Serwis - naprawa laptopów

Serwis - naprawa laptopów

Zajmujemy się serwisem laptopów. Posiadamy doświadczenie w serwisie urządzeń wszystkich dostępnych na rynku marek. Przez nasze stanowiska serwisowe przeszły już tysiące urządzeń, które z powodzeniem udało nam się uratować. Nasz zespół składa się z doświadczonych elektroników, w firmie IVITER Serwis posiadamy oddzielny dział specjalizujący się w naprawach laptopów - działamy przy tym na najwyższym poziomie. Jesteśmy elektronikami, czytamy schematy ideowe, za każdym razem przeprowadzamy wnikliwą analizę usterki. Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami, sprzętem serwisowym, wysokiej klasy sprzętem lutowniczym - w tym stacjami do lutowania BGA

Oferujemy również usługi w zakresie odzyskiwania danych - na najwyższym światowym poziomie. Dysponujemy własnym laboratorium, działającym na pełnych obrotach. Podejmujemy się najtrudniejszych przypadków. 

Zasady dotyczące naprawy laptopów

Nigdy nie spieszymy się z podejmowaniem działań technicznych. Nigdy nie podejmujemy pochopnych decyzji. A do takich należeć może m.in. szybkie umycie płyty głównej komputera po zalaniu cieczą. Dlaczego nie należy tego robić od razu? Wynika to z faktu, iż ślady zalania to cenna informacja dla doświadczonego serwisanta. Wyciąga on bowiem wnioski odnośnie tego, które konkretnie obszary mogły zostać uszkodzone w wyniku zalania. Ślady te należy dokładnie zbadać - zarówno wykonując zdjęcia, jak również wykorzystując do pracy wysokiej klasy mikroskop stereoskopowy. Po wykonanej w ten sposób analizie można przystąpić do oczyszczenia uszkodzonej płyty głównej. I znowu - umycie klasycznym alkoholem izopropylowym to zdecydowanie za mało aby uzyskać zadowalający efekt. Należy wykorzystać w tym celu więcej preparatów i dobierać je w sposób odpowiedni, zależny od środka, jakim został zalany komputer. 

Jak już można wywnioskować - samo umycie uszkodzonej w wyniku zalania płyty głównej to za mało. Wysoce nieprofesjonalnym działaniem może być bezpośrednie po umyciu złożenie i przeprowadzenie próby uruchomienia komputera - bez wcześniejszego badania, wykonania niezbędnych pomiarów i dalszej analizy uszkodzeń. Próby bezmyślnego uruchamiania komputera mogą doprowadzić do pogłębienia się usterki.  

Specjalnie opisujemy dość szczegółowo cały proces aby wytłumaczyć, że brak dogłębnej wiedzy elektronicznej może skutkować jedynie pogorszeniu sytuacji urządzenia. Śmiało możemy stwierdzić, że ponad 90% osób zabierających się za serwisowanie laptopów - nie posiada odpowiedniego przygotowania, nie zna się na elektronice, bazuje jedynie na wymienianiu podzespołów. Niekiedy osoby te liczą na to, że np. uszkodzona w wyniku zalania płyta główna uruchomi się po tym, jak zostanie umyta. Braki kadrowe są ogromne i obserwujemy je zwłaszcza w trakcie prowadzenia rekrutacji. Co ciekawe - absolutnie w niczym nie pomaga wykształcenie elektroniczne - ani techniczne, ani wyższe. Osoby posiadające tytuły - nie posiadają żadnej praktycznej wiedzy. Są kompletnie nieprzydatne a proces ich edukacji jest bardzo długi. Liczą się jedynie praktycy - entuzjaści, którzy poświęcili swoje życie zgłębieniu tej konkretnej dziedziny jaką jest serwis laptopów. Zdecydowanie nie każdy elektronik jest przygotowany do serwisowania laptopów - wymagają one bowiem specyficznej wiedzy i przygotowania. Bardzo często samo tylko rozebranie obudowy laptopa jest trudne, osoba bez odpowiedniej praktyki może uszkodzić korpus notebooka, wyłamać zatrzaski, pouszkadzać obudowę ostrym narzędziem, jakiego będzie używać do podważania elementów obudowy. Również pokutuje brak wiedzy na temat doboru odpowiednich narzędzi. Bardzo często jesteśmy świadkami śrub poniszczonych w wyniku nieudolnego odkręcania przy pomocy nieodpowiednio dobranego wkrętaka, lub wkrętaka niskiej jakości. 

Co ważne - w naszej pracy zwracamy również uwagę na stosowane przez nas narzędzia. Zabiegamy o to, aby stosować tylko i wyłącznie zestawy narzędzi wysokiej klasy.

Dlaczego my?

Jest pewna zasadnicza różnica, coś, co odróżnia nas zdecydowanie od większości serwisów działających w Polsce i na świecie. Jest nawet kilka różnic. Po pierwsze - nigdy nie zatrudniamy osób bez dogłębnej wiedzy elektronicznej. Wszyscy nasi specjaliści to elektronicy, z założenia nie przyjmujemy osób, które potrafią jedynie wymieniać dyski twarde w laptopie. Być może to się kiedyś zmieni, być może będziemy potrzebowali pomocy asystentów, którzy będą rozkręcać laptopy i instalować systemy operacyjne - a wszystko to pod okiem naszych elektroników. Fakt jest jednak taki, że w tej chwili w skład naszego zespołu wchodzą jedynie osoby o doskonałym przygotowaniu elektronicznym.

Pomoc z laptopem w każdym przypadku 

Znane są nam wszystkie marki laptopów, zarówno nowoczesne zminiaturyzowane ultabooki, jak również starsze konstrukcje. W każdym przypadku jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej klasy usługę. Jesteśmy również w stanie przyspieszyć pracę leciwego komputera - przeprowadzając jego pełną rewitalizację, przenosząc system na nowoczesny dysk SSD, dokładając ramu, wykonując usługę renowacji układu chłodzenia, wymiany pasty termoprzewodzącej na lepszą. 

Nasze wyposażenie serwisowe

Druga kwestia. Jesteśmy technicznie biegli - tak w zakresie naszych kadr, jak i sprzętu. Niekiedy pojawia się taki zarzut, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego - to w kontekście naszej bardzo szerokiej oferty w zakresie napraw sprzętu. Otóż faktycznie - nasza firma to kilkadziesiąt osób, podzielonych na różne działy. Należy jednak zrozumieć, że ideą naszej firmy było maksymalne skupienie tak ludzi jak i sprzętu. Dzięki szerokiej ofercie byliśmy w stanie zakupić wyposażenie o jakim wiele serwisów mogłaby pomarzyć. Dysponujemy licznymi mikroskopami stereoskopowymi, wysokiej klasy ręcznymi stacjami lutowniczymi (zazwyczaj Weller), dwoma stacjami BGA, specjalnym pomieszczeniem z komorą laminarną do otwierania dysków twardych, zaawansowanym sprzętem pomiarowym, licznymi zasilaczami laboratoryjnymi, kilkoma profesjonalnymi myjkami ultradźwiękowymi różnych rozmiarów, licznymi kompletami wysokiej klasy narzędzi.  

Naprawa laptopów Warszawa

Oferujemy szybki i skuteczny serwis laptopów, z wykorzystaniem oryginalnych podzespołów, a także wysokiej jakości zamienników. Jako pasjonaci najnowszej technologii i elektroniki użytkowej, jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładną analizę urządzenia, a wieloletnie doświadczenie skutkuje przedstawieniem rzetelnej diagnozy i określenie kwoty naprawy. Specjalizujemy się w naprawach laptopów znanych marek: MacBook, Acer, Asus, HP (Hewlett Packard), Samsung, Dell, MSI, Toshiba, Lenovo, LG, Fujitsu, Sony Vaio, Intel, AMD, i innych.

 

Serwis i naprawa laptopów

Najczęściej występujące problemy:

listpęknięta matryca / rozlana matryca / rozbita matryca

list 1brak obrazu na matrycy LCD / brak podświetlenia matrycy

list 2niewłaściwe wyświetlanie się obrazu

list 3laptop wyłącza się / laptop nie włącza się

list 4nie działa wentylator w laptopie / głośna praca wiatraka w laptopie

list 5nie działa klawiatura / nie działa touchpad

list 6brak dźwięku w laptopie / uszkodzony

list 7nie uruchamia się system operacyjny / laptop nie wykrywa dysku twardego

list 8laptop nagrzewa się / laptop przegrzewa się / laptop zawiesza się

list 9laptop nie ładuje baterii

uszkodzone gniazdo zasilania / uszkodzone gniazdo USB / uszkodzone gniazdo AUX

list 10pęknięta obudowa w laptopie / połamana obudowa w laptopie

list 11uszkodzony zawias / uszkodzone zawiasy

list 12

W ramach usług Iviter Serwis Warszawa oferujemy:

list 13Czyszczenie laptopa po zalaniu

list 14Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia

list 15Odzyskiwanie danych

list 16Naprawa płyty głównej w laptopie

list 17Naprawa gniazd zasilania w laptopie

list 18Naprawa obudowy i zawiasów w laptopie

list 19Wymiana układu BGA

list 20Wymiana dysku twardego

list 21Instalacja systemu operacyjnego

listWymiana obudowy

list23

Zamiast kupować nowego laptopa - co wiąże się ze znacznymi kosztami - lepiej oddać go do serwisu, gdzie zespół specjalistów da mu drugie życie. Przed rozpoczęciem naprawy laptopa czy komputera upewniamy się, czy klient chciałby dodatkowo zadbać o swoje dane. W tym celu ustalamy nośnik, a także zakres prac. Niezależnie od tego czy utraciłeś dane w wyniku zalania laptopa, czy chcesz je zatrzymać przy mniejszej usterce - zrobimy wszystko, by zachować każdy dokument, każde zdjęcie, każdą ważną dla Ciebie pracę. o każdej usterki podchodzimy indywidualnie, ze względu na różnorodność modeli laptopów od producentów.

Regularna konserwacja / czyszczenie laptopa

Regularna konserwacja laptopów i komputerów pozwala uchronić Twoje sprzęty przez utratą wydajności czy problemów będących następstwem przegrzania. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o układ chłodzenia, gdyż nagrzane komponenty, takie jak procesor, mostek północny czy dyski twarde znacznie spowolnią swoją pracę, a także w najgorszym wypadku całkowicie utracą zdolność pracy. Mówiąc inaczej: jeśli Twój laptop samoczynnie wyłącza się lub natychmiast po włączeniu przegrzewa się to znak, że powinieneś udać się do serwisu.

Podejmujemy się sprawdzenia poprawności montażu podzespołów, skanowania systemu operacyjnego w celu sprawdzenia występowania złośliwego oprogramowania, wymiany pasty termoprzewodzącej, kontroli prawidłowej pracy łożysk wentylatorów oraz wyczyszczenia wnętrza laptopa i komputera z nagromadzonych zanieczyszczeń.

 

Zespół  Zespół

W skład naszego zespołu wchodzą serwisanci obdarzeni zmysłem technicznym oraz intuicją, posiadający głęboką wiedzę i ogromne doświadczenie – przez ich ręce przeszły tysiące egzemplarzy notebooków różnych producentów. Są oni podstawowym gwarantem skutecznie przeprowadzonej naprawy.

Nasi specjaliści posiadają szczególną biegłość w zakresie napraw płyt głównych – lutowania układów BGA oraz pracy z zalaną elektroniką. Jako jedni z nielicznych udzielamy gwarancji na naprawy po zalaniu.

Wyposażenie serwisu  Wyposażenie serwisu

Dysponujemy potężnym zapleczem warsztatowym. Na wyposażeniu posiadamy m.in. mikroskopy stereoskopowe, programatory KBC, wysokiej klasy stacje lutownicze, profesjonalne myjki ultradźwiękowe, komory laminarne oraz system lutowniczy do układów BGA – Jovy RE-8500.

Diagnoza i Naprawa  Diagnoza i Naprawa

Diagnoza uszkodzenia i wycena naprawy zawsze dokonywane są bezpłatnie. Na ich podstawie właściciel urządzenia podejmuje decyzję odnośnie kontynuowania procesu naprawczego – w przypadku decyzji negatywnej nie ponosi żadnych kosztów. Na przeprowadzone czynności serwisowe zawsze udzielamy gwarancji.

naprawa laptopów

NAPRAWA LAPTOPA W KILKU KROKACH

kontakt  Kontakt

Zadzwoń do naszych konsultantów lub przyjdź do jednego z punktów serwisowych mieszczących się w Warszawie i przedstaw problem, z jakim się borykasz w swoim laptopie. W ciągu dnia pracujesz? Zadzwoń do naszych konsultantów i umów się po odbiór laptopa. Mieszkasz poza Warszawą? Żaden problem! Przyjmujemy uszkodzone sprzęty nadesłane do nas za pomocą firm kurierskich.

