmy usługowe i oczywiście produkcyjne działające w wielu różnych dziedzinach. Marka powstała w 1938 roku jako firma eksportowa, by z czasem rozszerzać swoją działalność na inne dziedziny, w tym przetwórstwo spożywcze, przemysł tekstylny, branże finansową i ubezpieczeniową. Działalność nasza jako serwisu urządzeń elektronicznych nierozerwalnie związana jest z produkcyjnym pionem Samsunga w dziedzinie elektroniki użytkowej.

Oferujemy bezpłatną diagnostykę urządzenia oraz kosztorys usunięcia usterki. Do właściwej naprawy przystępujemy dopiero po uzgodnieniu wszystkich jej warunków. Na tym etapie serwisowania można zrezygnować z naszych usług - żadne opłaty nie zostaną naliczone.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: iviterserwis.pl/referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: iviterserwis.pl/darmowapaczka

serwis pogwarancyjny