Serwis laptopów Sony Vaio Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie Polski
Loading...

IVITER poszukuje pracowników

Cały czas rośniemy, przybywa klientów, zleceń, pracy. Bardzo poszukujemy do pracy osób zwłaszcza na stanowiska związane z obsługą klienta (sprzedaż, negocjacje i nadzór nad procesem naprawy), serwisantów elektroników - w tym również zaawansowanych serwisantów sprzętu AGD, sprzedawców elektroników - chcących zaangażować się w tworzenie i rozwoju naszego elektronicznego sklepu internetowego oraz stacjonarnego, specjalistów od mechaniki - zdolnych tworzyć obudowy, wzornictwo naszych urządzeń.
Szczegóły pod linkiem https://iviter.pl/oferty-pracy/

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski.

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport (nie dotyczy to przesyłek wielkogabarytowych) sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu ustalenia szczegółów, ewentualnie telefonicznego (preferowany mail) - serwis(małpa)iviter.pl . Drodzy Klienci! Przed zamówieniem kuriera będziemy chcieli jeszcze ustalić kilka szczegółów aby wstępnie ustalić czy dana naprawa jest potencjalnie możliwa do wykonania i czy jej koszt będzie optymalny. Wszystko ustalimy przy bezpośrednim kontakcie. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Wykonujemy naprawy notebooków Sony Vaio. Sony, produkując swoje komputery dążyło do stworzenia bardzo kompaktowych urzadzeń. Niestety nie cechowały się one solidnym wykonaniem. Można powiedzieć, że były one tworzone na zasadzie kompromisu - z jednej strony faktycznie udało się uzyskać niewielkie rozmiary, komputery te były lekkie i cienkie. Daleko im jednak - pod względem odporności do komputerów biznesowych HP czy Lenovo. 

Dziś już wiemy, że Sony wycofało się z dalszej produkcji laptopów, odsprzedając markę Japan Industrial Partners, utrzymując jednak mniejszościowe udziały w nowej spółce, a także prawa autorskie związane z marką i logo Vaio.

Deklarujemy możliwość wykonania każdej naprawy komputerów Sony Vaio. Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego w celu ustalenia szczegółów. 

sony vaio serwis laptopów

 

Nazwa Vaio pierwotnie była skrótem pochodzącym od Video Audio Integrated Operation, w 2008 roku nazwa została zmieniona na Visual Audio Intelligent Organizer – akronim pozostał jednak ten sam. Koncept logo i samego akronimu miał wiele odniesień – wymowa zbliżona była do „bio”, nawiązując do ewolucji, rozwoju i życia, fonetycznie blisko było również do fioletu (violet), koloru komponentów pierwszych produkowanych na rynek modeli, „IO” nawiązywało do binarnych 0 oraz 1, natomiast „VA” stylizowane było na sinusoidę, dodatkowo sygnał pojawiający się podczas uruchamiania niektórych modeli był dźwiękiem liter VAIO wystukiwanych na klawiaturze telefonu. Wszystkie te przemyślane zabiegi nie pomogły jednak w rozwoju marki, która w 2014, ze względu na niskie zainteresowanie oferowanymi produktami została, jak już wspominaliśmy, sprzedana.

Wybrane modele

Początki Vaio sięgają roku 1996 – serii PCV i modelu PCV 90, który nie był jeszcze laptopem, ale dosyć mocnym modelem stacjonarnym z graficznym interfejsem 3D, procesorem 166 MHz, 16. MB pamięci RAM oraz HDD o pojemności 2,1 GB.

VAIO PCG-505

Erę laptopów Vaio zapoczątkował PCG-505. Zaprezentowany po raz pierwszy w grudniu 1997, ten 10. calowy laptop w obudowie ze stopu magnezu, pracował pod procesorem Intel Pentium MMX (133 MHz) wspomaganym przez 32 MB pamięci RAM. Ważył 1,35 kg, a w notach reklamowych określany był terminem „SuperSlim”.

VAIO PCG-707

Na rynku pojawił się w 1997 roku. Ten 12. calowy laptop oparty został na procesorze Intel Pentium MMX (166 MHz) i 32. MB pamięci RAM. Wyposażony został w twardy dysk o pojemności 2,1 GB, napęd CD oraz port DV, dzięki któremu można było przenosić materiał wideo bezpośrednio z podłączonej kamery. Pracował pod systemem Windows 95.

VAIO C1 Picturebook

To laptop z wbudowaną kamerą wideo obracaną zgodnie z osią niewielkiego (8,9 cala) ekranu. Pojawił się na rynku w 1998 roku i stał się jednym z lepiej sprzedawanych laptopów.

VAIO PCG-Z1

Ten 14. calowy laptop na pokładzie posiadał procesor Intel Pentium M (1,3 GHz), 512 MB RAM, 60 GB przestrzeni dyskowej oraz, jako jeden z pierwszych modeli, wyposażony został w moduł WiFi. Nowością była w przypadku Vaio także jego smukła sylwetka, która ewoluowała później w kierunku ultrabooków.

VAIO X505

VAIO X505 w sprzedaży pojawił się w 2004 roku. Był to kolejny smukły i cienki laptop. Wyposażony w energooszczędny procesor, charakteryzował się niewielkim poborem prądu. Do cech szczególnych tego modelu zaliczała się także klawiatura typu chiclet (wyspowa).

VAIO UX

To wyjątkowe urządzenie pod względem dizajnu – wysuwany 4,5. calowy ekran dotykowy z wbudowanym żyroskopem i przyciski po obu stronach matrycy, przypominające konsolę PS-Vita. Ciekawostką był również zastosowany czytnik linii papilarnych oraz dwie wbudowane kamery. Wewnątrz obudowy znalazły się: procesor Core Solo U2200 taktowany zegarem 1.2GHz, chipset Intel 945G, 1GB pamięci DDR2 a także dysk SSD o pojemności 48GB.

VAIO SZ

Vaio SZ – niezwykle lekkie, wyposażone w obudowy z włókna węglowego, 13. calowe laptopy – prosta i elegancka stylistyka. Wyposażone w procesory Intel Core 2 Duo. Niektóre wersje posiadały grafikę Nvidia GeForce 8400M, pracującą w układzie hybrydowym – system przełączający pomiędzy GeForce, a zintegrowaną z chipsetem karta graficzną stwarzał wybór: duża moc obliczeniowa albo oszczędne korzystanie z baterii.

VAIO VGN-AR70B

17. calowy laptop Full HD o wyjątkowo mocnych podzespołach był sprzętem mającym zastąpić różne desktopowe konfiguracje. Duże gabaryty i energochłonność (na jednym ładowaniu wytrzymywał średnio niewiele ponad 2. godziny) pod znakiem zapytania stawiały jednak jego mobilność. Na rynku pojawił się w 2006 roku i był pierwszym modelem obsługującym płyty Blue-ray.

VAIO P

To niewielki, 8. calowy notebook, który w zamyśle miał stanowić konkurencję dla popularnych netbooków. Linia pojawiła się w 2009 roku (serie VGN-P500, VGN-P600, VGN-P700 oraz VPC-P11 w 2010), nie wzbudzając jednak większego zainteresowania, nie była kontynuowana. Nie sprawdziły się nawet lifestylowe kolorowe obudowy.

VAIO X

Na rynku pojawił się w 2009 roku i był wówczas najlżejszym laptopem na świecie (ok. 655 g). Posiadał 11. calowy ekran, procesor Intel Atom, slot dla 2. GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 64-256 GB, a wszystko zamknięte w obudowie ultra-thin.

VAIO Z

To mocna i bogato wyposażona jednostka – ciekawostką było zastosowanie portu Thunderbolt (Light Peak), dzięki któremu można było podpiąć zewnętrzną stację dokującą Power Media Dock wyposażoną w dodatkowe złącza, czytnik Blue-ray oraz drugą kartę graficzną AMD Radeon HD 6650M. Całości dopełniała matryca 13 cali Full HD oraz dysk SSD.

VAIO Duo 13

Model ten, dzięki odpowiednio podnoszonemu 13 calowemu ekranowi dotykowemu (konstrukcja Surf Slider), łączył w sobie laptop z tabletem, choć właściwie był to specyficzny laptop z funkcją tabletu. Pracował pod Windowsem 8.1 (lub Pro), na wyposażeniu posiadając procesor Intel Core i7-4500U lub i5-4200U z technologią Turbo Boost, do 8 GB pamięci SDRAM, grafikę Intel HD Graphics 4400 oraz dysk SSD (maksymalnie 256 GB). Obudowa komputera wykonana była z aluminium i włókna węglowego, dotykowy ekran zabezpieczony został hartowanym szkłem.

VAIO Z Canvas

Vaio Z Canvas był pierwszym modelem sygnowanym marką Vaio po zmianie właściciela. Pojawił się w 2015 roku i był hybrydą laptopa i tabletu (odłączana klawiatura). Laptop wyposażony został w 12. calowy wyświetlacz w rozdzielczości WQXGA+ (2560 x 1704 pikseli). Matryca zrealizowana została w technologii IPS. Vaio Z Canvas posiadał mocną specyfikację techniczną i adekwatną cenę.

Stosowane technologie

XBRITE

Niektóre modele Vaio wyposażane były w opatentowane przez firmę Sony wyświetlacze XBRITE (znane także jako ClearBright). Pierwsze modele, w których je zastosowano pochodziły z serii Vaio TR. Zdaniem producenta wyświetlany obraz miał być ostrzejszy i jaśniejszy, a zastosowana powłoka antyodblaskowa skutecznie minimalizować refleksy. Zaletą tych matryc było także niższe zużycie energii.

Podświetlany ekran LED

W serii TX, wprowadzonej we wrześniu 2005 roku, znalazły się pierwsze laptopy, w których zastosowano podświetlany ekran LED zapewniający mniejsze zużycie energii i lepszą reprodukcję kolorów. Seria TX była również pierwszą, w której zastosowano ekran o proporcjach 16 : 9, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366x768.

Opcjonalny dysk SSD

Po raz pierwszy pojawił się w serii TZ, która miała swą premierą w 2007 roku. Nowa architektura pozwalała na zastosowanie opcjonalnego dysku SSD o pojemności 32 lub 64 GB. Dysk HDD (250 GB) montowany był wówczas w miejscu stacji CD/DVD.

Wybór karty graficznej

W serii SZ zastosowano po raz pierwszy system wyboru karty graficznej. Jeden z układów graficznych zintegrowany był z płytą główną, inny występował jako oddzielna karta NVIDIA. Układ zintegrowany można było wykorzystywać do pracy w oszczędnym trybie zużycia energii (wydłużenia żywotności baterii), podczas gdy chipset NVIDIA byłby wykorzystywany podczas konieczności zaangażowania większej mocy przetwarzania graficznego. W układzie znajdował się przełącznik służący zmianie trybów pracy, ale wymagał od użytkownika podjęcia decyzji przed zainicjowaniem działania płyty głównej (konieczny restart). Seria Z, która zastąpiła serię SZ nie wymagała już ponownego uruchomienia systemu, a zmianę można było przeprowadzić "w locie".

Nagrywarka Blu-ray

W serii AR zastosowano po raz pierwszy stacje z możliwością wypalania dysków Blu-ray. Seria ta została zaprojektowana specjalnie pod zastosowane w niej wysokiej rozdzielczości matryce (WUXGA), wyjścia HDMI i wspomniane nagrywarki Blu-ray.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).