Serwis - naprawa kamer RED IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Serwis - naprawa kamer RED

Serwisujemy sprzęt producenta profesjonalnych cyfrowych kamer Red Digital Camera Company przeznaczonych do zastosowań filmowych i telewizyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne stosowane przez tę markę są naszym serwisantom doskonale znane pomimo, że nie jest to sprzęt powszechnego użytku i nie trafia się do serwisowania zbyt często. Oprócz odpowiedniej wiedzy dysponujemy dostępem do dokumentacji technicznej i odpowiednim zapleczem wykonawczym. Oprócz napraw wykonujemy przeglądy i zabiegi konserwacyjne utrzymujące sprzęt w gotowości. Na dokonane przez nas naprawy udzielamy gwarancji.

serwis kamer video

 

Red Digital Cinema Camera Company (bo tak brzmi pełna nazwa firmy), posiadająca w swej ofercie oprócz kamer cyfrowych także różne akcesoria dla przemysłu filmowego, powstała w 2005 roku w Stanach Zjednoczonych z zamiarem produkcji budżetowych urządzeń rejestrujących w rozdzielczości 4K. Do realizacji swego pomysłu przystąpiła rok później. W roku 2006 z okazji targów NAB Show firma zaprezentowała projekt pierwszego rejestratora. Na początku 2007 roku reżyser Peter Jackson przy okazji swego krótkometrażowego filmu „Crossing The Line” przeprowadził test dwóch prototypowych urządzeń. Po obejrzeniu filmu testy przeprowadził także Steven Soderbergh. Obie realizacje wypadły bardzo obiecująco. W sierpniu 2007 roku pierwsza seryjna kamera RED ONE opuściła fabrykę.

Kamera RED ONE jest rejestratorem w pełni modularnym, zapisującym materiał w rozdzielczości do 4K w zastrzeżonym formacie Redcode RAW z prędkością od 30. klatek/s (przy rozdzielczości 4K) do 120. klatek/s (dla 2K). Wyposażona została w sensor technologii Mysterium, uaktualniony w 2010 roku do nowszej, 14. megapikselowej, wersji – Mysterium X.

W roku 2009 wraz z modelem Red Epic X wprowadzony został system DSMC (Digital Still And Motion Camera) dla urządzeń łączących w sobie cechy aparatu cyfrowego i kamery. Ideą systemu było projektowanie modułów urządzeń (korpusy, wizjery, akumulatory, złącza, uchwyty, rejestratory CF i SSD) mogących występować w różnych konfiguracjach sprzętowych.

Red Epic X wyposażony został w matrycę Mysterium-X rejestrującą obraz w rozdzielczości 5K z prędkością do 120. klatek/s. Jest to urządzenie w pełni modułowe realizujące różne konfiguracje elementów, a odpowiednie adaptery pozwalają na wykorzystanie obiektywów z mocowaniem Canona i Nikona.

Częścią tego systemu stał się model Scarlet, budżetowa konstrukcja dla nieco mniej wymagających realizacji. Kamera wyposażona była początkowo w sensor rejestrujący w rozdzielczości 4K, oczywiście z możliwością rozbudowania do innych wersji przetwornika. Urządzenie było w stanie rejestrować obraz z szybkością 24 klatek/s dla 4K i 120 klatek/s dla 2K.

W roku 2013 firma ogłosiła powstanie nowej konstrukcji Epic Red Dragon, urządzenia rejestrującego w rozdzielczości 6K. 9 razy więcej pikseli niż HD przełożyło się nie tylko na większą liczbę zarejestrowanych szczegółów, ale przede wszystkim na lepszą plastykę, większą subtelność i wyrafinowanie obrazu. Za wszystko odpowiedzialny był nowy sensor RED Dragon. Przetwornik ten, podobnie jak jego poprzednik Mysterium, realizowany był w kilku wcieleniach (różne wymiary, różna liczba pikseli). Dzięki nowemu sensorowi uzyskano większą dynamikę obrazu i rozszerzone możliwości rejestracji podczas pracy przy słabym oświetleniu. Zaowocowało to w obrazie bardziej miękkimi odcieniami skóry, ożywieniem kolorów podstawowych i wysubtelnieniem wszelkich zmian tonalnych. Rejestracja odbywa się z maksymalną prędkością nawet 300 klatek/s przy niskich rozdzielczościach (100 klatek/s przy rozdzielczości 6K) co czyni kamerę niezwykle efektywnym narzędziem podczas pracy z obiektami w ruchu i ujęć typu slow - motion. Kamera była kompatybilna z wieloma systemami mocowania obiektywów – Leica-M, Canon, Nikon i system PL. Przeprojektowany przetwornik umożliwiał pracę z szerokokątnymi obiektywami Leica-M i Angenieux dając także większe pole widzenia podczas fotografowania.

W roku 2015 firma zaanonsowała wprowadzenie nowego systemu DSMC2 kontynuującego tradycje swego poprzednika. Firma zagwarantowała kompatybilność elementów systemu przynajmniej do 2020 roku. DSMC2 reprezentowały nowe korpusy projektowane z myślą bardziej intuicyjnej obsługi a także możliwością jednoczesnej rejestracji w formatach REDCODE RAW, ProRes firmy Apple lub Avid DnxHR. W ramach tej linii jako pierwsze pojawiły się modele Weapon 8K VV (z sensorem 8K) oraz Weapon 6K a następnie Red Raven 4.5K oraz Scarlet W 5K. Wszystkie kamery wykorzystywały sensory oparte na znanej już technologii Red Dragon w różnych jego wersjach. Gdy w 2016 roku opracowano Helium, nowy przetwornik rejestrujący w rozdzielczości 8K, pojawiły się modele Weapon 8K S35 oraz Red Epic W, w których zastosowano to nowatorskie rozwiązanie. Helium to 35.4 megapiksela (8192 x 4320 efektywnych pikseli) o wymiarze 29.90 x 15.77 mm (przekątna 33.80 mm). Na początku 2017 roku był to najpotężniejszy przetwornik na świecie. Tak wysoka rozdzielczość to nie tylko ogromna liczba rejestrowanych szczegółów. To przede wszystkim uzyskanie szerokich możliwości obróbki materiału w postprodukcji.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki