Wymiana i programowanie układu KBC IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe). 

W celu dokonania możliwie najszybszej naprawy prosimy udać się do naszego oddziału na Placu Konstytucji 5 - lokal "Instrumenty Muzyczne"  - posiadamy tam wysoko wykwalifikowanych techników, którzy świetnie znają się w zakresie usług naprawy, smartfonów, tabletów czy laptopów. 

Wymiana i programowanie układu KBC

Układ KBC jest jednym z elementów płyty głównej. Głównymi funkcjami tego układu jest kontrola klawiatury oraz touchpada (KeyBoard Controller). Do innych zadań należy monitorowanie i kontrola temperatury procesora poprzez regulację prędkości obrotowej wentylatorów, kontrola podświetlenia matrycy, działania przycisków multimedialnych, przełączników WiFi i Bluetooth, ładowania baterii. To tylko niepełna lista wielu funkcji realizujących podstawowe zadania płyty głównej – zakres jego obowiązków ma związek z architekturą płyty głównej. Bywa, iż przydzielanych jest mu więcej zadań, innym razem niektóre obowiązki przejmowane są przez inne układy (np. mostek południowy).

Awaria takiego układu generuje konieczność jego wymiany. Ale niektóre z układów KBC bywają programowane. W przypadku awarii tego typu układu, oprócz wymiany, konieczne jest przeprowadzenie niezbędnego procesu programowania. Należy zaznaczyć, iż w szczególnych przypadkach uszkodzenie może dotyczyć jedynie samego wsadu. Może do niego dojść np. podczas zalania lub awarii klawiatury. Objawy związane z koniecznością przeprowadzenia programowania układu KBC są analogiczne jak w przypadku BIOS-u (np. brak działania płyty głównej). Aby przeprowadzić programowanie takiego układu po wymianie, albo proces naprawczy uszkodzonego wsadu, niezbędny jest do tego specjalny programator.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki