Serwis - naprawa laptopów

Zajmujemy się serwisem laptopów. Posiadamy doświadczenie w serwisie urządzeń wszystkich dostępnych na rynku marek. Przez nasze stanowiska serwisowe przeszły już tysiące urządzeń, które z powodzeniem udało nam się uratować. Nasz zespół składa się z doświadczonych elektroników, w firmie IVITER Serwis posiadamy oddzielny dział specjalizujący się w naprawach laptopów - działamy przy tym na najwyższym poziomie. Jesteśmy elektronikami, czytamy schematy ideowe, za każdym razem przeprowadzamy wnikliwą analizę usterki. Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami, sprzętem serwisowym, wysokiej klasy sprzętem lutowniczym - w tym stacjami do lutowania BGA.

Dlaczego nasz serwis laptopów?

Nie ciężko zauważyć, że na rynku, zwłaszcza w Warszawie - ale również w całej Polsce, działa ogromna ilość serwisów laptopów. Problem w tym, że około 95%-98% z nich bazuje jedynie na wymianie całych modułów, zwyczajnie nie posiada kompetencji elektronicznych, umiejętności precyzyjnego lutowania, o lutowaniu BGA nawet nie wspominając. I pół biedy jeśli firmy te faktycznie poprzestają jedynie na wymianie wentylatora, czy też dysku twardego na nowy. Ale przecież lwia część usterek wymaga jednak lutowania, wymaga wykonywania pomiarów, posługiwania się zasilaczem laboratoryjnym. Czy firmy nie posiadające kompetencji elektronicznych odpuszczają naprawy? Bardzo często nie! Pomimo braku niezbędnych kompetencji - próbują naprawiać laptopa na siłę. A szkoda, gdyż po pierwsze w przypadku porażki - kolejny serwis, który będzie poprawiać po tych magikach będzie mieć jedynie utrudnione zadanie.

Jak wybrać serwis laptopów? 

Tutaj oczywiście będziemy reklamować siebie - ale jednocześnie podawać siebie za przykład. Oczywiście to być może o niczym nie świadczy - ale fakt posiadania odpowiedniego zaplecza serwisowego jest lepszy niż fakt jego braku. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia naszej firmy aby ocenić skalę działania i skalę zaangażowania w sprawy elektroniki. A jak jest z innymi serwisami? Warto sprawdzić, warto zapytać jak wygląda dany serwis od zaplecza, jakimi narzędziami dysponuje, jakie naprawy faktycznie wykonuje.

Zasady dotyczące naprawy laptopów

Nigdy nie spieszymy się z podejmowaniem działań technicznych. Nigdy nie podejmujemy pochopnych decyzji. A do takich należeć może m.in. szybkie umycie płyty głównej komputera po zalaniu cieczą. Dlaczego nie należy tego robić od razu? Wynika to z faktu, iż ślady zalania to cenna informacja dla doświadczonego serwisanta. Wyciąga on bowiem wnioski odnośnie tego, które konkretnie obszary mogły zostać uszkodzone w wyniku zalania. Ślady te należy dokładnie zbadać - zarówno wykonując zdjęcia, jak również wykorzystując do pracy wysokiej klasy mikroskop stereoskopowy. Po wykonanej w ten sposób analizie można przystąpić do oczyszczenia uszkodzonej płyty głównej. I znowu - umycie klasycznym alkoholem izopropylowym to zdecydowanie za mało aby uzyskać zadowalający efekt. Należy wykorzystać w tym celu więcej preparatów i dobierać je w sposób odpowiedni, zależny od środka, jakim został zalany komputer. 

Jak już można wywnioskować - samo umycie uszkodzonej w wyniku zalania płyty głównej to za mało. Wysoce nieprofesjonalnym działaniem może być bezpośrednie po umyciu złożenie i przeprowadzenie próby uruchomienia komputera - bez wcześniejszego badania, wykonania niezbędnych pomiarów i dalszej analizy uszkodzeń. Próby bezmyślnego uruchamiania komputera mogą doprowadzić do pogłębienia się usterki.  

Specjalnie opisujemy dość szczegółowo cały proces aby wytłumaczyć, że brak dogłębnej wiedzy elektronicznej może skutkować jedynie pogorszeniu sytuacji urządzenia. Śmiało możemy stwierdzić, że ponad 90% osób zabierających się za serwisowanie laptopów - nie posiada odpowiedniego przygotowania, nie zna się na elektronice, bazuje jedynie na wymienianiu podzespołów. Niekiedy osoby te liczą na to, że np. uszkodzona w wyniku zalania płyta główna uruchomi się po tym, jak zostanie umyta. Braki kadrowe są ogromne i obserwujemy je zwłaszcza w trakcie prowadzenia rekrutacji. Co ciekawe - absolutnie w niczym nie pomaga wykształcenie elektroniczne - ani techniczne, ani wyższe. Osoby posiadające tytuły - nie posiadają żadnej praktycznej wiedzy. Są kompletnie nieprzydatne a proces ich edukacji jest bardzo długi. Liczą się jedynie praktycy - entuzjaści, którzy poświęcili swoje życie zgłębieniu tej konkretnej dziedziny jaką jest serwis laptopów. Zdecydowanie nie każdy elektronik jest przygotowany do serwisowania laptopów - wymagają one bowiem specyficznej wiedzy i przygotowania. Bardzo często samo tylko rozebranie obudowy laptopa jest trudne, osoba bez odpowiedniej praktyki może uszkodzić korpus notebooka, wyłamać zatrzaski, pouszkadzać obudowę ostrym narzędziem, jakiego będzie używać do podważania elementów obudowy. Również pokutuje brak wiedzy na temat doboru odpowiednich narzędzi. Bardzo często jesteśmy świadkami śrub poniszczonych w wyniku nieudolnego odkręcania przy pomocy nieodpowiednio dobranego wkrętaka, lub wkrętaka niskiej jakości. 

Co ważne - w naszej pracy zwracamy również uwagę na stosowane przez nas narzędzia. Zabiegamy o to, aby stosować tylko i wyłącznie zestawy narzędzi wysokiej klasy.

serwis laptopów

Pomoc z laptopem w każdym przypadku 

Znane są nam wszystkie marki laptopów, zarówno nowoczesne zminiaturyzowane ultabooki, jak również starsze konstrukcje. W każdym przypadku jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej klasy usługę. Jesteśmy również w stanie przyspieszyć pracę leciwego komputera - przeprowadzając jego pełną rewitalizację, przenosząc system na nowoczesny dysk SSD, dokładając ramu, wykonując usługę renowacji układu chłodzenia, wymiany pasty termoprzewodzącej na lepszą.

Naprawa laptopów Warszawa

Oferujemy szybki i skuteczny serwis laptopów, z wykorzystaniem oryginalnych podzespołów, a także wysokiej jakości zamienników. Jako pasjonaci najnowszej technologii i elektroniki użytkowej, jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładną analizę urządzenia, a wieloletnie doświadczenie skutkuje przedstawieniem rzetelnej diagnozy i określenie kwoty naprawy. Specjalizujemy się w naprawach laptopów znanych marek: MacBook, Acer, Asus, HP (Hewlett Packard), Samsung, Dell, MSI, Toshiba, Lenovo, LG, Fujitsu, Sony Vaio, Intel, AMD, i innych.

Pomoc z laptopem w każdym przypadku

Najczęściej występujące problemy:

 • pęknięta matryca / rozlana matryca / rozbita matryca
 • brak obrazu na matrycy LCD / brak podświetlenia matrycy
 • niewłaściwe wyświetlanie się obrazu
 • laptop wyłącza się / laptop nie włącza się
 • nie działa wentylator w laptopie / głośna praca wiatraka w laptopie
 • nie działa klawiatura / nie działa touchpad
 • brak dźwięku w laptopie / uszkodzony
 • nie uruchamia się system operacyjny / laptop nie wykrywa dysku twardego
 • laptop nagrzewa się / laptop przegrzewa się / laptop zawiesza się
 • laptop nie ładuje baterii
 • uszkodzone gniazdo zasilania / uszkodzone gniazdo USB / uszkodzone gniazdo AUX
 • pęknięta obudowa w laptopie / połamana obudowa w laptopie
 • uszkodzony zawias / uszkodzone zawiasy
Naprawa laptopów Warszawa

