Nieprzyzwoicie głośny komputer Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie Polski
Loading...

IVITER poszukuje pracowników

Cały czas rośniemy, przybywa klientów, zleceń, pracy. Bardzo poszukujemy do pracy osób zwłaszcza na stanowiska związane z obsługą klienta (sprzedaż, negocjacje i nadzór nad procesem naprawy), serwisantów elektroników - w tym również zaawansowanych serwisantów sprzętu AGD, sprzedawców elektroników - chcących zaangażować się w tworzenie i rozwoju naszego elektronicznego sklepu internetowego oraz stacjonarnego, specjalistów od mechaniki - zdolnych tworzyć obudowy, wzornictwo naszych urządzeń.
Szczegóły pod linkiem https://iviter.pl/oferty-pracy/

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski.

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport (nie dotyczy to przesyłek wielkogabarytowych) sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu ustalenia szczegółów, ewentualnie telefonicznego (preferowany mail) - serwis(małpa)iviter.pl . Drodzy Klienci! Przed zamówieniem kuriera będziemy chcieli jeszcze ustalić kilka szczegółów aby wstępnie ustalić czy dana naprawa jest potencjalnie możliwa do wykonania i czy jej koszt będzie optymalny. Wszystko ustalimy przy bezpośrednim kontakcie. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Kiedy Twój komputer stacjonarny brzmi, jak startujący odrzutowiec to znak, że powinieneś podjąć środki zapobiegawcze. Ostatecznie nie chcesz, by nieprzyjemne dźwięki niepotrzebnie Cię drażniły, a co gorsza wkrótce zamieniły się w całkowicie niedziałający komputer, gdyż każde oznaki odstające od normy należy szybko poddać diagnozie.

Nieprzyzwoicie głośny komputer iviter serwis warszawa

Diagnoza hałasu

Nic tak nie powoduje szybkie rozwiązanie problemu, jak odpowiednia diagnoza. Dlatego w pierwszej kolejności swoje kroki od razu powinieneś kierować w stronę dwóch największych winowajców nadmiernego hałasu. Będą to wentylatory odpowiedzialne za przenoszenie ciepła wytwarzanego przez procesor, płytę główną i kartę graficzną oraz dysk twardy.

Czasami przyczyna niedziałających wentylatorów jest tymczasowa, podczas gdy inne problemy wymagają znacznie większej uwagi. Intensywne wykorzystanie procesora powoduje znaczny wzrost temperatury, a to doprowadza do zwiększonej pracy wentylatorów. Hałas wytwarzany przez pracujący wentylator może łączyć się z normalnym szumem lub wirem dysku twardego, przez co dźwięk wydaje się głośniejszy niż w rzeczywistości.

Różne czynniki powodują, że komputer przegrzewa się począwszy od bliskości zewnętrznego źródła ciepła, a skończywszy na nieodpowiednim odprowadzaniu powietrza. Wewnętrze wentylatory są zaprojektowane tak, by w porę zapobiegały uszkodzeniom systemu, z powodu wysokich temperatur. Im dłuższa i cięższa praca wentylatorów, tym trudniejsze odpowiednie chłodzenie systemu: ciepło nie rozprasza się wystarczająco szybko, przez co wentylatory pracują ciężej i głośniej.

O przegrzaniu się komputera już pisaliśmy https://iviterserwis.pl/serwis-komputerowy/komputer-stacjonarny-przegrzewa-sie

Czasami o nieprawidłowym działaniu wentylatorów świadczą ich uszkodzenia. Wentylatory z pękniętymi łopatkami nie poruszają powietrzem wystarczająco skutecznie, tym samym powodując jeszcze cięższą i dłuższą pracę w celu schłodzenia komputera.
 

Innym dość istotnym powodem równie uciążliwym jest wszechobecny kurz, sierść zwierząt, czy inne przeróżne „kłaczki” uniemożliwiające wydajną pracę wentylatorów. Nieinaczej jest w przypadku zużytych już czy poluzowanych części – one również mogą być odpowiedzialne za głośną pracę komputera stacjonarnego.
 

Eliminacja problemu

Upewnij się, że na spodzie komputera znajdują się gumowe nóżki, spoczywające na płaskiej powierzchni. Jeśli ich brakuje, zadbaj o zamiennik lub umieść komputer na dywanie lub innej miękkiej powierzchni. Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło, a komputer przegrzewa się podczas pracy zadbaj o specjalne podkładki chłodzące, umozliwiające chłodzenie komputera i wchłanianie niektórych dźwięków i wibracji. W żadnym razie nie przenoś komputera do zamkniętych miejsc gdyż tylko pogłębisz problem, zwłaszcza jeśli to wentylatory są źródłem hałasu.
 

Jeśli czysto amatorskie rozwiązania nie pomogą, należy udać się po pomoc do specjalistów, którzy po otrzymaniu komputera do naprawy, zdejmą obudowę i po kolei sprawdzą wszystkie przystawki, śruby, uszczelki i przepusty. Dokręcą to, co powinno być dokręcone, wymienią to, co było zużyte, a za pomocą sprężonego powietrza pozbędą się kurzu z komputera stacjonarnego. Pod żadnym pozorem nie podejmuj się samodzielnego czyszczenia komputera! Do naszego serwisu częściej niż myślisz, trafiają ciężkie przypadki, zaczynające się od „ja tylko chciałem...”. Nawet nie wiesz, jak łatwo można uszkodzić komponenty, bez posiadania odpowiedniej wiedzy i lat doświadczeń.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).