Serwis i naprawa kamer SONY

Naprawiamy kamery marki SONY. Serwisujemy zarówno modele amatorskie, jak i profesjonalne. Długoletnie doświadczenie sprawia, że zarówno mechanika, elektronika jak i optyka tej marki są nam bliskie i doskonale znane. Naszą domeną są modele profesjonalne oraz zastosowane w nich technologie i rozwiązania konstrukcyjne. Oprócz napraw wykonujemy wszelkie prace serwisowe, jak okresowe przeglądy i działania konserwacyjne.

Jak wiadomo Sony to marka globalna proponująca produkty w wielu segmentach rynku elektronicznego. Produkcja kamer stanowi jedynie fragment jej działalności. Jest on jednak niezwykle istotny – urządzenia rejestrujące obraz pojawiają się zarówno w wersji do powszechnego użytku, jak i tej profesjonalnej, filmowej i telewizyjnej. Poniżej przedstawiamy krótką historię tych urządzeń – najciekawszych modeli, kamieni milowych i zastosowanych rozwiązań technologicznych – w wydaniu tego koncernu.

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy
transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

zamów odbiór

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja
12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza

Darmowa
diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź
z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz
maila

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń
do nas!

Zadzwoń pod numer: 22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

W roku 1981 pojawia się HVC-F1, kamera z lampowym przetwornikiem (MF Trinicon) współpracująca z oddzielnym rekorderem połączonym kablem. Rejestrowany obraz posiadał rozdzielczość 300 linii w poziomie, zastosowany obiektyw wyposażony był w przysłonę f1.4 w wersji japońskiej i f1.8 w wersji europejskiej oraz 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1982 – pojawia się profesjonalna zintegrowana (kamera plus rekorder) kamera reporterska BVW-1 rejestrująca obraz na mniejszych niż dotąd, 1/2 calowych kasetach, przez co zmniejszone zostały jej wymiary i ciężar, a tym samym wzrosła mobilność i łatwość posługiwania się sprzętem w terenie. Model ten ustanowił nowe standardy pracy reporterskiej.

W 1983 roku na rynek wchodzi pierwsza amatorska kamera „Betamovie” łącząca moduł kamery z modułem nagrywającym. Zastosowane rozwiązania w module rejestrującym pozwoliły ograniczyć jej gabaryty czyniąc ją najmniejsza i najlżejszą wówczas kamerą. W modelu tym zastosowano także nowatorskie umieszczenie akumulatora w uchwycie.

W roku 1985 pojawia się CCD-V8, ważąca niecałe 2 kg. pierwsza kamera rejestrująca obraz na standardowej 8. mm taśmie wideo. Wyposażona została w nowy przetwornik CCD (250 000 pikseli) i napędzany silnikiem 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1989 – pojawia się CCD-TR55, pierwszy model serii TR. Ta 8. mm kamera, proponując niezwykle wygodny sposób użycia, zawładnęła rynkiem ciesząc się rekordową sprzedażą – hasła marketingowe dotyczące „paszportowego rozmiaru” i termin „Handycam” dodany do nazwy były tu niezwykle trafione. Kamera posiadała obiektyw umocowany z prawej strony łamiąc tym samym dotychczasowe standardy (rozmieszczenie centralne), kieszeń kasety została przeniesiona do uchwytu, mikrofon spłaszczony – wszystkie te innowacje przedefiniowały podstawową strukturę budowy kamery wideo. Zastosowane rozwiązania ograniczyły wagę urządzenia do 790. g czyniąc je niezwykle kompaktowym. Aby to uhonorować firma nawiązała nazwą do pierwszego wyprodukowanego przez Sony radia tranzystorowego (TR-55).

1994 – wyprodukowana zostaje DVW-700, cyfrowa zintegrowana kamera Betacam do zastosowań reporterskich.

Rok 1995 – DCR-VX1000 – pierwsza kamera wideo DV. Wyposażona została w przetwornik 3-CCD (przy rejestracji obrazu wykorzystywała trzy oddzielne matryce, z których każda wyłapywała inną długość fali – RGB). Ten zaawansowany model rejestrował obraz w jakości porównywalnej do kamer profesjonalnych. Kamera ceniona za jej precyzyjny balans bieli, czysty dźwięk i skonstruowany specjalnie dla niej najszerszy na rynku konwerter typu fisheye firmy Century Optics.

1996 – DCR-PC7. Kolejna kamera w „paszportowym” rozmiarze. To najmniejszy i najlżejszy model w branży z 2,5. calowym odchylanym wyświetlaczem LCD.

W roku 2004 pojawia się DCR-DVD201, kamera rejestrująca bezpośrednio obraz i dźwięk na 8. cm płycie DVD. Do nowych rozwiązań należało zastosowanie obiektywów produkowanych przez Carl Zeiss (Verio-Tessar), panelu LCD wyświetlającego jasny i wyraźny obraz w każdych warunkach, wygodnego przycisku „Start/Stop Record” umieszczonego na ramce LCD, oraz przetwornika CCD o rozdzielczości 1. miliona pikseli. Dzięki wykorzystaniu jego całej powierzchni kamera oferowała tryb panoramiczny 16:9.

W tym samym roku debiutuje HDR-FX1 – pierwsza kamera zgodna z formatem HDV 1080i (jeden ze standardowych formatów sygnału telewizyjnego). Standard ten zapewniał płynne wyświetlanie obrazu składającego się z 1080 linii z przeplotem co dało najwyższy wynik uzyskanej rozdzielczości w segmencie kamer konsumenckich. W roku 1997 pojawia się HDW-700, pierwsza na świecie kamera HD rejestrująca obraz w formacie HDCAM – podstawowym systemie zapisu używanym przez wiele stacji telewizyjnych. 

Rok 2000 – HDW-F900, pierwsza na świecie kamera 24p CineAlta HD (nagrywanie obrazu z prędkością 24. klatek/s i stworzenie tzw. „efektu kinowego” - jakość zbliżona do rejestracji dokonanych za pomocą 35. mm kamer filmowych).

2003 – z myślą o profesjonalnych zastosowaniach opracowany zostaje pierwszy model serii PDW (od 2006 seria XDCAM) wykorzystujący metodę zapisu na dysku optycznym za pomocą niebiesko – fioletowego lasera.

2005 – HDR-HC1. Kamera oferowała rozdzielczość HD i kompaktowy rozmiar dzięki zastosowaniu nowego przetwornika CMOS. W tym samym roku pojawia się HVR-Z1, kamera HDV do zastosowań profesjonalnych oferująca zapis w jakości HD na standardowej kasecie DV. 

W 2006 pojawia się HDR-SR1, cyfrowa kompaktowa kamera rejestrująca obraz na twardym dysku w jakości HD zgodny ze standardem AVCHD (standard zapisu sygnału o wysokiej rozdzielczości opracowany specjalnie dla kamer cyfrowych i pozwalający na zapis materiału na różnych nośnikach – dysk twardy, płyta, karta pamięci).

2009 – HDR-XR520V – pierwsza na świecie kamera Full HD z przetwornikiem Exmor R CMOS pozwalającym na nagrywanie filmów w bardzo słabym oświetleniu. Dodatkowo wyposażona była w system GPS z opcją Geotagging, umożliwiający dokładne określenie położenia geograficznego realizowanych materiałów wideo oraz ulepszoną optyczną stabilizacja obrazu. W tym samym roku na rynek wchodzi PMW-350, pierwsza kamera Sony z trzema 2/3 calowymi przetwornikami CMOS. 

2010 – NEX-VG10 – pierwsza na świecie amatorska kamera HD z możliwością stosowania wymiennych obiektywów. W tym samym roku Sony proponuje PMW-500, swój pierwszy profesjonalny model XDCAM HD422 obsługujący nagrywanie w rozdzielczości Full HD i w standardzie MXF422 z szybkością 50 Mb/s wykorzystując metodę kompresji MPEG2 Long GOP. Do rejestracji materiału użyto tutaj kart pamięci Solid State SxS. 

W 2011 pojawia się HDR-TD10 – pierwsza kompaktowa kamera nagrywająca obraz 3D oraz HXR-NX3D1J, najmniejsza profesjonalna kamera rejestrująca materiał 3D. W tym samym roku na rynek wchodzi HDR-PJ40V, kamera wyposażona w kompaktowy projektor wbudowany w panel LCD pozwalający użytkownikowi na wyświetlanie obrazów na płaskiej powierzchni w odpowiednio przyciemnionym pomieszczeniu.

W 2012 debiutuje model HDR-PJ760, kamera wykorzystująca „Balanced Optical SteadyShot”, pierwszy na świecie system stabilizacji obrazu z wykorzystaniem pływających soczewek. W tym samym roku pojawia się HDR-AS15, kamera Full HD typu „Action Cam” wyposażona w mocowanie umożliwiające rejestrację urządzeniem przytwierdzonym do kasku, kierownicy rowerowej itp., pozostawiająca tym samym użytkownikowi wolne ręce.

2013 – HDR-AX1, pierwsza wyprodukowana przez Sony kamera do amatorskiego użytku, pozwalająca na rejestrację w rozdzielczości Ultra HD zapewniająca obraz w jakości 4K (rozdzielczość 4 razy wyższa niż Full HD). W tym samym roku pojawia się PMW-F55 CineAlta, profesjonalna kamera filmowa wyposażona w przetwornik obrazu 4K CMOS o rozdzielczości całkowitej 11,6 megapiksela (8,9 efektywnej) rejestrująca kinowy obraz w rozdzielczości 4K. Jej zaletą jest szybkość rejestracji. Stosując maksymalną prędkości zapisu 240 klatek/s (wymagany dodatkowy zewnętrzny rejestrator) otrzymujemy absolutnie płynny obraz podczas odtwarzania w formacie 24p przy 10. krotnie zwolnionym tempie. Czyni ją to nieprawdopodobnie skutecznym narzędziem podczas rejestracji scen sportowych, przyrodniczych czy kina akcji.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8
Po upadku kamery lub mocnym jej zanieczyszczeniu - może się okazać, że przybliżenie nie działa tak jak powinno. Dodatkowym objawem może być również brak automatycznego łapania ostrości.…
Wypadki się zdarzają, szczególnie w sytuacjach, gdzie spożywany jest alkohol powodujący obniżenie synchronizacji motorycznej ciała. Serwis Iviter zajmuje się profesjonalną naprawą kamer…
Podstawowym warunkiem, który musi zostać spełniony aby uwiecznić wysokiej jakości obraz jest sprawny oraz czysty obiektyw. Zanieczyszczenia objawiają się bardzo często w postaci czarnych…
Serwis Iviter zajmuje się wymianą mechanizmów związanych z napędzaniem płyt kompaktowych oraz kaset magnetofonowych w kamerach wideo. Zablokowana kaseta lub płyta? Nie chcą się odtwarzać?…
Degradacja czasu działania urządzenia na baterii to jest nic dziwnego. Sami producenci akumulatorów w swoich dokumentacjach technicznych podają szacowane dane na temat ilości cykli…
Serwis Iviter zajmuje się profesjonalną naprawą kamer uszkodzonych przez tak zwane "zalanie". Posiadamy odpowiednich techników oraz odpowiedni sprzęt do usuwania skutków kontaktu sprzętu ze…
Serwis Iviter zajmuje się profesjonalną wymianą wyświetlaczy; zarówno w kamerach do użytku domowego jak i do zastosowań specjalistycznych. Posiadamy jednych z najzdolniejszych techników w…
Zablokowana kaseta w kamerze to ogromny problem - z dwóch powodów. Jeden - uniemożliwia to używanie kamery. Dwa - nie mogąc wyciągnąć kaset - nie możemy odczytać danych nań zawartych, a…
W zależności od typu kamery (cyfrowa / analogowa) inna jest również przyczyna niemożności nagrania / zapisania klipów wideo. Analogowe układy mogą cierpieć na problemy z głowicą zapisującą…
Kamera, która upadła lub została uszkodzona w transporcie to dość poważny problem. Poza uszkodzoną obudową czy zbitym obiektywem - mogły dokonać się uszkodzenia, które nie są widoczne na…
Ubrudzony obiektyw może przyczynić się do wielu problemów z używaniem kamery. Począwszy od plamek na nagraniach po problemy z automatycznym ustawianiem ostrości. O ile zewnętrzną część…
Kamera, która nie chce z nami współpracować już na poziomie samego włączenia to spory problem i dosyć długa lista potencjalnych przyczyn. Począwszy od banałów typu rozładowany akumulator -…
W zależności od tego, czy kamera jest cyfrowa czy analogowa - zniekształcenie dźwięku może mieć różne podłoże. W przypadku cyfrowych kamer może być to problem z przetwornikiem dźwięku; w…
W zależności od tego, czy kamera jest cyfrowa czy analogowa - zniekształcenie obrazu może mieć różne podłoże. W przypadku cyfrowych kamer może być to problem z obiektywem czy przetwornikiem…
Migająca dioda zasilania w kamerze może może mieć dużo różnych przyczyn. Począwszy od banałów typu rozładowany akumulator - po poważne uszkodzenia związane z zalaniem lub spaleniem kończąc…
Zajmujemy się serwisowaniem kamer marki MARSHALL Usuwamy usterki z zarówno modeli amatorskich, jak i profesjonalnych. Długoletnie doświadczenie sprawia, że zarówno mechanika, elektronika…
Prowadzimy serwis kamer cyfrowych sygnowanych marką Phantom. To profesjonalne urządzenia projektowane z myślą o bardzo specjalistycznych zastosowaniach. Pomimo, iż sprzęt ten nie występuje…
Serwisujemy kamery producenta profesjonalnych urządzeń video FOR.A. To mało znana firma, w ofercie której znajduje się kilka modeli kamer cyfrowych do zastosowań zawodowych. Nasi serwisanci…
Podejmujemy się serwisowania profesjonalnych kamer filmowych marki Arri – czołowego producenta sprzętu niezwykle chętnie używanego przez filmowców. Orientujemy się w rozwiązaniach…
Serwisujemy sprzęt producenta profesjonalnych cyfrowych kamer Red Digital Camera Company przeznaczonych do zastosowań filmowych i telewizyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez tę…
Specjalizujemy się w serwisowaniu profesjonalnych produktów firmy Blackmagic. Naprawiamy zarówno kamery filmowe i telewizyjne, jak i te adresowane do mniej wymagającego odbiorcy (np. wersja…
Serwisujemy kamery marki Canon. Wieloletnie doświadczenie, liczne szkolenia i odpowiednie zaplecze warsztatowe pozwalają naszemu serwisowi zmierzyć się z każdą naprawą. Bez względu na…
Naprawiamy kamery marki SONY. Serwisujemy zarówno modele amatorskie, jak i profesjonalne. Długoletnie doświadczenie sprawia, że zarówno mechanika, elektronika jak i optyka tej marki są nam…
Wykonujemy naprawy kamer Panasonic. Serwisujemy wszystkie modele. Posiadamy odpowiednio przygotowane zaplecze wykonawcze i dostęp do dokumentacji technicznych. Nasi serwisanci posiadają…

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: darmowapaczka