W ramach usług Iviter Serwis Warszawa oferujemy:

 • Czyszczenie laptopa po zalaniu
 • Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia
 • Odzyskiwanie danych
 • Naprawa płyty głównej w laptopie
 • Naprawa gniazd zasilania w laptopie
 • Naprawa obudowy i zawiasów w laptopie
 • Wymiana układu BGA
 • Wymiana dysku twardego
 • Instalacja systemu operacyjnego
 • Wymiana obudowy

 

Zamiast kupować nowego laptopa - co wiąże się ze znacznymi kosztami - lepiej oddać go do serwisu, gdzie zespół specjalistów da mu drugie życie. Przed rozpoczęciem naprawy laptopa czy komputera upewniamy się, czy klient chciałby dodatkowo zadbać o swoje dane. W tym celu ustalamy nośnik, a także zakres prac. Niezależnie od tego czy utraciłeś dane w wyniku zalania laptopa, czy chcesz je zatrzymać przy mniejszej usterce - zrobimy wszystko, by zachować każdy dokument, każde zdjęcie, każdą ważną dla Ciebie pracę. o każdej usterki podchodzimy indywidualnie, ze względu na różnorodność modeli laptopów od producentów.

W skład naszego zespołu wchodzą serwisanci obdarzeni zmysłem technicznym oraz intuicją, posiadający głęboką wiedzę i ogromne doświadczenie – przez ich ręce przeszły tysiące egzemplarzy notebooków różnych producentów. Są oni podstawowym gwarantem skutecznie przeprowadzonej naprawy.

Nasi specjaliści posiadają szczególną biegłość w zakresie napraw płyt głównych – lutowania układów BGA oraz pracy z zalaną elektroniką. Jako jedni z nielicznych udzielamy gwarancji na naprawy po zalaniu.

Naprawa

Naprawa laptopa zawsze rozpoczyna się po akceptacji przez klienta diagnostyki, kosztów oraz terminu serwisowania sprzętu. Od tej chwili przydzielony do naprawy technik, rozpoczyna serwis sprzętu, począwszy od eliminacji usterek mechanicznych, aż po problemy z oprogramowaniem czy ingerencję w elektronikę. Czas naprawy zawsze zależy od złożoności przeprowadzanego serwisu, a także dostępu do podzespołów.

Naprawa

  Galeria Iviter

  serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6
  Podłączasz laptopa do zasilacza a ten nie działa, jednak gdy korzystasz z laptopa gdy ten nie jest podłączony do zasilania to wszystko funkcjonuje bez zarzutu. Sytuacja wydawać by się mogła…
  Laptop był podłączony do ładowania całą noc, wstałeś rano uruchomiłeś go i po 15 minutach już jest rozładowany? W pierwszej kolejności pewnie myślisz, że czegoś nie dopilnowałeś i po prostu…
  Jak co dzień zasiadłeś do pracy przy laptopie a po chwili poczułeś jakiś dziwny swąd? Sprawdziłeś dokładnie, że wszystko jest w porządku z zasilaczem i ustaliłeś, że dziwny zapach wydobywa…
  Odebrałeś niedawno laptopa z serwisu po gruntowym przeglądzie. Powinien być elegancko wyczyszczony i układ chłodzenia powinien zostać dokładnie sprawdzony. Pomimo tego Twój laptop dalej…
  Podłączasz laptopa do ładowania a ten nagle się zawiesza? Sprawdziłeś dokładnie kabel, ładowarkę oraz gniazdo ładowania i nic nie wskazuje na to by doszło do uszkodzenia mechanicznego. Dość…
  W naszym serwisie często spotykamy się usterkami, które w wielu przypadkach odpowiadają za coś czego w ogóle byśmy się nie spodziewali. Jeżeli więc Twój laptop wolno pracuje to nie…
  Wstajesz rano i pełen nowej energii zasiadasz do laptopoa aby zacząć pracę a tutaj laptop nie chce się uruchomić. Z tego typu ludzkimi dramatami w naszym serwisie spotykamy się bardzo…
  W trakcie pisania pracy lub oferty przestała reagować Ci klawiatura? Tego typu usterka to częsty przypadek w naszym serwisie. Nie zależnie od tego czy przestał działać pojedynczy klawisz…
  W naszym serwisie spotykamy się z różnego typu usterkami związanymi z laptopami. Jednym z takich problemów jest sytuacja gdy chcemy podłączyć monitor lub projektor do laptop pod złącze VGA…
  Podpinasz swoje ukochane słuchawki pod laptopa i nie słychać dźwięku? Jesteś pewien, że z wejściem audio jest wszystko w porządku. Sprawdziłeś dokładnie kabel od słuchawek i dalej nic?…
  Kupiłeś nową ładowarkę ale nieustanie rozładowuje Ci się laptop? Potrzebujesz laptopa na prezentację a ten przestał ładować? Tego typu problemy widujemy w serwisie codziennie. Dziesiątki…
  W naszym serwisie często spotykamy się z sytuacjami niecierpiącymi zwłoki. Taka sytuacja ma miejsce gdy z jakiś przyczyn w laptopie przestało działać gniazdo zasilania. Musisz naprędce…
  Jeżeli Twój Laptop przegrzewa się nadmiernie to znaczy, że problemem, może tkwić w układzie chłodzenia. Uszkodzony układ chłodzenia w laptopie będzie się również charakteryzował tym, że…
  Próbujesz otworzyć napęd CD w swoim laptopie a ten nie reaguje? Prawdopodobnie doszło do awarii napędu przez co szuflada na CD nie chce się wysunąć. To dosyć częsty problem z odtwarzaczami…
  Dla wielu sytuacja zakłócająca przepływ odpowiedniej energii we wszechświecie – muzyka przestała grać? Jeżeli ta masakryczna awaria właśnie wystąpiła w Twoim świecie to współczujemy i jako…
  Umówiłeś się ze znajomymi na Skypie, wybiła godzina spotkania a kamera nie odpowiada? Zdarza się tak, że różnego rodzaju sprzęty psują się w najmniej oczekiwanym momencie. Z takimi…
  Zdarza się tak, że chcemy sobie obejrzeć film na telewizorze z laptopa ale obraz się nie wyświetla. To nie pierwszy raz kiedy zasiadamy na kanapie i chcemy podłączyć laptopa pod telewizor…
  Gdy laptop nie może połączyć się z siecią Lan a jesteś pewien, że kabel jest sprawny to problem, może tkwić w porcie Lan. Niezależnie od tego czy potrzebujesz skorzystać z internetu czy…
  W naszym serwisie laptopów dokładamy wszelkich starań aby ułatwienia, które wykorzystujemy w życiu codziennym działały jak powinny a nie stawały się udręką. Częstą bolączką osób, które…
  Twój laptop zaczął wydawać niestandardowe dźwięki? Słyszysz niepokojące buczenie i trzaski, które wydobywają się z laptopa? Najprawdopodobniej doszło do drobnej usterki ale nie ma powodów…
  Wróciłeś z wakacji, słońce, plaża, kolorowe drinki i chciałbyś zgrać na laptopa zdjęcia z karty. Karta SD ląduje w laptopie ale ten jej nie widzi? Sprawdziłeś i wszystko z kartą jest w…
  Zdarza się tak, co zapewne u nie jednej osoby wywołało palpitację serca, że włączamy laptopa i słyszymy, że dysk pracuje a jednak nie widać żadnego obrazu. Bywa to na początku mylące, jak…
  Nasz serwis na co dzień pomaga dziesiątkom osób uporać się z problemami rzeczy martwych. Jednym z najczęstszych problemów związanych z monitorem / wyświetlaczem laptopa jest jego nagminne…
  Jeżeli laptop nie widzi pendrive, myszki lub innego urządzenia podpiętego pod USB to znaczy, że może być problem z portem USB. W pierwszej kolejności upewnij się, że urządzenie, które…

  Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

  Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
  Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

  Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

  serwis pogwarancyjny