Bezpłatna diagnoza  Bezpłatna diagnoza

Zanim rozpoczniemy naprawę, przeprowadzamy darmową diagnostykę urządzenia, pozwalającą poznać źródło usterki. To podczas diagnostyki przygotowujemy szacunkową wycenę, a także przewidywany czas naprawy. Dopiero na podstawie otrzymanej diagnozy, decydujesz czy podejmujesz się naprawy w naszym serwisie.

Naprawa  Naprawa

Naprawa laptopa zawsze rozpoczyna się po akceptacji przez klienta diagnostyki, kosztów oraz terminu serwisowania sprzętu. Od tej chwili przydzielony do naprawy technik, rozpoczyna serwis sprzętu, począwszy od eliminacji usterek mechanicznych, aż po problemy z oprogramowaniem czy ingerencję w elektronikę. Czas naprawy zawsze zależy od złożoności przeprowadzanego serwisu, a także dostępu do podzespołów.

Odbiór   Odbiór / wysyłka

Po przeprowadzonej naprawie, laptop gotowy jest do odbioru lub wysyłki do klienta. Pamiętaj, że każda naprawa wiąże się z przydzieleniem przez nas gwarancji serwisowej.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Zawsze służymy poradą. Elektronika stanowi naszą pasję!

Naprawiamy laptopy wszystkich producentów, radzimy sobie z każda usterką. Dysponujemy pełnym zapleczem, bogatą wiedzą, dużym doświadczeniem. Zajmujemy się naprawą laptopów po zalaniu, lutowaniem układów BGA, wymianą chipsetów grafiki. Konserwujemy zanieczyszczone laptopy, wymieniamy pastę termoprzewodzącą. Naprawa laptopów nie ma przed nami żadnych tajemnic.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6
Podłączasz laptopa do zasilacza a ten nie działa, jednak gdy korzystasz z laptopa gdy ten nie jest podłączony do zasilania to wszystko funkcjonuje bez zarzutu. Sytuacja wydawać by się mogła bynajmniej dziwna jednak podłoże jej problemu tkwi…
Laptop był podłączony do ładowania całą noc, wstałeś rano uruchomiłeś go i po 15 minutach już jest rozładowany? W pierwszej kolejności pewnie myślisz, że czegoś nie dopilnowałeś i po prostu się nie ładował. Sprawdzasz dokładnie kable, wtyczki oraz…
Jak co dzień zasiadłeś do pracy przy laptopie a po chwili poczułeś jakiś dziwny swąd? Sprawdziłeś dokładnie, że wszystko jest w porządku z zasilaczem i ustaliłeś, że dziwny zapach wydobywa się bezpośrednio z laptopa. Pierwszy krok, wyłącz laptopa…
Odebrałeś niedawno laptopa z serwisu po gruntowym przeglądzie. Powinien być elegancko wyczyszczony i układ chłodzenia powinien zostać dokładnie sprawdzony. Pomimo tego Twój laptop dalej nadmiernie się nagrzewa i jest tak gorący, że niemalże parzy.…
Podłączasz laptopa do ładowania a ten nagle się zawiesza? Sprawdziłeś dokładnie kabel, ładowarkę oraz gniazdo ładowania i nic nie wskazuje na to by doszło do uszkodzenia mechanicznego. Dość nietypowa usterka z którą od czasu do czasu spotykamy się w…
Touch Pad inaczej zwany również panelem dotykowym to podstawowe urządzenie do komunikacji, obsługi komputera jeżeli nie korzystamy z myszki bądź lubimy pracować „z palca”. Nie zależnie od tego czy chcemy włączyć przeglądarkę czy podstawowy program…
W naszym serwisie często spotykamy się usterkami, które w wielu przypadkach odpowiadają za coś czego w ogóle byśmy się nie spodziewali. Jeżeli więc Twój laptop wolno pracuje to nie koniecznie musi być wina systemu operacyjnego a może za tym stać…
Wstajesz rano i pełen nowej energii zasiadasz do laptopoa aby zacząć pracę a tutaj laptop nie chce się uruchomić. Z tego typu ludzkimi dramatami w naszym serwisie spotykamy się bardzo często.
W trakcie pisania pracy lub oferty przestała reagować Ci klawiatura? Tego typu usterka to częsty przypadek w naszym serwisie. Nie zależnie od tego czy przestał działać pojedynczy klawisz czy klawisze przestały funkcjonować po skosie, śpieszymy Ci z…
