Komputer zawiesza się IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

W celu dokonania możliwie najszybszej naprawy prosimy udać się do naszego oddziału na Placu Konstytucji 5 - lokal "Instrumenty Muzyczne"  - posiadamy tam wysoko wykwalifikowanych techników, którzy świetnie znają się w zakresie usług naprawy, smartfonów, tabletów czy laptopów. 

Komputer zawiesza się

Chcielibyśmy wierzyć w teorie, że elektronika nigdy się nie psuje, choć jest to, nieprawda. Oczywiście możemy, przedłużyć jej życie, odpowiednią konserwacją urządzeń, jednak prędzej czy później i Was drodzy czytelnicy dopadnie jeden z opisywanych problemów. Co zrobić gdy komputer zawiesza się?
komputer_stacjonarny_przegrzewa_sie_iviterserwis.png

Istnieje kilka typowych przyczyn zawieszających się komputerów, lecz zanim do nich dojdziemy musimy wyjaśnić podstawową kwestię, a mianowicie czym charakteryzuje się to nieszczęsne „zawieszanie”. Pisząc wprost, jest to zerowa rekacja systemu komputerowego na jakiekolwiek działania uzytkownika, takie jak pisanie na klawiaturze czy sterowanie myszą na pulpicie. Jednym słowem: nic się nie dzieje. Zasadniczo, taka sytuacja od razu nie oznacza, że komputer jest uszkodzony, gdyż problem może tkwić w obciążonym procesorze. Jeśli żadne modły nie pomogą, a Ty jesteś zmuszony zrestartować system – frustracja sięga już nie sufitu, a nieba (zwłaszcza gdy wyknywane czynności nie zostały zapisane).

Gorąco mi! Czyli o przegrzaniu słów kilka

Jedna z najczęstszych przyczyn zawieszającego się systemu. Dlatego tak ważne jest czytanie instrukcji, które czarno na białym wskazują warunki przechowywania komputera stacjonarnego i jego pracy, w tym utrzymania odpowiedniej temperatury. Dla lubiących gadżety mamy świetne rozwiązanie – na rynku dostępne są programy, które monitorują temperaturę, a także pomagają zidentyfikować przegrzenie, gdy takowe się pojawi. Przegrzanie jest bardzo niebezpieczne gdyż może bezpośrednio prowadzić do uszkodzenia procesora oraz kart graficznych, dlatego nie lekceważ objawów i w porę zareaguj!

Error – błąd systemu

Jeśli do tej pory nie zaprzątałeś sobie głowy regularnymi aktualizacjami systemu to możesz być prawie pewny, że ciągłe klikanie „później” powoduje, zawieszanie się systemu. Sterowniki to nic więcej, jak oprogramowanie służące do komunikacji z systemem operacyjnym. Ponadto to, są stale wykorzystywane przez system komputerowy, dltaego też stanowią wysokie ryzyko awarii. Najlepsze, co możesz zrobić to regularne aktualizowanie sterowników do najnowszych wersji – gdy będą tylko dostępne. Jeśli masz podejrzenia, że to nie od sterowników zależy zmienny humor Twojego komputera, należy sprawdzić system pod kątem błędów.

Błędy oprogramowania

Poniekąd poruszany temat choć nie tak często, jak być powinien. Tak, jak zamiennik tonera nigdy nie zastąpi oryginałów, tak oprogramowie innych firm może prowadzić do zawieszania systemu. Niektóre aplikacje mogą próbować uzyskać dostęp do zasobów, których pierwotny system Windows może nie zrozumieć. A to już prosta droga do zawieszenia systemu operacyjnego.

Mam wirusa! Wirusa mam!

Przyczyn zawieszenia się komputera można również doszukiwać się w zainfekowanym wirusem systemie. Dlatego tak ważne jest aktualne oprogramowanie antywirusowe. Na rynku znajdziecie wiele rozwiązań dostosowanych do Waszych potrzeb i budżetu. Radzimy nie ryzykować i odpowiednią zaporę stosować!

Gdy domowe rozwiązania nie pomagają

Próbowałeś wszystkiego, lecz Twój komputer wciąż się zawiesza? Nie ma co gdybać i dalej się zastanawiać. To czas, w którym warto udać się po pomoc do specjalistów, gdyż zarówno Wam, jak i nam zależy na działających sprzętach. Bezpośrednia i nie ma co ukrywać amatorska diagnoza problemu nie jest łatwa i z pewnośnią nie eleminuje całkowicie lub częściowo problemu. Doświadczony technik dokładnie wie, które miejsca warto sprawdzić, a także jakie zastosować środki naprawcze. Jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, warto udać się do jednego z naszych serwisów (wraz ze sprzętem) i oddać urządzenie na bezpłatną, kompleksową diagnozę. Dla osób spoza stolicy mamy inne rozwiązanie w postaci pierwszego kontaktu z infolinią w celu przedstawienia problemu, a następnie diagnozy i naprawy za pomocą usługi wysyłkowej.

Z kolei jeśli Twoja mała lub średnia firma potrzebuje wsparcia serwisowego na terenie Warszawy, zadzwoń do nas i poznaj szczegóły długofalowej współpracy.

 

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki