Serwis - naprawa telewizorów IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 


Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14. Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Serwis - naprawa telewizorów

Naprawiamy telewizory. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z bardzo złożonymi usterkami - również takimi, gdzie większość zakładów - w tym autoryzowanych zaproponuje wymianę całego podzespołu. Naszą specjalnością jest naprawa płyt sygnałowych, zasilaczy - przetwornic, jak również naprawa matryc. Znakomita większość zakładów nie jest w stanie nawet podejść do usterki matrycy - my niejednokrotnie bylismy w stanie odratować telewizor spisany na straty przez autoryzowane serwisy

Uwaga - nie jesteśmy niestety w stanie naprawić zbitej, pękniętej matrycy. Radzimy sobie z usterkami elektrycznymi matrycy, natomiast nie wymieniamy matryc na nowe, praktycznie nie ma do nich dostępu. 

Naprawiamy telewizory wszystkich wiodących marek. Nie są dla nas straszne żadne usterki. Nasi technicy przerobili niespotykaną ilość telewizorów. Posiadamy w tym zakresie ogromne doświadzenie. 

serwis telewizorów

Jeżeli jesteś na tej stronie, to bardzo prawdopodobne, że jeden z opisanych niżej scenariuszy dotyczy właśnie Twojej sytuacji:

 

Telewizor nie włącza się

W Twoim telewizorze prawdopodobnie uszkodzony jest zasilacz - odpowiedzialny za przetworzenie napięcia z gniazdka sieciowego na napięcia wymagane do poprawnej pracy telewizora. Najbardziej powszechne przyczyny tego typu awarii są zazwyczaj dwie - przepięcia pochodzące z sieci elektrycznej -nagły wzrost napięcia w gniazdku spowodowany np. wyładowaniami atmosferycznymi. Jeżeli telewizor nie przestał działać nagle to powodem jest naturalne starzenie się elementów pracujących w układzie zasilacza - jest to proces nieunikniony- jednak w tej sytuacji naprawa jest stosunkowo prosta i szybka. 

Telewizor nie wykrywa podłączonych urządzeń

W tym przypadku uszkodzony został jeden z elementów płyty głównej - „mózgu” całego urządzenia. Problem bardzo powszechny, a jego główną przyczyną jest podłączanie przewodów do telewizora w trakcie jego działania. Uszkodzenie płyty głównej może objawiać się również na wiele innych sposobów, m.in. niestandardowe zachowanie telewizora – samoistna zmiana ustawień lub zmiana pamięci kanałów.

Nie ma dźwięku w telewizorze

Zanim dźwięk wydobędzie się z głośników telewizora musi zostać przetworzony przez wiele elementów elektronicznych – drogę tę nazywamy torem audio. Uszkodzenie jednego z elementów toru skutkuje całkowitym brakiem dźwięku. W naszym serwisie pracują technicy specjalizujący się w naprawach urządzeń audio i to do nich trafiają telewizory z tego typu uszkodzeniami. 

Jest dźwięk, ale nie ma obrazu

Uszkodzenie układów sterujących matrycą – zarówno w przypadku telewizorów LCD jaki i plazmowych objawem tej usterki mogą być poziome, pionowe pasy na ekranie lub całkowity brak obrazu. Powodem tej usterki jest zazwyczaj to, że układy sterujące pracują w zmiennych temperaturach (nagrzewają się np. od podświetlenia ekranu) co niekorzystnie wpływa na połączenia między układem a płytą do której jest przylutowany. Naszym zadaniem jest nie tylko naprawa sprzętu, ale również znalezienie powodu przez który sprzęt przestał działać i zniwelowanie go, tak aby sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. 

Nierównomierne podświetlenie ekranu / nienaturalne kolory

Uszkodzeniu uległ moduł podświetlenia. W starszych telewizorach LCD stosowane były lampy jarzeniowe – te starzeją się – za czasem zmieniają barwę emitowanego światła, czego skutkiem są nienaturalnie wyglądające kolory wyświetlanego obrazu. Nowsze telewizory wyposażone są w podświetlenie LED – diody świecące mają tendencję do przegrzewania się, skutkiem tego jest powstanie na ekranie ciemniejszych plam, pasów, ogólne zmniejszenie jasności lub całkowity brak podświetlenia. Należy zaznaczyć, że problem ten nie dotyczy telewizorów plazmowych oraz OLED.

Pasy na ekranie

Możliwości są dwie: opisane wyżej uszkodzenie układów sterujących matrycą lub uszkodzenia mechaniczne. Przyczyną drugiej usterki jest zazwyczaj nieprawidłowe przewożenie sprzętu bądź uderzenie w ekran telewizora. Widoczne spękania powierzchni ekranu lub pojawienie się kolorowych/czarnych pasów lub plam na wyświetlaczu wskazują na uszkodzenie mechaniczne. W tym przypadku naprawa wiąże się z koniecznością wymiany całej matrycy. 

Darmowa diagnoza i wycena ewentualnej naprawy

Po dostarczeniu uszkodzonego sprzętu do naszego serwisu diagnozujemy usterkę i wyceniamy koszt naprawy. Taka diagnoza jest całkowicie darmowa i w żaden sposób nie zobowiązuje do skorzystania z naszych usług.