Wymiana baterii IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Wymiana baterii

Wszystkie akumulatory z upływem czasu podlegają zużyciu. Nie inaczej jest w przypadku baterii tabletów – objawami wyeksploatowanej baterii są:

  • Czas pracy na jednym ładowaniu ulega skróceniu. Proces starzenia pogłębia się wraz z kolejnymi cyklami ładowania i koniec końców bateria traci zdolność magazynowania energii.
  • Pojawiają się różne kłopoty z ładowaniem, np. wskaźnik naładowania wskazuje maksimum zaledwie po chwili od podłączenia ładowarki.
  • Niekiedy bateria ulega spuchnięciu, co jednak dostrzec można dopiero po otwarciu tabletu.
  • Zdarza się, iż tablet w ogóle nie chce się uruchomić.

Powody zużycia akumulatorów

  • Jednym z powodów zużycia baterii jest zupełnie naturalny proces starzenia – ogniwa z upływem czasu tracą swoją nominalną pojemność.
  • Istotnym czynnikiem wpływającym na żywotność baterii jest temperatura – dla ogniw litowo – jonowych optymalne warunki pracy mieszczą się w przedziale 0-25 ºC. W przypadku długotrwałej pracy urządzenia w warunkach wykraczających poza podany zakres (np. nagrzewający się podczas pracy tablet) akumulator traci swoje właściwości.
  • Kolejnym ważnym czynnikiem jest liczba cykli ładowania, która przewidziana jest przez producenta – baterie tak są projektowane aby po upływie określonej liczby procesów ładowania ich pojemność ulegała ograniczeniu.

Wszystkie te czynniki powodują, że wymiana akumulatora staje się po pewnym czasie po prostu koniecznością.

Wymiana baterii wiąże się z dostaniem do wnętrza tabletu i wymaga precyzyjnych działań związanych z rozmontowaniem niekiedy bardzo delikatnej obudowy urządzenia. Akcja wymiany ogniwa wiąże się tutaj często z procesem lutowania, rozkręcania bądź klejenia. Odradzamy zatem podejmowania samodzielnych prób tego typu czynności serwisowych. Brak doświadczenia może zakończyć się uszkodzeniem obudowy albo nawet podzespołów urządzenia.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki