Serwis - naprawa projektorów IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 
Kontakt telefoniczny do nas - 22 297 70 30 oraz 570 820 933. Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: http://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Serwis - naprawa projektorów

Zajmujemy się serwisem projektorów wszystkich marek. Nasi serwisanci doskonale znają rozwiązania technologiczne zastosowane w tych urządzeniach - są w stanie poradzić sobie z każdą, nawet najbardziej skomplikowaną usterką.

 

W przypadku awarii tego typu sprzętu najczęściej mamy do czynienia z kilkoma scenariuszami:

Projektor nie włącza się

Kiedy mamy do czynienia z taką sytuacją, wina leży zazwyczaj po stronie zasilania. Powodem tego typu usterki są zazwyczaj przepięcia w sieci energetycznej, powodowane np. wyładowaniami atmosferycznymi.

Brak obrazu z projektora

Jednym z powodów takiej sytuacji może być uszkodzenie lampy projektora - tak jak klasyczna żarówka – lampa może przestać świecić sama z siebie. Skutkiem tego będzie oczywiście brak obrazu oraz kontrolka informująca o uszkodzeniu lampy na obudowie projektora.

Spadek jasności, nienaturalne barwy wyświetlanego przez projektor obrazu

Powodem tego typu zachowań projektora jest zużywająca się lampa. Źródło światła w projektorze pracuje w trudnych warunkach – w wysokiej temperaturze, przy dużych prądach. Naturalną cechą lamp jest ich żywotność – określona ilość godzin przez którą mogą świecić. Kiedy zbliżamy się do czasowej granicy podanej przez producenta, parametry lampy zaczynają się zmieniać – skutkiem czego spada jasność obrazu, a kolory przybierają żółtawy odcień.

Komunikaty o błędach 

W tym przypadku przyczyn problemu może być wiele. Nie zawsze jest tak, że komunikat o będzie informuje nas o rzeczywistym problemie - częsty przypadkiem jest sygnalizacja uszkodzonej lampy, kiedy usterce uległ układ zasilania – projektor nie jest w stanie tego zdiagnozować, to zadanie leży po stronie naszych specjalistów.

Ostrzeżenie o temperaturze

Lampa projektora wydziela duże ilości ciepła, które musi zostać odprowadzone, aby nie doszło do uszkodzenia otaczających ją elementów. Wbudowane systemy kontrolujące temperaturę czasem szwankują i nie pozwalają na uruchomienie projektora –czasami wystarczy wymiana cyfrowego termometru i problem jest rozwiązany.

Limit godzin pracy projektora

Większość projektorów posiada licznik przepracowanych godzin – jest to informacja dla użytkownika -wyświetlany jest komunikat o tym, że zbliża się czas wymiany lampy. W zależności od producenta przekroczenie limitu godzin może skutkować całkowitym brakiem obrazu lub przejściem w tryb awaryjny – radykalnym zmniejszeniem jasności.