Serwis - naprawa kamer SONY IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Serwis - naprawa kamer SONY

Naprawiamy kamery marki SONY. Serwisujemy zarówno modele amatorskie, jak i profesjonalne. Długoletnie doświadczenie sprawia, że zarówno mechanika, elektronika jak i optyka tej marki są nam bliskie i doskonale znane. Naszą domeną są modele profesjonalne oraz zastosowane w nich technologie i rozwiązania konstrukcyjne. Oprócz napraw wykonujemy wszelkie prace serwisowe, jak okresowe przeglądy i działania konserwacyjne.
serwis kamer video

 

Jak wiadomo Sony to marka globalna proponująca produkty w wielu segmentach rynku elektronicznego. Produkcja kamer stanowi jedynie fragment jej działalności. Jest on jednak niezwykle istotny – urządzenia rejestrujące obraz pojawiają się zarówno w wersji do powszechnego użytku, jak i tej profesjonalnej, filmowej i telewizyjnej. Poniżej przedstawiamy krótką historię tych urządzeń – najciekawszych modeli, kamieni milowych i zastosowanych rozwiązań technologicznych – w wydaniu tego koncernu.

W roku 1981 pojawia się HVC-F1, kamera z lampowym przetwornikiem (MF Trinicon) współpracująca z oddzielnym rekorderem połączonym kablem. Rejestrowany obraz posiadał rozdzielczość 300 linii w poziomie, zastosowany obiektyw wyposażony był w przysłonę f1.4 w wersji japońskiej i f1.8 w wersji europejskiej oraz 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1982 – pojawia się profesjonalna zintegrowana (kamera plus rekorder) kamera reporterska BVW-1 rejestrująca obraz na mniejszych niż dotąd, 1/2 calowych kasetach, przez co zmniejszone zostały jej wymiary i ciężar, a tym samym wzrosła mobilność i łatwość posługiwania się sprzętem w terenie. Model ten ustanowił nowe standardy pracy reporterskiej.

W 1983 roku na rynek wchodzi pierwsza amatorska kamera „Betamovie” łącząca moduł kamery z modułem nagrywającym. Zastosowane rozwiązania w module rejestrującym pozwoliły ograniczyć jej gabaryty czyniąc ją najmniejsza i najlżejszą wówczas kamerą. W modelu tym zastosowano także nowatorskie umieszczenie akumulatora w uchwycie.

W roku 1985 pojawia się CCD-V8, ważąca niecałe 2 kg. pierwsza kamera rejestrująca obraz na standardowej 8. mm taśmie wideo. Wyposażona została w nowy przetwornik CCD (250 000 pikseli) i napędzany silnikiem 6. krotny zoom optyczny.

Rok 1989 – pojawia się CCD-TR55, pierwszy model serii TR. Ta 8. mm kamera, proponując niezwykle wygodny sposób użycia, zawładnęła rynkiem ciesząc się rekordową sprzedażą – hasła marketingowe dotyczące „paszportowego rozmiaru” i termin „Handycam” dodany do nazwy były tu niezwykle trafione. Kamera posiadała obiektyw umocowany z prawej strony łamiąc tym samym dotychczasowe standardy (rozmieszczenie centralne), kieszeń kasety została przeniesiona do uchwytu, mikrofon spłaszczony – wszystkie te innowacje przedefiniowały podstawową strukturę budowy kamery wideo. Zastosowane rozwiązania ograniczyły wagę urządzenia do 790. g czyniąc je niezwykle kompaktowym. Aby to uhonorować firma nawiązała nazwą do pierwszego wyprodukowanego przez Sony radia tranzystorowego (TR-55).

1994 – wyprodukowana zostaje DVW-700, cyfrowa zintegrowana kamera Betacam do zastosowań reporterskich.

Rok 1995 – DCR-VX1000 – pierwsza kamera wideo DV. Wyposażona została w przetwornik 3-CCD (przy rejestracji obrazu wykorzystywała trzy oddzielne matryce, z których każda wyłapywała inną długość fali – RGB). Ten zaawansowany model rejestrował obraz w jakości porównywalnej do kamer profesjonalnych. Kamera ceniona za jej precyzyjny balans bieli, czysty dźwięk i skonstruowany specjalnie dla niej najszerszy na rynku konwerter typu fisheye firmy Century Optics.

1996 – DCR-PC7. Kolejna kamera w „paszportowym” rozmiarze. To najmniejszy i najlżejszy model w branży z 2,5. calowym odchylanym wyświetlaczem LCD.

W roku 2004 pojawia się DCR-DVD201, kamera rejestrująca bezpośrednio obraz i dźwięk na 8. cm płycie DVD. Do nowych rozwiązań należało zastosowanie obiektywów produkowanych przez Carl Zeiss (Verio-Tessar), panelu LCD wyświetlającego jasny i wyraźny obraz w każdych warunkach, wygodnego przycisku „Start/Stop Record” umieszczonego na ramce LCD, oraz przetwornika CCD o rozdzielczości 1. miliona pikseli. Dzięki wykorzystaniu jego całej powierzchni kamera oferowała tryb panoramiczny 16:9.

