Naprawa smartfonów po zalaniu IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Naprawa smartfonów po zalaniu

Serwisujemy smartfony/telefony po zalaniu. Serwis nasz posiada ogromne doświadczenie w pracy z zalaną elektroniką oraz odpowiednie wyposażenie techniczne, dzięki czemu możliwe staje się przywrócenie sprzętom ich pełnej funkcjonalności w tego typu przepadkach.

Zalanie smartfonu to bardzo często występująca przyczyna awarii. Niestety wilgoć dla urządzeń elektronicznych jest destrukcyjna – nawet w przypadku odpowiednio szybkiej reakcji uniemożliwiającej dokonanie zwarć w obwodach (odłączenie zasilania – wyjęcie baterii), a następnie przeprowadzenie odpowiednio inwazyjnego procesu suszenia – nie ma pewności jak długo po ponownym włączeniu takie urządzenie będzie sprawne (jeśli oczywiście zadziała).

Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest dostarczenie sprzętu do serwisu, w którym zostanie on poddany odpowiednim zabiegom naprawczym i konserwacyjnym.

Czyszczenie urządzenia elektronicznego po zalaniu jest bardzo czasochłonną i trudną procedurą wymagającą odpowiedniego zaplecza technicznego. Aby skutecznie usunąć osady mogące powodować korozję i zwarcia konieczne są kąpiele w myjkach ultradźwiękowych z zastosowaniem odpowiednich chemicznych środków czyszczących. Działania takie dają szansę na przywrócenie urządzeniu pełnej sprawności oraz eliminację kosztów ewentualnej naprawy, wygenerowanych przez szkody zaistniałe podczas próby jego pochopnego uruchomienia po niewłaściwie przeprowadzonym procesie suszenia.