Komputer stacjonarny przegrzewa się IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Komputer stacjonarny przegrzewa się

Największym wrogiem komputerów jest ciepło, które nagromadzone może spowodować nagłe wyłączanie się, a nawet i uszkodzenie niektórych podzespołów. Dlatego też producenci zadbali o odpowiednią wentyalcję choć i ta czasem zawodzi.

Istnieje kilka podstawowych przyczyn przegrzania się komputera stacjonarnego. Po pierwsze, uszkodozne elementy wytwarzają więcej ciepła aniżeli powinny. Po drugie, może być uszkodzony system chłodzenia, który pierwotnie został zaprojektowany po to, by zapobiegać przegrzaniu.

komputer_stacjonarny_przegrzewa_sie_iviterserwis.png

Przepływ powietrza w komputerze stacjonarnym zalezy od jego konstrukcji. Wersja podstawowa posiada tylko jeden wentylator umieszczony z boku lub przodu urządzenia. Natomiast w komputerach typowo gamingowych mamy do czynienia z większą ilością wentylatorów wlotowych i wylotowych, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu dobrego przepływu powietrza przez wszystkie wewnętrzne komponenty.

Podzespoły, takie jak procesor czy karta graficza są najwiekszymi generatorami ciepła i posiadają swoje własne systemy chłodzenia. Zazwyczaj do procesora przymocowany jest radiator, który przeznaczony jest do odciągania ciepła, a także dołączany wentylator mający na celu chłodzić zarówno procesor, jak i radiator. Z kolei karty graficzne zwykle mają bezpośrednio podłączony jeden lub więcej wentylatorów, które część ciepła przekierowują na tył komputera.

Zaprojektowany system przepływu powietrza w obudowie komputera, ma jedno podstawowe zadanie: odciąga ciepło od komponentów je wytwarzających, a także emituje poza obudowę. Jednakże zwiększona temperatura podzespołów, a także kurz utrudniają swobodny przepływ powietrza. W takim przypadku efektów przegrzania się komputera stacjonarnego nie trzeba daleko szukać. Pojawiający się niebieski ekran, zawieszanie się czy wyłączanie bywają uciążliwe dla użytkownika.

Diagnostyka

Jak zatem zapobiec frustracji, związanej z przegrzewającym się komputerem? Przede wszystkim trzeba zadbać, o jego regularną konserwację. Komputer stacjonarny – jako typowy „zbieracz kurzu” powinien przechodzić regularne (i gruntowne) czyszczenie układu chłodzenia. Ponadto wymianie powinny podlegać pasty termoprzewodzące, odpowiadające za chłodzenie podzespołów. Takie działania zapobiegawcze powinny być na tyle skuteczne, że o większych naprawach, takich jak wymiana płyty głownej czy układów graficznych nie powinno się nawet myśleć.

Regularną konserwację komputera stacjonarnego możesz wykonać w naszym serwisie pogwarancyjnym, a także – jeśli zajdzie taka potrzeba – zlecić naprawę, gdyż jak już pisaliśmy samoczynny restart komputera, lub co gorsza uszkodzenie płyty głównej, mogą skutecznie uniemożliwić dalsze czynności wykonywane na komputerze.

Przed naprawą komputera, zawsze podajemy szacunkowe koszty serwisu, a także – gdy klient wyrazi zgodę – oddajemy urządzenie do kompleksowej diagnozy, wykonywanej przez naszych techników. Diagnoza ta pozwoli na dokładne określenie kosztów oraz przewidywanego czasu trwania naprawy.

Konserwacja

Konserwacji nie zalecamy wykonywać samodzielnie, gdyż mogą one prowadzić do znacznie większych szkód. Radzimy oddać sprzet w profesjonalne ręce, doświadczonych techników, którzy doskonale znają się na wykonywanych czynnościach. Każda konserwacja rozpoczyna się od demontażu obudowy, usunięcia kurzu za pomocą kompresora, zdemontowaniu układu chłodzenia oraz czyszczenia układów elektronicznych i radiatorów. Następnie wymieniamy pasty termoprzewodzące, usuwamy zużyte termopady i zastępujemy je nowymi, by na koniec przeprowadzić szereg testów, a także złożyć obudowę i przekazać cichy, wydajny sprzęt właścicielowi.

 

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).