Serwis i naprawa systemów fotowoltaicznych

Obecnie z przyczyn technicznych nie prowadzimy naprawy systemów fotowoltaicznych!

Serwisujemy systemy fotowoltaiczne - w przypadku awarii lub zauważalnego spadku wydajności, zbyt głośnej pracy inwertera, częstych przerw w działaniu lub jakichkolwiek innych problemów - jesteśmy w stanie pomóc. Zajmujemy się zarówno usuwaniem uszkodzeń, jak i kompleksową konserwacją paneli, falowników (inwerterów), magazynów energii. Serwisujemy urządzenia wszystkich wiodących na rynku producentów, w tym m.in. Fronius, SMA, SolarEdge, Sharp, Jinko Solar, SunPower, Qcells czy Huawei. Staramy się działać sprawnie i szybko - doskonale wiemy jak bardzo kłopotliwe mogą być awarie tego rodzaju systemów. Oferujemy absolutnie bezpłatną diagnostykę uszkodzeń i wycenę kosztów usunięcia usterki. Czynności diagnostyczne nie zobowiązują do zlecenia przywrócenia funkcjonalności systemu. Na tym etapie działania użytkownik może zrezygnować z naszych usług i żadne opłaty nie zostaną przez nas naliczone.

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi - czytaj więcej.

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Wprowadzenie 12 miesięcznej gwarancji świadczy o naszej pewności co do jakości wykonywanych przez nas napraw.

Niezobowiązująca diagnoza.

Niezobowiązująca diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej!

Zachęcam do zapoznania się z naszymi referencjami: 
https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz maila.

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń do nas!

22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Uszkodzenia

Najbardziej awaryjną częścią systemy fotowoltaicznego jest falownik, zwany także inwerterem. Jego rolą jest przekształcenie energii pozyskanej z paneli fotowoltaicznych w postaci prądu i napięcia stałego, na energię elektryczną w formie prądu i napięcia przemiennego o parametrach właściwych sieci energetycznych niskich napięć.

Podejmujemy się naprawy wszelkich rodzajów falowników przystosowanych do pracy z dowolnej wielkości systemami solarnymi - zarówno stringowych współpracujących z małą instalacją, jak i centralnych stosowanych na dużych farmach fotowoltaicznych, a także wersji mikro realizujących przetwarzanie energii pozyskiwanej z jednego panelu. Serwisujemy wszystkie podstawowe rodzaje inwerterów:

  • wyspowe (brak możliwości oddawania energii do sieci, możliwość ładowania akumulatorów)
  • sieciowe (możliwość połączenia z siecią energetyczną, brak opcji ładowania akumulatorów)
  • hybrydowe (realizujące obie wymienione wyżej funkcje).

Naprawiamy zarówno transformatorowe, jak i beztransformatorowe konstrukcje.

Dzięki podłączeniu falownika do sieci internetowej uzyskuje się możliwość monitorowania stanu całej instalacji fotowoltaicznej, w tym także otrzymywania komunikatów odnośnie wystąpienia jakichkolwiek anomalii, awarii, konieczności serwisowania, czy naprawy uszkodzonego podzespołu.

Obok uszkodzeń inwertera w procesie eksploatacyjnym może dochodzić także do innych awarii. Wśród typowych defektów należy wymienić uszkodzenie panelu fotowoltaicznego, czego objawem może być obniżenie mocy systemu (danego stringu). Niektóre uszkodzenia można stwierdzić na podstawie oględzin panelu - ogniwa słoneczne bez odpowiedniego atestu (amoniak) rozwarstwiają się pod wpływem czynników atmosferycznych oraz zanieczyszczeń czego efektem może być zwarcie danego modułu. Inne trwałe uszkodzenie panelu związane jest z powstaniem tzw. hot spotów. Zacienione ogniwo nie produkuje prądu, ale go pobiera, co prowadzi do jego przegrzania i uszkodzeń. Zabezpieczeniem są tu tzw. diody by-pass, chroniące ogniwo i przekierowujące przepływ prądu. Awaria takiej diody może jednak doprowadzić do uszkodzeń panelu. Delaminacja panelu (utrata folii EVA - powstanie mlecznego zabarwienia na powierzchni) także prowadzić może do uszkodzeń, a w najlepszym razie spadku wydajności ogniwa.

Wśród innych uszkodzeń należy wymienić przepalenie bezpiecznika przepięciowego ochraniającego falownik podczas wyładowań atmosferycznych, co związane jest z koniecznością wymiany odpowiedniej wkładki. Bezpieczniki takie są jednorazowe i przy każdym ich zadziałaniu ulegają one uszkodzeniu. Diagnostyka bezpiecznika jest łatwa, gdyż kolor znacznika zmienia się wówczas z zielonego na czerwony. W przypadku systemów składających się z jednego stringa, awaria taka wyłącza całą instalację fotowoltaiczną.

Innym przykładem możliwej awarii jest utrata rezystancji okablowania na skutek zwarcia żyły przewodu (DC, AC) z masą. Inwerter najczęściej sygnalizuję tę usterkę komunikatem lub zaświeceniem odpowiedniej kontrolki.

Niekiedy pojawiają się awarie systemu monitorującego instalację - zakłócenia łączności między inwerterem, siecią i serwerem.

Należy zaznaczyć, iż w przypadku posiadania systemów wykorzystujących magazyny energii (np. akumulatory żelowe) wraz upływem czasu i liczbą cykli ładowania, należy liczyć się z wyeksploatowaniem ogniw akumulujących energię, utratą sprawności magazynu i koniecznością jego wymiany, co jest normalnym elementem procesu eksploatacyjnego.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek pogwarancyjnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Państwa instalacji zapraszamy do naszego serwisu. Jesteśmy w stanie przywrócić jej pełną funkcjonalność w możliwie najkrótszym terminie.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

serwis pogwarancyjny