Wymiana gniazd USB, HDMI, AUX w laptopie Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie Polski
Loading...

IVITER poszukuje pracowników

Cały czas rośniemy, przybywa klientów, zleceń, pracy. Bardzo poszukujemy do pracy osób zwłaszcza na stanowiska związane z obsługą klienta (sprzedaż, negocjacje i nadzór nad procesem naprawy), serwisantów elektroników - w tym również zaawansowanych serwisantów sprzętu AGD, sprzedawców elektroników - chcących zaangażować się w tworzenie i rozwoju naszego elektronicznego sklepu internetowego oraz stacjonarnego, specjalistów od mechaniki - zdolnych tworzyć obudowy, wzornictwo naszych urządzeń.
Szczegóły pod linkiem https://iviter.pl/oferty-pracy/

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski.

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport (nie dotyczy to przesyłek wielkogabarytowych) sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu ustalenia szczegółów, ewentualnie telefonicznego (preferowany mail) - serwis(małpa)iviter.pl . Drodzy Klienci! Przed zamówieniem kuriera będziemy chcieli jeszcze ustalić kilka szczegółów aby wstępnie ustalić czy dana naprawa jest potencjalnie możliwa do wykonania i czy jej koszt będzie optymalny. Wszystko ustalimy przy bezpośrednim kontakcie. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Serwisujemy uszkodzone gniazda w laptopie, które przez częste użytkowanie (ładowanie, odtwarzanie muzyki na słuchawkach, itp.) są wyjątkowo narażone na uszkodzenia mechaniczne, w tym pęknięcia, obluzowania i wyrwania. Wymieniamy gniazda wszystkich producentów laptopów, w tym m.in. Toshiba, Lenovo, Sony Vaio, Acer, Asus, Dell, Samsung, HP i innych. Podejmujemy się skomplikowanych wymian gniazd lutowanych do płyty głównej, jak i naprawy gniazd modułowych.

Wymiana gniazd w laptopie

Gniazda zasilania, gniazda USB, gniazda Jack, SD, HDMI, LAN, VGA czy DVI sa szczególnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, do których przede wszystkim zaliczamy nadmierną eksploatację urządzenia (podłączanie baterii, słuchawek, urządzeń peryferyjnych, takich jak pendrive'y), a także gwałotwne ruchy z jakimi odłączane są np. zasilacze. Wystarczy mocniej pociągnąć kabel, by wyrwać lub ułamać gniazdo (przy ułamaniu mogą pozostać fragmenty wewnątrz urządzenia, które spowodują zwarcie). Inną przyczyną uszkodzeń gniazd w laptopie jest korozja, tworząca się w przypadku zalania laptopa cieczą, która może powodować degenerację płytki drukowanej. Kolejnym z przykładów jest utrata połączenia z płytą główną, które charakteryzuje sie chwilową utratą połączenia. Rzadszym przypadkiem lecz wciąż występującym jest awaria mostka, wymagająca naprawy płyty głównej. Ostatnim powodem mogą stać się wadliwe sterowniki (być może wina leży w awarii oprogramowania).

Objawy uszkodzonych gniazd w laptopie

  • przerywanie ładowania baterii
  • przerywanie zasilania
  • nagrzewanie wtyczki zasilania, przez co laptop nagrzewa się i wyłącza
  • zapach spalenizny
  • brak systematyczności w działaniu (gniazdo USB)
  • rak mozliwości uruchomienia laptopa (przycisk power)
  • brak pinu (gniazdo zasilania)
  • brak dźwięku w głośnikach (gniazdo AUX)
  • przerywanie dźwięku (gniazdo jack)

Na uszkodzenia mechaniczne szczególnie narażeni są posiadacze laptopów Asus gdzie najczęściej dochodzi do awarii gniazd zasilania ze względu na uszkodzenia styków gniazda z płytą główną. W laptopach marki Sony Vaio oraz Toshiba dochodzi do wyłamania mocowania gniazda, przez co uszkodozne gniazdo wpada do środka.

Naprawa gniazda w laptopie

Oddając uszkodzony sprzęt do serwisu pogwarancyjnego masz pewność, że wymiana gniazd nastąpi szybko i sprawnie. Większość z nich lutowana jest do płyty głównej, a precyzyjne rozlutowanie elementu nie jest już tak łatwym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Nasi technicy posiadają odpowiednią wiedzę, ogromne doświadczenie, a także sprzęt, pozwalający na wymianę uszkodzonego gniazda w pełni profesjonalny sposób, unikając tym samym dalszych, niepotrzebnych i powtarzających się awarii. Wymieniając przylutowane gniazdo do płyty głównej należy precyzyjnie rozlutować stare gniazdo, oczyścić płyte główną i pola lutownicze, a następnie wlutować nowe gniazdo.

Kontakt

Pierwszym najważniejszym krokiem jest kontakt z naszymi konsultantami. Zadzwoń lub przyjdź do jednego z serwisów i przedstaw problem, z jakim masz doczynienia. Pamiętaj, że im więcej szczegółów tym lepiej! Konsulatanci przedstawią szacunkową kwotę wykonania usługi, pobiorą wszelkie potrzebne dane (m.in. marka laptopa, która jest bardzo ważna) i - jeśli zdecydujesz się na naprawę, przekażą uszkodzony sprzęt do technika, który wykona kompleksową diagnostykę urządzenia.

Darmowa diagnoza

Powodów, dla których nie działa gniazdo w laptopie jest kilka (wspomniane uszkodzenia mechaniczne, korozja, utrata połączenia z płytą główną, awaria mostka, wadliwe sterowniki). Dlatego tak ważna jest diagnostyka przeprowadzona przez naszego technika, gdyż może okazać się, że uszkodzonego gniazdo jest przyczyną znacznie większej awarii lub może okazać się, że gniazdo jest całej, a usterce podlegają styki (przez co nie ma konieczności przelutowania). Diagnoza pozwala na podanie konkretnej wyceny naprawy, sprawdzenie dostępności podzespołów (każdy laptop posiada swoje gniazdo), a także określenie czasu naprawy.

Naprawa / odbiór / wysyłka

Po przeprowadzanej naprawie, urządzenie gotowe jest do odbioru lub wysyłki.

Realizujemy naprawy stacjonarnie, na terenie Warszawy, a także naprawy wysyłkowe. Wystarczy spakować i odpowiendio ubezpieczyć u przewoźnika sprzęt, a następnie wysłać go do nas do naprawy. Mieszkasz w Warszawie, lecz pracujesz cały dzień i nie masz możliwości dostarczenia nam sprzetu do jednej z naszych placówek? Nic straconego! Odbierzemy od Ciebie uszkodzonego laptopa, a następnie dostarczymy Ci go po wykonanej naprawie (usługa dodatkowo płatna).

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).