Komputer stacjonarny przegrzewa się Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie Polski
Loading...

IVITER poszukuje pracowników

Cały czas rośniemy, przybywa klientów, zleceń, pracy. Bardzo poszukujemy do pracy osób zwłaszcza na stanowiska związane z obsługą klienta (sprzedaż, negocjacje i nadzór nad procesem naprawy), serwisantów elektroników - w tym również zaawansowanych serwisantów sprzętu AGD, sprzedawców elektroników - chcących zaangażować się w tworzenie i rozwoju naszego elektronicznego sklepu internetowego oraz stacjonarnego, specjalistów od mechaniki - zdolnych tworzyć obudowy, wzornictwo naszych urządzeń.
Szczegóły pod linkiem https://iviter.pl/oferty-pracy/

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski.

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport (nie dotyczy to przesyłek wielkogabarytowych) sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu mailowego w celu ustalenia szczegółów, ewentualnie telefonicznego (preferowany mail) - serwis(małpa)iviter.pl . Drodzy Klienci! Przed zamówieniem kuriera będziemy chcieli jeszcze ustalić kilka szczegółów aby wstępnie ustalić czy dana naprawa jest potencjalnie możliwa do wykonania i czy jej koszt będzie optymalny. Wszystko ustalimy przy bezpośrednim kontakcie. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Największym wrogiem komputerów jest ciepło, które nagromadzone może spowodować nagłe wyłączanie się, a nawet i uszkodzenie niektórych podzespołów. Dlatego też producenci zadbali o odpowiednią wentyalcję choć i ta czasem zawodzi.

Istnieje kilka podstawowych przyczyn przegrzania się komputera stacjonarnego. Po pierwsze, uszkodozne elementy wytwarzają więcej ciepła aniżeli powinny. Po drugie, może być uszkodzony system chłodzenia, który pierwotnie został zaprojektowany po to, by zapobiegać przegrzaniu.

komputer_stacjonarny_przegrzewa_sie_iviterserwis.png

Przepływ powietrza w komputerze stacjonarnym zalezy od jego konstrukcji. Wersja podstawowa posiada tylko jeden wentylator umieszczony z boku lub przodu urządzenia. Natomiast w komputerach typowo gamingowych mamy do czynienia z większą ilością wentylatorów wlotowych i wylotowych, zaprojektowanych z myślą o zapewnieniu dobrego przepływu powietrza przez wszystkie wewnętrzne komponenty.

Podzespoły, takie jak procesor czy karta graficza są najwiekszymi generatorami ciepła i posiadają swoje własne systemy chłodzenia. Zazwyczaj do procesora przymocowany jest radiator, który przeznaczony jest do odciągania ciepła, a także dołączany wentylator mający na celu chłodzić zarówno procesor, jak i radiator. Z kolei karty graficzne zwykle mają bezpośrednio podłączony jeden lub więcej wentylatorów, które część ciepła przekierowują na tył komputera.

Zaprojektowany system przepływu powietrza w obudowie komputera, ma jedno podstawowe zadanie: odciąga ciepło od komponentów je wytwarzających, a także emituje poza obudowę. Jednakże zwiększona temperatura podzespołów, a także kurz utrudniają swobodny przepływ powietrza. W takim przypadku efektów przegrzania się komputera stacjonarnego nie trzeba daleko szukać. Pojawiający się niebieski ekran, zawieszanie się czy wyłączanie bywają uciążliwe dla użytkownika.

Diagnostyka

Jak zatem zapobiec frustracji, związanej z przegrzewającym się komputerem? Przede wszystkim trzeba zadbać, o jego regularną konserwację. Komputer stacjonarny – jako typowy „zbieracz kurzu” powinien przechodzić regularne (i gruntowne) czyszczenie układu chłodzenia. Ponadto wymianie powinny podlegać pasty termoprzewodzące, odpowiadające za chłodzenie podzespołów. Takie działania zapobiegawcze powinny być na tyle skuteczne, że o większych naprawach, takich jak wymiana płyty głownej czy układów graficznych nie powinno się nawet myśleć.

Regularną konserwację komputera stacjonarnego możesz wykonać w naszym serwisie pogwarancyjnym, a także – jeśli zajdzie taka potrzeba – zlecić naprawę, gdyż jak już pisaliśmy samoczynny restart komputera, lub co gorsza uszkodzenie płyty głównej, mogą skutecznie uniemożliwić dalsze czynności wykonywane na komputerze.

Przed naprawą komputera, zawsze podajemy szacunkowe koszty serwisu, a także – gdy klient wyrazi zgodę – oddajemy urządzenie do kompleksowej diagnozy, wykonywanej przez naszych techników. Diagnoza ta pozwoli na dokładne określenie kosztów oraz przewidywanego czasu trwania naprawy.

Konserwacja

Konserwacji nie zalecamy wykonywać samodzielnie, gdyż mogą one prowadzić do znacznie większych szkód. Radzimy oddać sprzet w profesjonalne ręce, doświadczonych techników, którzy doskonale znają się na wykonywanych czynnościach. Każda konserwacja rozpoczyna się od demontażu obudowy, usunięcia kurzu za pomocą kompresora, zdemontowaniu układu chłodzenia oraz czyszczenia układów elektronicznych i radiatorów. Następnie wymieniamy pasty termoprzewodzące, usuwamy zużyte termopady i zastępujemy je nowymi, by na koniec przeprowadzić szereg testów, a także złożyć obudowę i przekazać cichy, wydajny sprzęt właścicielowi.

 

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).