Serwis - naprawa kamer SONY Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie całej Polski
Loading...

1. Potwierdzamy - jesteśmy otwarci, działamy normalnie, a nawet jeszcze skuteczniej!
2. Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski. 

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Naprawiamy kamery marki SONY. Serwisujemy zarówno modele amatorskie, jak i profesjonalne. Długoletnie doświadczenie sprawia, że zarówno mechanika, elektronika jak i optyka tej marki są nam bliskie i doskonale znane. Naszą domeną są modele profesjonalne oraz zastosowane w nich technologie i rozwiązania konstrukcyjne. Oprócz napraw wykonujemy wszelkie prace serwisowe, jak okresowe przeglądy i działania konserwacyjne.
serwis kamer video

 

Jak wiadomo Sony to marka globalna proponująca produkty w wielu segmentach rynku elektronicznego. Produkcja kamer stanowi jedynie fragment jej działalności. Jest on jednak niezwykle istotny – urządzenia rejestrujące obraz pojawiają się zarówno w wersji do powszechnego użytku, jak i tej profesjonalnej, filmowej i telewizyjnej. Poniżej przedstawiamy krótką historię tych urządzeń – najciekawszych modeli, kamieni milowych i zastosowanych rozwiązań technologicznych – w wydaniu tego koncernu.

W roku 1981 pojawia się HVC-F1, kamera z lampowym przetwornikiem (MF Trinicon) współpracująca z oddzielnym rekorderem połączonym kablem. Rejestrowany obraz posiadał rozdzielczość 300 linii w poziomie, zastosowany obiektyw wyposażony był w przysłonę f1.4 w wersji japońskiej i f1.8 w wersji europejskiej oraz 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1982 – pojawia się profesjonalna zintegrowana (kamera plus rekorder) kamera reporterska BVW-1 rejestrująca obraz na mniejszych niż dotąd, 1/2 calowych kasetach, przez co zmniejszone zostały jej wymiary i ciężar, a tym samym wzrosła mobilność i łatwość posługiwania się sprzętem w terenie. Model ten ustanowił nowe standardy pracy reporterskiej.

W 1983 roku na rynek wchodzi pierwsza amatorska kamera „Betamovie” łącząca moduł kamery z modułem nagrywającym. Zastosowane rozwiązania w module rejestrującym pozwoliły ograniczyć jej gabaryty czyniąc ją najmniejsza i najlżejszą wówczas kamerą. W modelu tym zastosowano także nowatorskie umieszczenie akumulatora w uchwycie.

W roku 1985 pojawia się CCD-V8, ważąca niecałe 2 kg. pierwsza kamera rejestrująca obraz na standardowej 8. mm taśmie wideo. Wyposażona została w nowy przetwornik CCD (250 000 pikseli) i napędzany silnikiem 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1989 – pojawia się CCD-TR55, pierwszy model serii TR. Ta 8. mm kamera, proponując niezwykle wygodny sposób użycia, zawładnęła rynkiem ciesząc się rekordową sprzedażą – hasła marketingowe dotyczące „paszportowego rozmiaru” i termin „Handycam” dodany do nazwy były tu niezwykle trafione. Kamera posiadała obiektyw umocowany z prawej strony łamiąc tym samym dotychczasowe standardy (rozmieszczenie centralne), kieszeń kasety została przeniesiona do uchwytu, mikrofon spłaszczony – wszystkie te innowacje przedefiniowały podstawową strukturę budowy kamery wideo. Zastosowane rozwiązania ograniczyły wagę urządzenia do 790. g czyniąc je niezwykle kompaktowym. Aby to uhonorować firma nawiązała nazwą do pierwszego wyprodukowanego przez Sony radia tranzystorowego (TR-55).

1994 – wyprodukowana zostaje DVW-700, cyfrowa zintegrowana kamera Betacam do zastosowań reporterskich.

Rok 1995 – DCR-VX1000 – pierwsza kamera wideo DV. Wyposażona została w przetwornik 3-CCD (przy rejestracji obrazu wykorzystywała trzy oddzielne matryce, z których każda wyłapywała inną długość fali – RGB). Ten zaawansowany model rejestrował obraz w jakości porównywalnej do kamer profesjonalnych. Kamera ceniona za jej precyzyjny balans bieli, czysty dźwięk i skonstruowany specjalnie dla niej najszerszy na rynku konwerter typu fisheye firmy Century Optics.

1996 – DCR-PC7. Kolejna kamera w „paszportowym” rozmiarze. To najmniejszy i najlżejszy model w branży z 2,5. calowym odchylanym wyświetlaczem LCD.

W roku 2004 pojawia się DCR-DVD201, kamera rejestrująca bezpośrednio obraz i dźwięk na 8. cm płycie DVD. Do nowych rozwiązań należało zastosowanie obiektywów produkowanych przez Carl Zeiss (Verio-Tessar), panelu LCD wyświetlającego jasny i wyraźny obraz w każdych warunkach, wygodnego przycisku „Start/Stop Record” umieszczonego na ramce LCD, oraz przetwornika CCD o rozdzielczości 1. miliona pikseli. Dzięki wykorzystaniu jego całej powierzchni kamera oferowała tryb panoramiczny 16:9.

W tym samym roku debiutuje HDR-FX1 – pierwsza kamera zgodna z formatem HDV 1080i (jeden ze standardowych formatów sygnału telewizyjnego). Standard ten zapewniał płynne wyświetlanie obrazu składającego się z 1080 linii z przeplotem co dało najwyższy wynik uzyskanej rozdzielczości w segmencie kamer konsumenckich. W roku 1997 pojawia się HDW-700, pierwsza na świecie kamera HD rejestrująca obraz w formacie HDCAM – podstawowym systemie zapisu używanym przez wiele stacji telewizyjnych. 

Rok 2000 – HDW-F900, pierwsza na świecie kamera 24p CineAlta HD (nagrywanie obrazu z prędkością 24. klatek/s i stworzenie tzw. „efektu kinowego” - jakość zbliżona do rejestracji dokonanych za pomocą 35. mm kamer filmowych).

2003 – z myślą o profesjonalnych zastosowaniach opracowany zostaje pierwszy model serii PDW (od 2006 seria XDCAM) wykorzystujący metodę zapisu na dysku optycznym za pomocą niebiesko – fioletowego lasera.

2005 – HDR-HC1. Kamera oferowała rozdzielczość HD i kompaktowy rozmiar dzięki zastosowaniu nowego przetwornika CMOS. W tym samym roku pojawia się HVR-Z1, kamera HDV do zastosowań profesjonalnych oferująca zapis w jakości HD na standardowej kasecie DV. 

W 2006 pojawia się HDR-SR1, cyfrowa kompaktowa kamera rejestrująca obraz na twardym dysku w jakości HD zgodny ze standardem AVCHD (standard zapisu sygnału o wysokiej rozdzielczości opracowany specjalnie dla kamer cyfrowych i pozwalający na zapis materiału na różnych nośnikach – dysk twardy, płyta, karta pamięci).

2009 – HDR-XR520V – pierwsza na świecie kamera Full HD z przetwornikiem Exmor R CMOS pozwalającym na nagrywanie filmów w bardzo słabym oświetleniu. Dodatkowo wyposażona była w system GPS z opcją Geotagging, umożliwiający dokładne określenie położenia geograficznego realizowanych materiałów wideo oraz ulepszoną optyczną stabilizacja obrazu. W tym samym roku na rynek wchodzi PMW-350, pierwsza kamera Sony z trzema 2/3 calowymi przetwornikami CMOS. 

2010 – NEX-VG10 – pierwsza na świecie amatorska kamera HD z możliwością stosowania wymiennych obiektywów. W tym samym roku Sony proponuje PMW-500, swój pierwszy profesjonalny model XDCAM HD422 obsługujący nagrywanie w rozdzielczości Full HD i w standardzie MXF422 z szybkością 50 Mb/s wykorzystując metodę kompresji MPEG2 Long GOP. Do rejestracji materiału użyto tutaj kart pamięci Solid State SxS. 

W 2011 pojawia się HDR-TD10 – pierwsza kompaktowa kamera nagrywająca obraz 3D oraz HXR-NX3D1J, najmniejsza profesjonalna kamera rejestrująca materiał 3D. W tym samym roku na rynek wchodzi HDR-PJ40V, kamera wyposażona w kompaktowy projektor wbudowany w panel LCD pozwalający użytkownikowi na wyświetlanie obrazów na płaskiej powierzchni w odpowiednio przyciemnionym pomieszczeniu.

W 2012 debiutuje model HDR-PJ760, kamera wykorzystująca „Balanced Optical SteadyShot”, pierwszy na świecie system stabilizacji obrazu z wykorzystaniem pływających soczewek. W tym samym roku pojawia się HDR-AS15, kamera Full HD typu „Action Cam” wyposażona w mocowanie umożliwiające rejestrację urządzeniem przytwierdzonym do kasku, kierownicy rowerowej itp., pozostawiająca tym samym użytkownikowi wolne ręce.

2013 – HDR-AX1, pierwsza wyprodukowana przez Sony kamera do amatorskiego użytku, pozwalająca na rejestrację w rozdzielczości Ultra HD zapewniająca obraz w jakości 4K (rozdzielczość 4 razy wyższa niż Full HD). W tym samym roku pojawia się PMW-F55 CineAlta, profesjonalna kamera filmowa wyposażona w przetwornik obrazu 4K CMOS o rozdzielczości całkowitej 11,6 megapiksela (8,9 efektywnej) rejestrująca kinowy obraz w rozdzielczości 4K. Jej zaletą jest szybkość rejestracji. Stosując maksymalną prędkości zapisu 240 klatek/s (wymagany dodatkowy zewnętrzny rejestrator) otrzymujemy absolutnie płynny obraz podczas odtwarzania w formacie 24p przy 10. krotnie zwolnionym tempie. Czyni ją to nieprawdopodobnie skutecznym narzędziem podczas rejestracji scen sportowych, przyrodniczych czy kina akcji.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odpowiedzialność właściciela

W przypadku zastrzeżeń, opóźnień - prosimy o kontakt na specjalny adres mailowy interwencja (at) iviter.pl 

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy z moim zespołem interwencyjnym, składającym się z moich najelpszych ludzi a obiecuję każdy kłopot zostanie rozwiązany szybko i bezboleśnie. Kontakt to:

interwencja (at) iviter.pl

(at) proszę znakiem @.

Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).