Serwis - naprawa ploterów IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 


Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

INFORMACJA O CHWILOWYM WSTRZYMANIU USŁUG SERWISOWYCH DRUKAREK

UWAGA!!! Z PRZYCZYN TECHNICZNYCH USŁUGI SERWISOWE DRUKAREK, SKANERÓW ORAZ KSEROKOPIAREK ZOSTAŁY CHWILOWO ZAWIESZONE! 

Serwis - naprawa ploterów

Nasz dział odpowiedzialny za sprzęt drukujący jest w stanie naprawić niemal każdy ploter - niezależnie od stopnia zaawansowania usterki. Dojeżdżamy - jesteśmy w stanie wykonać naprawę na miejscu. Dysponujemy odpowiednią wiedzą, ogromnym doświadczeniem w zakresie napraw sprzętu drukującego.

Oferujemy naprawę bądź wymianę uszkodzonych podzespołów mechanicznych i elektronicznych, a także odpowiednie działania konserwacyjne. Zawsze preferujemy naprawę (np. podzespołów elektroniki sterującej), co wpływa na obniżenie kosztów serwisowania - wymiana podzespołu wynika na ogół z konieczności przeprowadzenia tego typu operacji.

Zapewniamy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń, gwarancję na wykonane czynności serwisowe i możliwie najszybszą reakcję na zgłoszenie usterki – wiemy jak kosztowne bywają przestoje w pracy tego typu urządzeń.  

Serwis ploterów

Ploter jest specjalistycznym urządzeniem, którego obsługa wymaga odpowiedniego podejścia. Niekiedy zdarzają się usterki wynikające z niewłaściwej kontroli stanu maszyny. Bardzo często przyczyną awarii są tak błahe powody jak np. pozasychane tusze. Stąd tak istotne są odpowiednie zabiegi konserwacyjne, które można dokonać za pośrednictwem naszego serwisu, i do których serdecznie zachęcamy. Takie cykliczne przeglądy pozwalają na bieżąco monitorować stan plotera i ustrzec się niektórych awarii i przestojów w pracy urządzenia. Tym samym pozwalają zaoszczędzić pieniądze, czas i nerwy.

Podział ploterów i zastosowanie

Ploter to komputerowe urządzenie peryferyjne zaprojektowane do pracy z dużymi płaskimi powierzchniami. Należy do tej samej grupy urządzeń co drukarka, daje jednak znacznie szersze możliwości. W zależności od rodzaju plotera, można za jego pomocą nie tylko drukować obrazy, kreślić wzory i mapy, ale także grawerować czy wycinać. Z tego względu wyróżniamy plotery:

  • Nanoszące (drukujące) obraz
  • Grawerujące
  • Tnące
  • Pisakowe

Wśród ploterów nanoszących obraz wyróżniamy kilka typów różniących się zastosowaną technologią druku:

  • Atramentowe
  • Solwentowe
  • Kreślące
  • Laserowe

Ze względu na prowadzenie papieru (podłoża) rozróżniamy plotery

  • Płaskie i
  • Bębnowe

W pierwszym przypadku uprzednio przycięty arkusz podłoża rozkładany jest na stole plotera, w drugim, podłoże rozwijane jest z bębna. Plotery można też podzielić ze względu na rozdzielczość, stopień technicznego zaawansowania i wielkość powierzchni operowanego podłoża. Plotery drukujące mogą pracować z arkuszami papieru i innymi powierzchniami, np. foliowymi. Mogą też pracować na płaszczyznach światłoczułych, wtedy zamiast pisaka operują diodą laserowa.

Zasada działania

W zależności od typu, budowy ploterów oczywiście się różnią, zasada działania jednak jest podobna: odpowiednia głowica osadzona na ramieniu sterującym wykonuje zaprogramowane czynności.

W ploterze drukującym znaleźć można magazynek pisaków, który obsługuje grubości linii oraz odpowiednie kolory nanoszone na powierzchnię podłoża. Pisak osadzony jest na wózku, który wraz z głowicą nanoszącą kolor porusza się nad powierzchnią dokonując jej nadruku według zaprogramowanego projektu. Napęd wózka wraz z układem sterującym umożliwiają ruch pisaka i wykreślanie odpowiednich wzorów. Aby podłoże się nie przesuwało, jest ono w ploterach płaskich przypięte do krawędzi stołu, lub przytrzymywane elektrostatycznie.

W ploterach płaskich pisak porusza się we wszystkich kierunkach. W ploterze bębnowym, ze względu na przesuw podłoża, pisak porusza się tylko w jednej osi. Najbardziej zaawansowane plotery płaskie przemieszczają się nawet w kilkunastu kierunkach, co wpływa na precyzję wydruku, ale także na czas – takie urządzenia nie należą do najszybszych. Ruchem pisaka zawiadują odpowiednie elektroniczne chipy mieszczące się na płycie głównej urządzenia.