Naprawa BIOS-u IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

W celu dokonania możliwie najszybszej naprawy prosimy udać się do naszego oddziału na Placu Konstytucji 5 - lokal "Instrumenty Muzyczne"  - posiadamy tam wysoko wykwalifikowanych techników, którzy świetnie znają się w zakresie usług naprawy, smartfonów, tabletów czy laptopów. 

Naprawa BIOS-u

BIOS (Basic Input Output System) jest programem, który startuje w momencie uruchomieniem laptopa i zarządza działaniem płyty głównej oraz zasobami komputera do chwili uruchomienia systemu operacyjnego.

Objawy awarii

Objawem uszkodzenia BIOS-u jest na ogół problem z normalnym rozruchem laptopa. Symptomami wyczerpania baterii BIOS-u mogą być kłopoty z właściwym wyświetlaniem daty oraz gubienie ustawień.

Przyczyny awarii

Awaria BIOS-u następuje najczęściej z powodu jego nieudanej aktualizacji, oraz w wyniku wgrania niewłaściwego BIOS-u, co ma na ogół miejsce w wyniku nieautoryzowanych działań – wbrew zaleceniom producenta. Samoczynne uszkodzenie jest obecnie coraz rzadziej spotykane.

Naprawa

Choć istnieją różne poradniki dotyczące samodzielnej naprawy BIOS-u, należy w tym przypadku być jednak szczególnie ostrożnym i lepiej powierzyć sprzęt doświadczonym serwisantom – w wielu przypadkach możliwość przywrócenia BIOS-u po awarii dotyczy tylko laptopów dających się uruchomić (procedura Crisis Bios Recovery), co przy poważnych uszkodzeniach na ogół nie występuje i próby samodzielnych działań nie przynoszą rezultatów. BIOS zapisany jest w kości pamięci typu flash, która musi być wylutowana i umieszczona w specjalnym programatorze aby procedura naprawy oprogramowania mogła być właściwie i skutecznie przeprowadzona.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki