Serwis laptopów HP IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe). 

W celu dokonania możliwie najszybszej naprawy prosimy udać się do naszego oddziału na Placu Konstytucji 5 - lokal "Instrumenty Muzyczne"  - posiadamy tam wysoko wykwalifikowanych techników, którzy świetnie znają się w zakresie usług naprawy, smartfonów, tabletów czy laptopów. 

Serwis laptopów HP

Zajmujemy się serwisem laptopów Hewlett Packard. Wśród komputerów HP można wydzielić dwie skrajne grupy urządzeń. Z jednej strony są to naprawdę wysokiej klasy laptopy biznesowe, które cechują się świetnymi parametrami. Z drugiej strony HP ma na swoim koncie potężną wpadkę w postaci serii Pavilion - niektóre z komputerów tej serii cechowały się bardzo niską jakościa wykonania, szczególnie podłej jakości była obudowa, która w komputerze przenośnym pełni o tyle ważną funkcję, iż zabezpiecza płytę główną przed usterkami mechanicznymi, np. wynikającymi z odkształcania się podczas transportu urządzenia. 

Latopy marki HP znamy naprawde dobrze, jesteśmy doskonale zorientowani w architekturze urządzeń tej marki i różnych ich aspektach konstrukcyjnych. Z pewnością zaradzimy niezależnie od stopnia uszkodzenia.

hp serwis laptopów

HP to jeden z potentatów na rynku urządzeń mobilnych. Oferta laptopów sygnowanych przez tę markę jest ogromna, mnogość linii i konfiguracji sprzętowych w ich obrębie wyjątkowo bogata. Znajdziemy tu zarówno komputery domowego zastosowania, jak i niezwykle wydajne jednostki do zastosowań biurowych i biznesowych, przy czym ta druga grupa wydaje się być znacznie ciekawsza.

HP Pavilion

Linia Pavilion, która adresowana była do zwykłych użytkowników indywidualnych doczekała się złej sławy. Swego czasu były to niezwykle awaryjne komputery, i choć producent znacznie podniósł jakość oferowanych w tej linii produktów, opinia na jej temat pozostała. Rozmaitość urządzeń oferowanych w tej serii jest bogata do tego stopnia, że trudno wskazać jednego adresata tych produktów. Znajdziemy tu zarówno urządzenia konwertowalne, laptopy z ekranem dotykowym łączące cechy notebooka z tabletem, jak i jednostki gamingowe kierowane do graczy. Wśród Pavilionów znajdziemy uniwersalne laptopy do pracy i rozrywki z ekranami Full HD i niskonapięciowymi procesorami Intel Core i5, i7, urządzenia określane terminem „multimedialne” z kartami graficznymi GeForce i Radeon oraz bateriami wytrzymującymi od 3 do 10 godziny na jednym ładowaniu, obsługą WiDi (Intel Wireless Display - bezprzewodowe przesyłanie zdjęć, muzyki i wideo wprost do telewizora), wbudowanym tuner DVB-T. Na wyposażeniu urządzeń tej serii znajdziemy pojemne dyski HDD (1TB), obudowy wykonane z tworzywa imitującego szczotkowane aluminium (niekiedy elementy aluminium łączone są z tworzywem) zastępujące mało elegancki plastik, głośniki Beats Audio oraz napędy Blu-ray. Obecne są liczne gniazda i porty, w tym USB 3.0, HDMI, FireWire, LAN, D-Sub, czytniki kart pamięci.

HP ENVY

Envy to urządzenia mocniejsze, lepiej wykonane i bardziej eleganckie od produktów Pavilion. Charakteryzują się dość atrakcyjnym wyglądem. Smukłe, aluminiowe obudowy sprzyjają zastosowaniom mobilnym. Przeznaczone są zarówno dla użytkowników domowych, jak i biurowych, mogą służyć do pracy i rozrywki – multimedialny charakter podkreślają wysokiej jakości ekrany (IPS), odpowiednie systemy audio (Bang & Olufsen) oraz karty graficzne nVidia GeForce. Budowane są z wysokiej klasy wydajnych podzespołów, które zapewniać mają odpowiednie osiągi podczas wykonywania codziennych zadań. Znajdziemy tu procesory nowych generacji (Intel Core i5), matryce Full HD (13,3 – 17”), pojemny RAM (do 32 GB DDR4), dyski SSD (nawet 1000 GB), pamięci M.2, wydajne karty graficzne (nVidia GeForce MX150), baterie litowo-jonowe (czas pracy na jednym ładowaniu do 540 minut).

HP Spectre (PRO)

Laptopy serii Spectre należące do rodziny ultrabooków to wydajne, choć pozbawione rozbudowanej funkcjonalności, urządzenia. Elegancki dizajn i zaawansowane rozwiązania technologiczne czynią je dostatecznym narzędziem w segmencie komputerów mobilnych skierowanych do biznesu. HP Spectre Pro 13 to przykład niezwykle smukłego (10 mm) i lekkiego (1 kg) ultrabooka. Jego wymiary nie pozwalają na zamontowanie wielu gniazd, jednak problem z komunikacją rozwiązuje możliwość stosowania stacji dokującej. Znajdziemy tu Thunderbolt 3 oraz USB 3.1 typu C, standardowe procesory niskonapięciowe Intel Core, obudowę ze stopów lekkich metali i ekran usztywniony taflą Gorilla Glass. HP Spectre Pro X360 dzięki zawiasom pozwalającym na odchylenie ekranu o 360 stopni pozwala na pracę w trybie tabletu. Mamy tu większy wybór portów (USB 3.0, mini-DP, HDMI) i wyższą rozdzielczość matrycy LCD (QHD 2560 x 1440). W laptopach tej serii zastosowany został system dźwiękowy opracowany przy współpracy Bang&Olufsen, dodając wyrafinowania brzmieniu wszelkich dźwiękowych aplikacji.

HP ProBook

Linia ProBook to laptopy typowo biznesowe. Solidne wykonanie, bogata funkcjonalność, wysoki poziom w kwestiach zabezpieczeń i komunikacji.

Seria 4000s

Seria posiadała dwie generacje produkowane w latach 2012-13.

Generacja 4_30s wyróżniała się solidnymi metalowymi obudowami, które zamykały bardzo wydajne konfiguracje podzespołów. Jej kontynuacją były ProBooki generacji 4_40s. Niektóre z laptopów tej generacji dodatkowo wyposażane były w niezależną grafiką Radeon.

Seria 400

Rozwijaną od 2013 roku jest kontynuacją serii 4000s. Seria posiada kilka coraz bardziej zaawansowanych technologicznie generacji.

Generacja G0 – znacznej redukcji uległy gabaryty laptopów i ich masy. Do budowy wykorzystano anodyzowane aluminium i gumowane tworzywo. Pojawiły się procesory Intel trzeciej generacji - Ivy Bridge.

Generacja G1 – w komputerach zaczęły być montowane procesory Intel czwartej generacji (Haswell) – jednostki energooszczędne i niskonapięciowe. Ich nowa architektura przełożyła się na wzrost wydajności i zmniejszenie zużycia energii całego urządzenia.

Generacja G2 – wszystkie modele wyposażane zaczęły być w procesory niskonapięciowe, co przełożyło się na zastosowanie znacznie bardziej cichych układów chłodzenia i dłuższą pracę komputera na jednym ładowaniu baterii. Pojawiły się matryce w rozdzielczości Full HD oraz ekrany dotykowe. Oprócz procesorów Intel zaczęły być montowane także jednostki AMD. Od czwartej generacji serii 400 (G4) wybór portów został rozszerzony o gniazdo USB typu C.

Seria 6000 (2011-2012)

Generacja 6_60b – modele tej serii były wyposażane w mocniejsze podzespoły niż odpowiednie jednostki serii 4000, posiadały także solidniejsze wykonanie (obudowy), matryce LCD o wyższej rozdzielczości oraz bardziej rozbudowaną funkcjonalność (gniazda stacji dokującej, moduły TPM, porty szeregowe). Jej kontynuacją była generacja 6_70b.

Generacja 6_70b – aluminiowe obudowy, duża wydajność, zastosowanie procesorów Ivy Bridge, niezależne karty graficzne Radeon, 14 oraz 15,6” matryce w rozdzielczości 1366 x 768 i 1600 x 900 pikseli.

Seria 600 (kontynuacja serii 6000)

Generacja G1-G4 zaprojektowana z całkowicie nową linią obudowy wykonaną z aluminium i stopów magnezu. Laptopy tej serii są lżejsze i bardziej płaskie. Posiadają funkcje zabezpieczeń przynależnych klasie biznes. Zastosowano tu procesory Intel czwartej generacji oraz jednostki AMD. W przypadku modeli 15” istniała możliwość zakupu laptopa wyposażonego w procesor o standardowym poborze mocy, co pozwalało uzyskać większą wydajność niż przy odpowiednich jednostkach niskonapięciowych – kosztem była tu głośniejsza praca wiatraków układu chłodzenia i oczywiście szybsze wyczerpywanie baterii. Konstrukcja takiego komputera nie była maksymalnie płaska, przez co można było zastosować bogatszy zestaw portów i złącz. Dodatkowo obecne były różne zabezpieczenia sprzętowe (czytnik Smart Card).

Seria X360

ProBook X360 440 pierwszej generacji (G1) to urządzenia, w których osiągi i funkcjonalność spotykają się z uniwersalnością hybrydy. To urządzenie 2 w 1, które doskonale będzie służyć zarówno w biurze, jak i podczas wyjazdów służbowych. X360 440 to lekka obudowa, matryce Full HD IPS, procesory najnowszych generacji i niezwykle bogata konfiguracja sprzętowa.

HP Essential

Seria Essential to najprostsze, budżetowe konstrukcje biznesowe projektowane z przeznaczeniem do prostych prac biurowych (obsługa podstawowych aplikacji), przeglądania poczty czy surfowania w sieci. Te podstawowe zadania z powodzeniem spełniają kolejne generacje notebooka HP 250. Obudowy tych laptopów produkowane są z tworzywa, choć ich wykonanie jest na dosyć wysokim poziomie, podobnie jak w przypadku klawiatury. Standardowy wybór portów i gniazd wydaje się być zadowalający. Laptopy linii Essential wyposażane są w niskonapięciowe układy Intel Celeron, Pentium i mocniejsze Intel Core. Podstawowe modele posiadają matryce w rozdzielczości 1366 x 768, ale dostępne są także Full HD.

Hp 250 generacja G1 (produkowana w latach 2013-14) na wyposażeniu posiadała procesory Core i5 lub AMD A6 oraz zintegrowane układy graficzne, przy czym wersje AMD były nieco bardziej wydajne graficznie, przy nico słabszym procesorze. Generacja G2 zaoferowała niezależną grafikę GeForce lub Radeon, a także pojawił się, wcześniej nieobecny w klawiaturze, blok numeryczny. Generacją G3 zainaugurowana została platforma sprzętowa Intel Bay Trail, w której procesory wyróżniały się niezłą wydajnością przy atrakcyjnej cenie. Cechą laptopów w nie wyposażanych, ze względu na wykorzystanie pasywnego chłodzenia, była cicha praca. Jednostki do bardziej wymagających zadań montowane miały bardziej wydajne układy z rodziny Ivy Bridge, Haswell bądź AMD.

Hp 350 generacja G1 (2013-14) był nieco bardziej zaawansowanym technologicznie, ale i nieco droższym modelem. Na wyposażeniu znalazły się niskonapięciowe procesory Intela, poprawiając czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora. Oprócz zintegrowanych układów graficznych Intela, dostępne były również wersje z wyodrębnioną kartą graficzną Radeon.

HP EliteBook

HP EliteBook to laptopy, które początkowo występowały w wielu różnych konfiguracjach, z czasem jednak ich konstrukcja ograniczona została do rodziny niezwykle wydajnych ultrabooków. To obecnie najbardziej zaawansowana linia laptopów biznesowych HP. Są to komputery rozbudowane funkcjonalnie, zaprojektowane z aluminium i stopów magnezu, dostępne w kilku rozmiarach matrycy LCD.

Generacja 2_60p (produkowana w latach 2011-12) – to niewielkie i lekkie urządzenia. Pomimo swoich małych rozmiarów, oferowały bogate wyposażenie gniazd i portów. Aluminiowe obudowy świetnie się prezentowały, a długi czas pracy na jednym ładowaniu sprzyjał ich wykorzystaniu w podróży służbowej.

Generacja 2_70p (2012-13) była kontynuacją wcześniejszej 2_60p. W urządzeniach produkowanych w ramach tej generacji pojawiły się procesory Ivy Bridge. Modele z procesorami niskonapięciowymi zwiększyły czas pracy na jednym ładowaniu baterii. Zastosowano jeszcze smuklejsze obudowy, na wyposażeniu pojawiły się także dyski SSD.

Seria 8000

Generacja 8_60p (lata 2011-12). W tej serii znalazły się bardziej wydajne komputery – mocniejsze procesory i grafika. Modele posiadały większe matryce LCD w jakości HD i Full HD oraz komfortowe klawiatury z blokiem numerycznym.

Generacja 8_70p (lata 2012-13) – wprowadzono nowe procesory oraz układy graficzne. Jej kontynuacją była seria 800.

Seria 800

Generacja G1 – zupełnie nowa linia laptopów w charakterze ultrabooków – lekkie, smukłe i wydajne urządzenia zaprojektowane w oparciu i dzięki niskonapięciowym procesorom Intel. Bogata funkcjonalność, wachlarz zastosowanych zabezpieczeń oraz liczne porty i gniazda (w tym DisplayPort).

HP EliteBook Folio

To linia najwyższych ultrabooków biznesowych. Profesjonalne urządzenia wyposażone w najwyższej klasy niskonapięciowe procesory Intel i pojemne dyski SSD. Bogata funkcjonalność, 14” matryce (także dotykowe), zintegrowana grafika Intel, gniazdo dokujące.

HP EliteBook Seria 1000

Produkowana w kilku generacjach seria nowoczesnych ultrabooków w rozmiarze 13,3 oraz 14”. Mniejsze modele wykorzystują ultra-niskonapięciowe procesory Intel Core m5 lub m7 z bezgłośnym, pasywnym chłodzeniem. Większe wyposażone zostały w normalne niskonapięciowe procesory. Zastosowanie znalazły tu także dyski SSD M.2 NVMe. Wyprowadzono dużą liczba gniazd i portów, w tym stację dokującą, zastąpioną w nowszej generacji tych ultrabooków przez Thunderbolt 3. W modelu EliteBook 1040 zastosowano modemem WWAN, we wszystkich modelach odpowiedni wachlarz sprzętowych zabezpieczeń. Seria 1000 to także odpowiedniej klasy matryce LCD (także ekrany dotykowe) – Full HD, QHD+ lub 4K. Materiałem obudowy jest tu aluminium precyzyjnie cięte piłą diamentową.

Stacje robocze

To mobilne komputery przeznaczone do pracy z wykorzystaniem zaawansowanych aplikacji. Najmocniejsze konfiguracje podzespołów, najwyższej klasy matryce LCD (DreamColor), szybkie i pojemne dyski – to podstawowe atrybuty tych urządzeń.

Generacja EliteBook 8_60w (lata 2011-12)

Wyjątkowo masywne urządzenia – obudowy wykonane ze stopów aluminium i magnezu. Dostępne w trzech rozmiarach matryc (14-17 cala). Modele HP EliteBook 8460w, HP EliteBook 8560w oraz HP EliteBook 8760w dostępne były z procesorami Intel gen. 2: Core i7, Core i5 oraz niezależną grafiką AMD: FirePro M3900 i nVidia: Quadro 1000M, Quadro 2000M a także AMD: FirePro M5950.

Generacja EliteBook 8_70w (lata 2012-13)

Ostatnia seria stacji roboczych pod nazwą EliteBook. Na wyposażeniu procesory Intel Ivy Bridge oraz grafika Quadro lub FirePro. Całość umieszczona w masywnych obudowach, obecnych w poprzedniej generacji tych laptopów. Seria zastąpiona została przez modele z rodziny ZBook.

HP ZBook

Stacje robocze Zbook charakteryzują się najwyższą wydajnością. Znaleźć tu można zarówno urządzenia o znacznych gabarytach, jak i konstrukcje lekkie i nastawione na mobilność (ZBook 14).

Generacja ZBook G1

Najmocniejsze procesory Intel (4 generacji), najbardziej wydajne karty graficzne dla zawodowców (Quadro K610M, K3100M, K4100M, K5100M, AMD FirePro M4100) oraz zaawansowane (pojemne i szybkie) konfiguracje pamięci dyskowych (M.2 NVMe oraz dysków 2,5-calowych) służą pracy z najbardziej wymagającymi aplikacjami.

Generacja ZBook G2 jest kontynuacją wcześniejszej serii. Nowością były tutaj procesory Intel Haswell Refresh o podwyższonym taktowaniu, matryce o rozdzielczości 3200 x 1800, a nawet 3840 x 2160 (w technologii Dreamcolor), port Thunderbolt 2 oraz technologia Z Turbo Drive.

HP Zbook to także pamięci RAM z korekcją błędów (ECC), pakiety sprzętowych zabezpieczeń, stacje dokujące, certyfikowana grafika AMD FirePro, obudowy z anodyzowanego aluminium oraz stopu magnezu (HP ZBook Studio) Litera „u” w oznaczenie modelu wskazuje na modele nastawione na mobilność – zastosowanie procesorów niskonapięciowych wydłuża pracę na jednym ładowaniu akumulatora.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki