Serwis GSM - naprawa telefonów, smartfonów

W celu dokonania możliwie najszybszej naprawy prosimy udać się do naszego oddziału na Placu Konstytucji 5 - lokal "Instrumenty Muzyczne" - posiadamy tam wysoko wykwalifikowanych techników, którzy świetnie znają się w zakresie usług naprawy, smartfonów, tabletów czy laptopów.

Serwis GSM

Serwisujemy wszystkie rodzaje telefonów, smartfonów. Posiadamy ogromne zaplecze oraz doświadczenie wyniesione z prac związanych ze skomplikowanymi przypadkami odzyskiwania danych z urządzeń o wysokiej skali zagęszczenia elementów. Nasi technicy dysponują długą historią w zakresie prowadzenia własnych serwisów GSM.

Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdą naprawę. Wymieniamy wyświetlacze, przelutowujemy złącza zasilania. Pracujemy na podzespołach wysokiej klasy. 

Wykonujemy naprawy telefonów wszystkich marek: Nokia, Samsung, HTC, Huawei, Apple iPhone, Sony, Motorola. 

Serwisujemy zarówno nowoczesne urządzenia jak i te starszej daty. 

Posiadamy bardzo bogate zaplecze techniczne, warsztatowe.

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego!

 

Najczęściej pojawiające się usterki telefonów/smartfonów oraz przyczyny ich występowania

 

Niektóre z aplikacji nie uruchamiają się

Jeśli niektóre z aplikacji nie uruchamiają się – usterki takie mogą być spowodowana nieaktualną wersją oprogramowania lub uszkodzonym jednym z komponentów urządzenia, z którego korzysta dana aplikacja.

Telefon nie czyta karty SIM

Jeżeli telefon nie wykrywa karty SIM, nie widzi jej lub nie ma zasięgu – może być to wywołane uszkodzeniem mechanicznym pinów w czytniku karty SIM spowodowane np. mechaniczną usterką lub zawilgoceniem całego czytnika.

Telefon traci zasięg
Jeśli telefon gubi zasięg lub zasięg jest zbyt słaby aby telefon działał poprawnie – może być to spowodowane uszkodzeniem modułu antenowego na płycie głównej lub uszkodzeniem wzmacniacza sygnału w efekcie np. zawilgoceniem lub upadku telefonu.

Nie działa Wi-Fi lub Bluetooth
Jeżeli transmisja danych przez Bluetooth nie działa prawidłowo lub też nie można połączyć się z internetem za pomocą Wi-Fi – może być to usterka odpowiedzialnych za transmisję elementów znajdujących się na płycie głównej urządzenia powstała np. na skutek zawilgocenia lub upadku.

Brak odczytu karty pamięci
Jeżeli telefon nie wykrywa karty pamięci, nie widzi jej lub nie może odczytać z niej danych – objawy takie mogą być efektem uszkodzenia mechanicznego pinów w czytniku kart spowodowane np. mechaniczną usterką lub zawilgoceniem całego czytnika.

Samoczynne wykasowanie danych z telefonu
Jeśli zdjęcia, pliki muzyczne lub inne dane niespodziewanie „znikają” z telefonu – objawy takie świadczą o możliwości uszkodzenia pamięci telefonu, co może nastąpić w wyniku np. przegrzania lub zawilgocenia urządzenia.

Telefon nie uruchamia się
Jeśli telefon nie chce się uruchomić lub zaczyna się uruchamiać i wyłącza się – może to być spowodowane problemem z przyciskiem „Power” lub układem zasilania płyty głównej, co jest na ogół konsekwencją uszkodzenia mechanicznego lub przepięcia.

Telefon grzeje się
Jeżeli podczas używania telefonu można zauważyć, że nadmiernie się nagrzewa – może to być spowodowane uszkodzoną baterią lub awarią układu zasilania na płycie głównej urządzenia.

Nie działa aparat fotograficzny w telefonie (przód lub tył)
Jeśli aparat nie uruchamia się lub zdjęcia mają różne nienaturalne odcienie – świadczy to o uszkodzeniu mechanicznym aparatu powstałym najczęściej w wyniku upadku.