W naszym serwisie spotykamy się z różnego typu usterkami związanymi z laptopami. Jednym z takich problemów jest sytuacja gdy chcemy podłączyć monitor lub projektor do laptop pod złącze VGA ale obrazu brak.
Podpinasz swoje ukochane słuchawki pod laptopa i nie słychać dźwięku? Jesteś pewien, że z wejściem audio jest wszystko w porządku. Sprawdziłeś dokładnie kabel od słuchawek i dalej nic? Prawdopodobnie doszło do awarii karty dźwiękowej.
Kupiłeś nową ładowarkę ale nieustanie rozładowuje Ci się laptop? Potrzebujesz laptopa na prezentację a ten przestał ładować? Tego typu problemy widujemy w serwisie codziennie. Dziesiątki osób dzień w dzień napierają do nas z rozładowanymi laptopami…
W naszym serwisie często spotykamy się z sytuacjami niecierpiącymi zwłoki. Taka sytuacja ma miejsce gdy z jakiś przyczyn w laptopie przestało działać gniazdo zasilania. Musisz naprędce skończyć projekt a tutaj laptop ma problemy z ładowaniem.…
Jeżeli Twój Laptop przegrzewa się nadmiernie to znaczy, że problemem, może tkwić w układzie chłodzenia. Uszkodzony układ chłodzenia w laptopie będzie się również charakteryzował tym, że wentylator w laptopie będzie głośno pracował.
Próbujesz otworzyć napęd CD w swoim laptopie a ten nie reaguje? Prawdopodobnie doszło do awarii napędu przez co szuflada na CD nie chce się wysunąć. To dosyć częsty problem z odtwarzaczami CD w laptopach. Laptop jest narzędziem, które często z nami…
Dla wielu sytuacja zakłócająca przepływ odpowiedniej energii we wszechświecie – muzyka przestała grać? Jeżeli ta masakryczna awaria właśnie wystąpiła w Twoim świecie to współczujemy i jako serwis laptopów lecimy z pomocą.
Umówiłeś się ze znajomymi na Skypie, wybiła godzina spotkania a kamera nie odpowiada? Zdarza się tak, że różnego rodzaju sprzęty psują się w najmniej oczekiwanym momencie. Z takimi przypadkami często spotykamy się w serwisie, zawsze starając się…
Zdarza się tak, że chcemy sobie obejrzeć film na telewizorze z laptopa ale obraz się nie wyświetla. To nie pierwszy raz kiedy zasiadamy na kanapie i chcemy podłączyć laptopa pod telewizor czy rzutnik ale tym razem coś nie działa. Nie ma obrazu ani…
Gdy laptop nie może połączyć się z siecią Lan a jesteś pewien, że kabel jest sprawny to problem, może tkwić w porcie Lan. Niezależnie od tego czy potrzebujesz skorzystać z internetu czy umówiłeś się z kolegami na partyjkę CS’a po kablu nasz serwis…
W naszym serwisie laptopów dokładamy wszelkich starań aby ułatwienia, które wykorzystujemy w życiu codziennym działały jak powinny a nie stawały się udręką. Częstą bolączką osób, które pracują na kilka monitorów jest problem gdzie laptop nie…
Twój laptop zaczął wydawać niestandardowe dźwięki? Słyszysz niepokojące buczenie i trzaski, które wydobywają się z laptopa? Najprawdopodobniej doszło do drobnej usterki ale nie ma powodów do paniki, zapewne jest to tylko kwestia drobnej naprawy…
Wróciłeś z wakacji, słońce, plaża, kolorowe drinki i chciałbyś zgrać na laptopa zdjęcia z karty. Karta SD ląduje w laptopie ale ten jej nie widzi? Sprawdziłeś i wszystko z kartą jest w porządku, aparat ją widzi, zdjęcia przeglądać można ale jak już…
Zdarza się tak, co zapewne u nie jednej osoby wywołało palpitację serca, że włączamy laptopa i słyszymy, że dysk pracuje a jednak nie widać żadnego obrazu. Bywa to na początku mylące, jak to, że laptop chodzi ale nic nie widać na ekranie? Jeżeli nic…
Nasz serwis na co dzień pomaga dziesiątkom osób uporać się z problemami rzeczy martwych. Jednym z najczęstszych problemów związanych z monitorem / wyświetlaczem laptopa jest jego nagminne migotanie. Nic tak nie irytuje i rozprasza jak pulsacyjne,…
serwis pogwarancyjny

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki