Serwis - naprawa ploterów Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie Polski
Loading...
INFORMACJA O CHWILOWYM WSTRZYMANIU USŁUG SERWISOWYCH DRUKAREK

UWAGA!!! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH USŁUGI SERWISOWE DRUKAREK, SKANERÓW ORAZ KSEROKOPIAREK ZOSTAŁY CHWILOWO ZAWIESZONE! 

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski. 

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego w celu ustalenia szczegółów. Drodzy Klienci! Przed zamówieniem kuriera będziemy chcieli jeszcze ustalić kilka szczegółów aby wstępnie ustalić czy dana naprawa jest potencjalnie możliwa do wykonania i czy jej koszt będzie optymalny. Wszystko ustalimy przy bezpośrednim kontakcie. 

Usługa darmowego odbioru sprzętu przez kuriera dotyczy przesyłek o wymiarach maksymalnie 60cm x 50cm x 50cm  / 25kg.

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Nasz dział odpowiedzialny za sprzęt drukujący jest w stanie naprawić niemal każdy ploter - niezależnie od stopnia zaawansowania usterki. Dojeżdżamy - jesteśmy w stanie wykonać naprawę na miejscu. Dysponujemy odpowiednią wiedzą, ogromnym doświadczeniem w zakresie napraw sprzętu drukującego.

Oferujemy naprawę bądź wymianę uszkodzonych podzespołów mechanicznych i elektronicznych, a także odpowiednie działania konserwacyjne. Zawsze preferujemy naprawę (np. podzespołów elektroniki sterującej), co wpływa na obniżenie kosztów serwisowania - wymiana podzespołu wynika na ogół z konieczności przeprowadzenia tego typu operacji.

Zapewniamy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń, gwarancję na wykonane czynności serwisowe i możliwie najszybszą reakcję na zgłoszenie usterki – wiemy jak kosztowne bywają przestoje w pracy tego typu urządzeń.  

Serwis ploterów

Ploter jest specjalistycznym urządzeniem, którego obsługa wymaga odpowiedniego podejścia. Niekiedy zdarzają się usterki wynikające z niewłaściwej kontroli stanu maszyny. Bardzo często przyczyną awarii są tak błahe powody jak np. pozasychane tusze. Stąd tak istotne są odpowiednie zabiegi konserwacyjne, które można dokonać za pośrednictwem naszego serwisu, i do których serdecznie zachęcamy. Takie cykliczne przeglądy pozwalają na bieżąco monitorować stan plotera i ustrzec się niektórych awarii i przestojów w pracy urządzenia. Tym samym pozwalają zaoszczędzić pieniądze, czas i nerwy.

Podział ploterów i zastosowanie

Ploter to komputerowe urządzenie peryferyjne zaprojektowane do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami. Należy do tej samej grupy urządzeń co drukarka, daje jednak znacznie szersze możliwości. W zależności od rodzaju plotera, można za jego pomocą nie tylko drukować obrazy, kreślić wzory i mapy, ale także grawerować czy wycinać. Z tego względu wyróżniamy plotery:

  • Nanoszące (drukujące) obraz
  • Grawerujące
  • Tnące
  • Pisakowe

Wśród ploterów nanoszących obraz wyróżniamy kilka typów różniących się zastosowaną technologią druku:

  • Atramentowe
  • Solwentowe
  • Kreślące
  • Laserowe

Ze względu na prowadzenie papieru (podłoża) rozróżniamy plotery

  • Płaskie i
  • Bębnowe

W pierwszym przypadku uprzednio przycięty arkusz podłoża rozkładany jest na stole plotera, w drugim, podłoże rozwijane jest z bębna. Plotery można też podzielić ze względu na rozdzielczość, stopień technicznego zaawansowania i wielkość powierzchni operowanego podłoża. Plotery drukujące mogą pracować z arkuszami papieru i innymi powierzchniami, np. foliowymi. Mogą też pracować na płaszczyznach światłoczułych, wtedy zamiast pisaka operują diodą laserowa.

Zasada działania

W zależności od typu, budowy ploterów oczywiście się różnią, zasada działania jednak jest podobna: odpowiednia głowica osadzona na ramieniu sterującym wykonuje zaprogramowane czynności.

W ploterze drukującym znaleźć można magazynek pisaków, który obsługuje grubości linii oraz odpowiednie kolory nanoszone na powierzchnię podłoża. Pisak osadzony jest na wózku, który wraz z głowicą nanoszącą kolor porusza się nad powierzchnią dokonując jej nadruku według zaprogramowanego projektu. Napęd wózka wraz z układem sterującym umożliwiają ruch pisaka i wykreślanie odpowiednich wzorów. Aby podłoże się nie przesuwało, jest ono w ploterach płaskich przypięte do krawędzi stołu, lub przytrzymywane elektrostatycznie.

W ploterach płaskich pisak porusza się we wszystkich kierunkach. W ploterze bębnowym, ze względu na przesuw podłoża, pisak porusza się tylko w jednej osi. Najbardziej zaawansowane plotery płaskie przemieszczają się nawet w kilkunastu kierunkach, co wpływa na precyzję wydruku, ale także na czas – takie urządzenia nie należą do najszybszych. Ruchem pisaka zawiadują odpowiednie elektroniczne chipy mieszczące się na płycie głównej urządzenia.

Odpowiedzialność właściciela

W przypadku zastrzeżeń, opóźnień - prosimy o kontakt na specjalny adres mailowy interwencja (at) iviter.pl 

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy z moim zespołem interwencyjnym, składającym się z moich najelpszych ludzi a obiecuję każdy kłopot zostanie rozwiązany szybko i bezboleśnie. Kontakt to:

interwencja (at) iviter.pl

(at) proszę znakiem @.

Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).