Nie działa lampa błyskowa aparatu w telefonie
Jeśli lampa aparatu nie uruchamia się – może to być spowodowane usterką tego komponentu powstałą na skutek np. zawilgocenia lub przepięcia.

Nie startuje system
Jeśli smartfon uruchamia się i zawiesza się na logo producenta – usterka taka może świadczyć o uszkodzonym oprogramowaniu, co może nastąpić na skutek np. nieprawidłowego aktualizowania oprogramowania urządzenia.

Nie można wykonać aktualizacji systemu
Jeśli aktualizacja systemu nie uruchamia się komunikując to błędem – może to świadczyć o tym, że system uległ awarii lub niektóre komponenty telefonu nie są zintegrowane z danym urządzeniem.

Nie działa gniazdo słuchawek jack
Jeśli słuchawki podpięte do telefonu nie działają lub wydobywają się z nich nienaturalne dźwięki – może być to wynikiem zawilgocenia lub zabrudzenia złącza słuchawkowego.

Brak ładowania baterii
Jeżeli po podpięciu ładowarki telefon nie ładuje baterii lub przerywa cykl ładowania – może być to spowodowane uszkodzonym zasilaczem, przerwanym kablem, wyłamanym złączem micro USB lub uszkodzonym układem zasilania na płycie głównej, co często zdarza się w wyniku upadku, przepięcia lub zawilgocenia.

Nie działa ekran dotykowy
Jeżeli ekran smartfonu nie reaguje na dotyk lub nie działa poprawnie – usterka taka może być spowodowana pęknięciem ekranu, uszkodzeniem taśmy lub złącza ekranu dotykowego, co ma miejsce często podczas uderzenia lub upadku urządzenia.

Niewłaściwe wyświetlanie obrazu
Jeżeli na ekranie telefonu pojawią się pionowe pasy lub zaciemnione obszary wyświetlacza – awaria taka może być spowodowana uszkodzeniem LCD powstałym w wyniku upadku lub też np. zawilgocenia układu graficznego płyty głównej.

Nie działa głośnik rozmów lub głośnik muzyczny
Jeżeli nie słyszysz rozmówcy dostatecznie wyraźnie, słyszysz trzaski oraz szum, jeśli odtwarzana muzyka w telefonie nie ma zadowalającej jakości – prawdopodobnie jest to spowodowane uszkodzeniem jednego z głośników lub też awarią układu audio na płycie głównej urządzenia, niekiedy bywa efektem zabrudzonej membrany głośników.

Nie działa mikrofon rozmów lub zewnętrzny
Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej rozmówca nie słyszy Cię dostatecznie wyraźnie lub jeśli nagrania z dyktafonu są złej jakości albo w ogóle nie rejestruje on dźwięku – może być to rezultatem uszkodzenia lub zanieczyszczenia jednego z mikrofonów, albo uszkodzenia układu audio na płycie głównej np. na skutek upadku lub zawilgocenia.

Nie działają klawisze boczne, klawisz Home lub inne przyciski
Jeśli jakikolwiek z klawiszy telefonu nie reaguje lub nie działa poprawnie – usterka taka może być spowodowana mechanicznym uszkodzeniem płytki klawiatury lub też zanieczyszczeniem i zawilgoceniem telefonu.

Bateria rozładowuje się zbyt szybko
Jeżeli bateria w telefonie rozładowuje się bardzo szybko – najprawdopodobniej należy wymienić akumulator, choć wada taka może być również związana z uszkodzeniem układu zasilania na płycie głównej np. wskutek zawilgocenia lub przepięcia układu.

Telefon zacina się, wyłącza się samoczynnie
Jeżeli telefon potrafi niespodziewanie zaciąć się w trakcie pracy, zawiesić lub nawet samoistnie wyłączyć – może to być związane z usterką oprogramowania lub uszkodzeniem fizycznym płyty głównej będącym wynikiem np. zalania telefonu w przeszłości.

 

 

Poniżej: rekonstrukcja połączeń na płytce PCB

naprawa telefonów

naprawa smartfonów

naprawa telefonów, smartfonów
 

 

Naprawiamy wszystkie rodzaje urządzeń mobilnych, telefonów, smartfonów. Posiadamy ogromne doświadczenie w dziedzinie serwisu GSM. Dysponujemy wszelkimi niezbędnymi narzędziami - takimi jak zaawansowanymi stacjami lutownicznymi, mikroskopami stereoskopowymi, profesjonalnymi myjkami ultradźwiękowymi. Nasi specjaliści posiadają ogromne doświadczenie elektroniczne. Podejmujemy się skomplikowanych napraw płyt głównych, wymiany wyświetlaczy we wszystkich modelach telefonów.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).

Zapomniałeś / zapomniałaś hasła w swoim telefonie? Nie mamy dobrych wieści. Nowoczesne telefony są na tyle dobrze chroniącymi dane urządzeniami, że złamanie hasła jest bardzo ciężkie. Podobnie wygląda sprawa jeżeli chodzi o odzyskanie danych z…
Telefon, który niepoprawnie wykrywa dotyk lub nie wykrywa go wcale - staje się niepotrzebnym źródłem irytacji i stresu. Przed oddaniem telefonu do serwisu warto sprawdzić, czy na ekranie nie znajdują się jakieś zabrudzenia, które mogłyby powodować…
Telefon, który niepoprawnie wykrywa dotyk staje się niepotrzebnym źródłem irytacji i stresu. Przed oddaniem telefonu do serwisu warto sprawdzić, czy na ekranie nie znajdują się jakieś zabrudzenia, które mogłyby powodować niepoprawne odczytywanie…
Jeśli w Twoim telefonie pojawia się problem z wyświetlaczem, zawsze istnieje szansa na naprawę bez wymiany części – zwłaszcza, że w nowszych modelach telefonów wiodących marek, wyświetlacz stanowi ogromną część wartości telefonu, co przekłada się z…
Jeśli doświadczasz problemów z zasięgiem sieci GSM w Twoim telefonie, możliwe że doszło do problemów z Twoim odbiornikiem GSM na płycie głównej. Czasem tego typu usterki wynikają także z błędnej konfiguracji telefonu oraz wirusów. Abyśmy mogli…
Jeśli Twój telefon nie wykrywa żadnej karty SIM, którą umieszczasz w slocie, może oznaczać to że doszło do uszkodzenia gniazda w telefonie. Ze względu na to, że gniazdo SIM jest narażone na uszkodzenia mechaniczne związane z wkładaniem i wyjmowaniem…
Jeśli Twój telefon nie łączy się z internetem na początek ustal przyczynę problemu – telefon pobiera internetu za pośrednictwem WIFI, a także karty GSM, o ile operator udostępnia Ci tego typu usługę. W przypadku gdy po stronie operatora wszystko…
Problemy z komunikacją mogą być frustrujące, zwłaszcza gdy słyszysz doskonale osobę po drugiej stronie, ale ona Ciebie już nie. Mikrofon stanowi integralną część płyty głównej telefonu, wobec czego, zanim będziemy w stanie dokładniej przybliżyć…
Jeśli nie słyszysz swojego rozmówcy, mimo, ze on słyszy Ciebie istnieje duża szansa, że doszło do uszkodzenia głośnika Twojego telefonu. Warto jednak to ustalić, można to zrobić np. poprzez podłączenie słuchawek i przeprowadzenie rozmowy na…
Niezależnie od tego, czy utracone zostały zdjęcia, filmy czy inne dane – nadal jesteśmy w stanie odzyskać wszystkie dane z Twojego telefonu. Kluczowe jest jednak kilka czynników, które pozwolą naszemu działowi odzyskującemu dane przywrócić możliwe…
Pasy, zarówno poziome jak i pionowe na Twoim wyświetlaczu mogą być objawem zarówno uszkodzenia wyświetlacza, jak i problemów z połączeniem wyświetlacza i płytą główną Twojego telefonu. Wyświetlacz najczęściej połączony jest z płytą główną za…
W Twoim telefonie przestało działać WIFI, a inne sprzęty łączą się z siecią bez problemu? Może to oznaczać uszkodzenie odbiornika – choć nie zawsze. Problemy z łączeniem się z WIFI, mogą wynikać również z oprogramowania i konfiguracji Twojego…
Jeżeli w Twoim telefonie bateria rozładowuje się bardzo szybko – np. w ciągu godziny od pełnego jej naładowania może to oznaczać cały szEreg usterek. Oczywiście pierwszym skojarzeniem będzie bateria, ale z naszego doświadczenia wynika, że nie zawsze…
Gdy Twój telefon wciąż się zawiesza i ma to miejsce przed załadowaniem systemu operacyjnego, jest duża szansa, że uszkodziło się oprogramowanie Twojego telefonu. Do tego typu usterki dochodzi często gdy aktualizacja oprogramowania zostaje przerwana…
Ekran, który nie wyłącza się podczas rozmowy (przyłożeniu do ucha) jest nie tylko irytujący, ale może też nas narazić na dodatkowe koszta związane z przypadkowym użyciem jakichś płatnych funkcji urządzenia. Zdecydowanie najczęstszą przyczyną takiej…
Karta pamięci w telefonie nie jest wykrywana? Znamy ten problem doskonale – jeżeli masz pewność, że karta włożona do telefonu jest sprawna, niewykluczone że doszło do uszkodzenia gniazda karty pamięci. Uszkodzenia tego typu powstają dość często –…
Twój telefon kompletnie się nie włącza? Przyczyn może być bardzo wiele, od układu zasilania, przez wyświetlacz i płytę główną, aż po sam przycisk włączający. Zdecydowanie najlepszym wyjście z tej sytuacji jest wykonanie diagnostyki w naszym serwisie…
Gdy Twój telefon wpadnie do wody, o ile jest to możliwe wyjmij jego baterię. Niestety w przeważającej większości nowych telefonów bateria jest wlutowana na stałe, dlatego najlepsze co możesz zrobić to po prostu wyłączyć swój telefon. Dalsze kroki…
Pęknięcia, przetarcia i odpryski w obudowie telefonu powstają zarówno gdy telefon niefortunnie upadnie na twardą powierzchnię, ale również w trakcie zwykłej eksploatacji telefonu. Najczęściej, same uszkodzenia obudowy telefonu mają aspekt…
Pęknięcia ekranu w telefonach najczęściej powstają w wyniku upadku lub zgniecenia telefonu. Jeżeli doszło do całkowitego uszkodzenia ekranu jedyna droga, by naprawić telefon to wymienić cały wyświetlacz. Dzięki temu, że posiadamy dostęp do…
Wiele czynników prowadzi do wolnego działania Twojego telefonu. Dzisiejsze konstrukcje smartfonów borykają z tymi samymi problemami, co Twój komputer. W tle działają aplikacje, a zdolności obliczeniowe procesora są ograniczone. Gdy telefon zaczął…
Gdy pomimo zastosowania różnych przewodów, jak i ładowarek Twój telefon nie reaguje na podłączenie do zasilania, możliwe że doszło do uszkodzenia gniazda ładowania, Gniazdo ładowania, niezależnie od typu jest podatne na uszkodzenia mechaniczne,…
Gdy dźwięk w telefonie staje się zniekształcony najczęściej spotykamy się z problemem związanym z głośnikiem wbudowanym w telefonie, rzadziej – choć nadal jest to pewien scenariusz, dochodzi do uszkodzenia sterowników związanych z dźwiękiem.…
Jeśli głośnik Twojego telefonu działa bez zarzutu, a problem objawia się dopiero gdy podłączyć słuchawki – często przyczyna leży w gnieździe AUX. Warto dla pewności przetestować przynajmniej dwie pary słuchawek, aby mieć pewność, że uszkodzenie…