W tym samym roku debiutuje HDR-FX1 – pierwsza kamera zgodna z formatem HDV 1080i (jeden ze standardowych formatów sygnału telewizyjnego). Standard ten zapewniał płynne wyświetlanie obrazu składającego się z 1080 linii z przeplotem co dało najwyższy wynik uzyskanej rozdzielczości w segmencie kamer konsumenckich. W roku 1997 pojawia się HDW-700, pierwsza na świecie kamera HD rejestrująca obraz w formacie HDCAM – podstawowym systemie zapisu używanym przez wiele stacji telewizyjnych. 

Rok 2000 – HDW-F900, pierwsza na świecie kamera 24p CineAlta HD (nagrywanie obrazu z prędkością 24. klatek/s i stworzenie tzw. „efektu kinowego” - jakość zbliżona do rejestracji dokonanych za pomocą 35. mm kamer filmowych).

2003 – z myślą o profesjonalnych zastosowaniach opracowany zostaje pierwszy model serii PDW (od 2006 seria XDCAM) wykorzystujący metodę zapisu na dysku optycznym za pomocą niebiesko – fioletowego lasera.

2005 – HDR-HC1. Kamera oferowała rozdzielczość HD i kompaktowy rozmiar dzięki zastosowaniu nowego przetwornika CMOS. W tym samym roku pojawia się HVR-Z1, kamera HDV do zastosowań profesjonalnych oferująca zapis w jakości HD na standardowej kasecie DV. 

W 2006 pojawia się HDR-SR1, cyfrowa kompaktowa kamera rejestrująca obraz na twardym dysku w jakości HD zgodny ze standardem AVCHD (standard zapisu sygnału o wysokiej rozdzielczości opracowany specjalnie dla kamer cyfrowych i pozwalający na zapis materiału na różnych nośnikach – dysk twardy, płyta, karta pamięci).

2009 – HDR-XR520V – pierwsza na świecie kamera Full HD z przetwornikiem Exmor R CMOS pozwalającym na nagrywanie filmów w bardzo słabym oświetleniu. Dodatkowo wyposażona była w system GPS z opcją Geotagging, umożliwiający dokładne określenie położenia geograficznego realizowanych materiałów wideo oraz ulepszoną optyczną stabilizacja obrazu. W tym samym roku na rynek wchodzi PMW-350, pierwsza kamera Sony z trzema 2/3 calowymi przetwornikami CMOS. 

2010 – NEX-VG10 – pierwsza na świecie amatorska kamera HD z możliwością stosowania wymiennych obiektywów. W tym samym roku Sony proponuje PMW-500, swój pierwszy profesjonalny model XDCAM HD422 obsługujący nagrywanie w rozdzielczości Full HD i w standardzie MXF422 z szybkością 50 Mb/s wykorzystując metodę kompresji MPEG2 Long GOP. Do rejestracji materiału użyto tutaj kart pamięci Solid State SxS. 

W 2011 pojawia się HDR-TD10 – pierwsza kompaktowa kamera nagrywająca obraz 3D oraz HXR-NX3D1J, najmniejsza profesjonalna kamera rejestrująca materiał 3D. W tym samym roku na rynek wchodzi HDR-PJ40V, kamera wyposażona w kompaktowy projektor wbudowany w panel LCD pozwalający użytkownikowi na wyświetlanie obrazów na płaskiej powierzchni w odpowiednio przyciemnionym pomieszczeniu.

W 2012 debiutuje model HDR-PJ760, kamera wykorzystująca „Balanced Optical SteadyShot”, pierwszy na świecie system stabilizacji obrazu z wykorzystaniem pływających soczewek. W tym samym roku pojawia się HDR-AS15, kamera Full HD typu „Action Cam” wyposażona w mocowanie umożliwiające rejestrację urządzeniem przytwierdzonym do kasku, kierownicy rowerowej itp., pozostawiająca tym samym użytkownikowi wolne ręce.

2013 – HDR-AX1, pierwsza wyprodukowana przez Sony kamera do amatorskiego użytku, pozwalająca na rejestrację w rozdzielczości Ultra HD zapewniająca obraz w jakości 4K (rozdzielczość 4 razy wyższa niż Full HD). W tym samym roku pojawia się PMW-F55 CineAlta, profesjonalna kamera filmowa wyposażona w przetwornik obrazu 4K CMOS o rozdzielczości całkowitej 11,6 megapiksela (8,9 efektywnej) rejestrująca kinowy obraz w rozdzielczości 4K. Jej zaletą jest szybkość rejestracji. Stosując maksymalną prędkości zapisu 240 klatek/s (wymagany dodatkowy zewnętrzny rejestrator) otrzymujemy absolutnie płynny obraz podczas odtwarzania w formacie 24p przy 10. krotnie zwolnionym tempie. Czyni ją to nieprawdopodobnie skutecznym narzędziem podczas rejestracji scen sportowych, przyrodniczych czy kina akcji.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).