Serwis GSM - naprawa telefonów, smartfonów

Serwisujemy wszystkie rodzaje telefonów, smartfonów. Posiadamy ogromne zaplecze oraz doświadczenie wyniesione z prac związanych ze skomplikowanymi przypadkami odzyskiwania danych z urządzeń o wysokiej skali zagęszczenia elementów. Nasi technicy dysponują długą historią w zakresie prowadzenia własnych serwisów GSM. Naprawa telefonów to nasza codzienność. 

Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdą usługę. Wymieniamy wyświetlacze, przelutowujemy złącza zasilania, naprawiamy telefony uszkodzone w wyniku zalania, odzyskujemy dane, naprawiamy płyty główne telefonów.

Zajmujemy się naprawą telefonów wszystkich marek: Nokia, Samsung, HTC, Huawei, Apple iPhone, Sony, Motorola, Oppo, Xiaomi. 

Serwisujemy zarówno nowoczesne urządzenia jak i te starszej daty. Posiadamy bardzo bogate zaplecze techniczne, warsztatowe.

Serwis telefonów, smartfonów

Jesteśmy elektronikami. Jest to coś, co zdecydowanie odróżnia nas i naszą usługę od większości ofert rynkowych - gdzie w większości przypadków serwisy telefonów zatrudniają osoby nie posiadające wiedzy elektronicznej - a jedynie w bardziej lub mniej sprawny sposób wymieniające moduły, komponenty. A to w wielu przypadkach zdecydowanie za mało. Telefon, zwłaszcza nowoczesny smartfon to zaawansowane urządzenie elektroniczne, którego naprawa zgodnie ze sztuką wymaga umiejętności czytania schematów elektronicznych, dokonywania pomiarów oraz ich poprawnej interpretacji, wymaga także umiejętności precyzyjnego lutowania, w tym również lutowania z użyciem mikroskopu stereoskopowego. Nasi technicy wszystkie te umiejętności posiadają. Co też bardzo istotne - nasz serwis jest w pełni wyposażony - posiadamy dosłownie wszystkie narzędzia niezbędne do poprawnego serwisu urządzeń mobilnych. 

 

Najczęściej pojawiające się usterki telefonów/smartfonów oraz przyczyny ich występowania

Niektóre z aplikacji nie uruchamiają się

Jeśli niektóre z aplikacji nie uruchamiają się – usterki takie mogą być spowodowana nieaktualną wersją oprogramowania lub uszkodzonym jednym z komponentów urządzenia, z którego korzysta dana aplikacja.

Serwis GSM - naprawa telefonów, smartfonów

Telefon nie czyta karty SIM

Jeżeli telefon nie wykrywa karty SIM, nie widzi jej lub nie ma zasięgu – może być to wywołane uszkodzeniem mechanicznym pinów w czytniku karty SIM spowodowane np. mechaniczną usterką lub zawilgoceniem całego czytnika.


Telefon traci zasięg

Jeśli telefon gubi zasięg lub zasięg jest zbyt słaby aby telefon działał poprawnie – może być to spowodowane uszkodzeniem modułu antenowego na płycie głównej lub uszkodzeniem wzmacniacza sygnału w efekcie np. zawilgoceniem lub upadku telefonu.

Nie działa Wi-Fi lub Bluetooth

Jeżeli transmisja danych przez Bluetooth nie działa prawidłowo lub też nie można połączyć się z internetem za pomocą Wi-Fi – może być to usterka odpowiedzialnych za transmisję elementów znajdujących się na płycie głównej urządzenia powstała np. na skutek zawilgocenia lub upadku.

Brak odczytu karty pamięci

Jeżeli telefon nie wykrywa karty pamięci, nie widzi jej lub nie może odczytać z niej danych – objawy takie mogą być efektem uszkodzenia mechanicznego pinów w czytniku kart spowodowane np. mechaniczną usterką lub zawilgoceniem całego czytnika.

Samoczynne wykasowanie danych z telefonu

Jeśli zdjęcia, pliki muzyczne lub inne dane niespodziewanie „znikają” z telefonu – objawy takie świadczą o możliwości uszkodzenia pamięci telefonu, co może nastąpić w wyniku np. przegrzania lub zawilgocenia urządzenia.

Telefon nie uruchamia się


Jeśli telefon nie chce się uruchomić lub zaczyna się uruchamiać i wyłącza się – może to być spowodowane problemem z przyciskiem „Power” lub układem zasilania płyty głównej, co jest na ogół konsekwencją uszkodzenia mechanicznego lub przepięcia.

Telefon grzeje się

Jeżeli podczas używania telefonu można zauważyć, że nadmiernie się nagrzewa – może to być spowodowane uszkodzoną baterią lub awarią układu zasilania na płycie głównej urządzenia.

Nie działa aparat fotograficzny w telefonie (przód lub tył)

Jeśli aparat nie uruchamia się lub zdjęcia mają różne nienaturalne odcienie – świadczy to o uszkodzeniu mechanicznym aparatu powstałym najczęściej w wyniku upadku.

Nie działa lampa błyskowa aparatu w telefonie

Jeśli lampa aparatu nie uruchamia się – może to być spowodowane usterką tego komponentu powstałą na skutek np. zawilgocenia lub przepięcia.

Telefon nie czyta karty SIM

Nie startuje system

Jeśli smartfon uruchamia się i zawiesza się na logo producenta – usterka taka może świadczyć o uszkodzonym oprogramowaniu, co może nastąpić na skutek np. nieprawidłowego aktualizowania oprogramowania urządzenia.

Nie można wykonać aktualizacji systemu

Jeśli aktualizacja systemu nie uruchamia się komunikując to błędem – może to świadczyć o tym, że system uległ awarii lub niektóre komponenty telefonu nie są zintegrowane z danym urządzeniem.

Nie działa gniazdo słuchawek jack

Jeśli słuchawki podpięte do telefonu nie działają lub wydobywają się z nich nienaturalne dźwięki – może być to wynikiem zawilgocenia lub zabrudzenia złącza słuchawkowego.

Brak ładowania baterii

Jeżeli po podpięciu ładowarki telefon nie ładuje baterii lub przerywa cykl ładowania – może być to spowodowane uszkodzonym zasilaczem, przerwanym kablem, wyłamanym złączem micro USB lub uszkodzonym układem zasilania na płycie głównej, co często zdarza się w wyniku upadku, przepięcia lub zawilgocenia.

Nie działa ekran dotykowy

Jeżeli ekran smartfonu nie reaguje na dotyk lub nie działa poprawnie – usterka taka może być spowodowana pęknięciem ekranu, uszkodzeniem taśmy lub złącza ekranu dotykowego, co ma miejsce często podczas uderzenia lub upadku urządzenia.

Niewłaściwe wyświetlanie obrazu

Jeżeli na ekranie telefonu pojawią się pionowe pasy lub zaciemnione obszary wyświetlacza – awaria taka może być spowodowana uszkodzeniem LCD powstałym w wyniku upadku lub też np. zawilgocenia układu graficznego płyty głównej.

Nie działa głośnik rozmów lub głośnik muzyczny

Jeżeli nie słyszysz rozmówcy dostatecznie wyraźnie, słyszysz trzaski oraz szum, jeśli odtwarzana muzyka w telefonie nie ma zadowalającej jakości – prawdopodobnie jest to spowodowane uszkodzeniem jednego z głośników lub też awarią układu audio na płycie głównej urządzenia, niekiedy bywa efektem zabrudzonej membrany głośników.

Nie działa mikrofon rozmów lub zewnętrzny

Jeżeli podczas rozmowy telefonicznej rozmówca nie słyszy Cię dostatecznie wyraźnie lub jeśli nagrania z dyktafonu są złej jakości albo w ogóle nie rejestruje on dźwięku – może być to rezultatem uszkodzenia lub zanieczyszczenia jednego z mikrofonów, albo uszkodzenia układu audio na płycie głównej np. na skutek upadku lub zawilgocenia.

Nie działają klawisze boczne, klawisz Home lub inne przyciski

Jeśli jakikolwiek z klawiszy telefonu nie reaguje lub nie działa poprawnie – usterka taka może być spowodowana mechanicznym uszkodzeniem płytki klawiatury lub też zanieczyszczeniem i zawilgoceniem telefonu.

Bateria rozładowuje się zbyt szybko

Jeżeli bateria w telefonie rozładowuje się bardzo szybko – najprawdopodobniej należy wymienić akumulator, choć wada taka może być również związana z uszkodzeniem układu zasilania na płycie głównej np. wskutek zawilgocenia lub przepięcia układu.

Telefon zacina się, wyłącza się samoczynnie

Jeżeli telefon potrafi niespodziewanie zaciąć się w trakcie pracy, zawiesić lub nawet samoistnie wyłączyć – może to być związane z usterką oprogramowania lub uszkodzeniem fizycznym płyty głównej będącym wynikiem np. zalania telefonu w przeszłości.

Nie startuje system

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6
Zapomniałeś / zapomniałaś hasła w swoim telefonie? Nie mamy dobrych wieści. Nowoczesne telefony są na tyle dobrze chroniącymi dane urządzeniami, że złamanie hasła jest bardzo ciężkie.…
Telefon, który niepoprawnie wykrywa dotyk lub nie wykrywa go wcale - staje się niepotrzebnym źródłem irytacji i stresu. Przed oddaniem telefonu do serwisu warto sprawdzić, czy na ekranie…
Telefon, który niepoprawnie wykrywa dotyk staje się niepotrzebnym źródłem irytacji i stresu. Przed oddaniem telefonu do serwisu warto sprawdzić, czy na ekranie nie znajdują się jakieś…
Jeśli w Twoim telefonie pojawia się problem z wyświetlaczem, zawsze istnieje szansa na naprawę bez wymiany części – zwłaszcza, że w nowszych modelach telefonów wiodących marek, wyświetlacz…
Jeśli doświadczasz problemów z zasięgiem sieci GSM w Twoim telefonie, możliwe że doszło do problemów z Twoim odbiornikiem GSM na płycie głównej. Czasem tego typu usterki wynikają także z…
Jeśli Twój telefon nie wykrywa żadnej karty SIM, którą umieszczasz w slocie, może oznaczać to że doszło do uszkodzenia gniazda w telefonie. Ze względu na to, że gniazdo SIM jest narażone na…
Jeśli Twój telefon nie łączy się z internetem na początek ustal przyczynę problemu – telefon pobiera internetu za pośrednictwem WIFI, a także karty GSM, o ile operator udostępnia Ci tego…
Problemy z komunikacją mogą być frustrujące, zwłaszcza gdy słyszysz doskonale osobę po drugiej stronie, ale ona Ciebie już nie. Mikrofon stanowi integralną część płyty głównej telefonu,…
Jeśli nie słyszysz swojego rozmówcy, mimo, ze on słyszy Ciebie istnieje duża szansa, że doszło do uszkodzenia głośnika Twojego telefonu. Warto jednak to ustalić, można to zrobić np. poprzez…
Niezależnie od tego, czy utracone zostały zdjęcia, filmy czy inne dane – nadal jesteśmy w stanie odzyskać wszystkie dane z Twojego telefonu. Kluczowe jest jednak kilka czynników, które…
Pasy, zarówno poziome jak i pionowe na Twoim wyświetlaczu mogą być objawem zarówno uszkodzenia wyświetlacza, jak i problemów z połączeniem wyświetlacza i płytą główną Twojego telefonu.…
W Twoim telefonie przestało działać WIFI, a inne sprzęty łączą się z siecią bez problemu? Może to oznaczać uszkodzenie odbiornika – choć nie zawsze. Problemy z łączeniem się z WIFI, mogą…
Jeżeli w Twoim telefonie bateria rozładowuje się bardzo szybko – np. w ciągu godziny od pełnego jej naładowania może to oznaczać cały szEreg usterek. Oczywiście pierwszym skojarzeniem…
Gdy Twój telefon wciąż się zawiesza i ma to miejsce przed załadowaniem systemu operacyjnego, jest duża szansa, że uszkodziło się oprogramowanie Twojego telefonu. Do tego typu usterki…
Ekran, który nie wyłącza się podczas rozmowy (przyłożeniu do ucha) jest nie tylko irytujący, ale może też nas narazić na dodatkowe koszta związane z przypadkowym użyciem jakichś płatnych…
Karta pamięci w telefonie nie jest wykrywana? Znamy ten problem doskonale – jeżeli masz pewność, że karta włożona do telefonu jest sprawna, niewykluczone że doszło do uszkodzenia gniazda…
Twój telefon kompletnie się nie włącza? Przyczyn może być bardzo wiele, od układu zasilania, przez wyświetlacz i płytę główną, aż po sam przycisk włączający. Zdecydowanie najlepszym wyjście…
Gdy Twój telefon wpadnie do wody, o ile jest to możliwe wyjmij jego baterię. Niestety w przeważającej większości nowych telefonów bateria jest wlutowana na stałe, dlatego najlepsze co…
Pęknięcia, przetarcia i odpryski w obudowie telefonu powstają zarówno gdy telefon niefortunnie upadnie na twardą powierzchnię, ale również w trakcie zwykłej eksploatacji telefonu.…
Pęknięcia ekranu w telefonach najczęściej powstają w wyniku upadku lub zgniecenia telefonu. Jeżeli doszło do całkowitego uszkodzenia ekranu jedyna droga, by naprawić telefon to wymienić…
Wiele czynników prowadzi do wolnego działania Twojego telefonu. Dzisiejsze konstrukcje smartfonów borykają z tymi samymi problemami, co Twój komputer. W tle działają aplikacje, a zdolności…
Gdy pomimo zastosowania różnych przewodów, jak i ładowarek Twój telefon nie reaguje na podłączenie do zasilania, możliwe że doszło do uszkodzenia gniazda ładowania, Gniazdo ładowania,…
Gdy dźwięk w telefonie staje się zniekształcony najczęściej spotykamy się z problemem związanym z głośnikiem wbudowanym w telefonie, rzadziej – choć nadal jest to pewien scenariusz,…
Jeśli głośnik Twojego telefonu działa bez zarzutu, a problem objawia się dopiero gdy podłączyć słuchawki – często przyczyna leży w gnieździe AUX. Warto dla pewności przetestować…