Nieprzyzwoicie głośny komputer IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Nieprzyzwoicie głośny komputer

Kiedy Twój komputer stacjonarny brzmi, jak startujący odrzutowiec to znak, że powinieneś podjąć środki zapobiegawcze. Ostatecznie nie chcesz, by nieprzyjemne dźwięki niepotrzebnie Cię drażniły, a co gorsza wkrótce zamieniły się w całkowicie niedziałający komputer, gdyż każde oznaki odstające od normy należy szybko poddać diagnozie.

Nieprzyzwoicie głośny komputer iviter serwis warszawa

Diagnoza hałasu

Nic tak nie powoduje szybkie rozwiązanie problemu, jak odpowiednia diagnoza. Dlatego w pierwszej kolejności swoje kroki od razu powinieneś kierować w stronę dwóch największych winowajców nadmiernego hałasu. Będą to wentylatory odpowiedzialne za przenoszenie ciepła wytwarzanego przez procesor, płytę główną i kartę graficzną oraz dysk twardy.

Czasami przyczyna niedziałających wentylatorów jest tymczasowa, podczas gdy inne problemy wymagają znacznie większej uwagi. Intensywne wykorzystanie procesora powoduje znaczny wzrost temperatury, a to doprowadza do zwiększonej pracy wentylatorów. Hałas wytwarzany przez pracujący wentylator może łączyć się z normalnym szumem lub wirem dysku twardego, przez co dźwięk wydaje się głośniejszy niż w rzeczywistości.

Różne czynniki powodują, że komputer przegrzewa się począwszy od bliskości zewnętrznego źródła ciepła, a skończywszy na nieodpowiednim odprowadzaniu powietrza. Wewnętrze wentylatory są zaprojektowane tak, by w porę zapobiegały uszkodzeniom systemu, z powodu wysokich temperatur. Im dłuższa i cięższa praca wentylatorów, tym trudniejsze odpowiednie chłodzenie systemu: ciepło nie rozprasza się wystarczająco szybko, przez co wentylatory pracują ciężej i głośniej.

O przegrzaniu się komputera już pisaliśmy https://iviterserwis.pl/serwis-komputerowy/komputer-stacjonarny-przegrzewa-sie

Czasami o nieprawidłowym działaniu wentylatorów świadczą ich uszkodzenia. Wentylatory z pękniętymi łopatkami nie poruszają powietrzem wystarczająco skutecznie, tym samym powodując jeszcze cięższą i dłuższą pracę w celu schłodzenia komputera.
 

Innym dość istotnym powodem równie uciążliwym jest wszechobecny kurz, sierść zwierząt, czy inne przeróżne „kłaczki” uniemożliwiające wydajną pracę wentylatorów. Nieinaczej jest w przypadku zużytych już czy poluzowanych części – one również mogą być odpowiedzialne za głośną pracę komputera stacjonarnego.
 

Eliminacja problemu

Upewnij się, że na spodzie komputera znajdują się gumowe nóżki, spoczywające na płaskiej powierzchni. Jeśli ich brakuje, zadbaj o zamiennik lub umieść komputer na dywanie lub innej miękkiej powierzchni. Jeśli w pomieszczeniu jest ciepło, a komputer przegrzewa się podczas pracy zadbaj o specjalne podkładki chłodzące, umozliwiające chłodzenie komputera i wchłanianie niektórych dźwięków i wibracji. W żadnym razie nie przenoś komputera do zamkniętych miejsc gdyż tylko pogłębisz problem, zwłaszcza jeśli to wentylatory są źródłem hałasu.
 

Jeśli czysto amatorskie rozwiązania nie pomogą, należy udać się po pomoc do specjalistów, którzy po otrzymaniu komputera do naprawy, zdejmą obudowę i po kolei sprawdzą wszystkie przystawki, śruby, uszczelki i przepusty. Dokręcą to, co powinno być dokręcone, wymienią to, co było zużyte, a za pomocą sprężonego powietrza pozbędą się kurzu z komputera stacjonarnego. Pod żadnym pozorem nie podejmuj się samodzielnego czyszczenia komputera! Do naszego serwisu częściej niż myślisz, trafiają ciężkie przypadki, zaczynające się od „ja tylko chciałem...”. Nawet nie wiesz, jak łatwo można uszkodzić komponenty, bez posiadania odpowiedniej wiedzy i lat doświadczeń.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).