Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi - czytaj więcej.

Gwarancja 12 miesięcy!
Wprowadzenie 12 miesięcznej gwarancji świadczy o naszej pewności co do jakości wykonywanych przez nas napraw.

Niezobowiązująca diagnoza.
Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna.
Pod tym szyldem kryją się profesjonalne kamery produkowane przez firmę Vision Research. Produkty te wykorzystywane są do wielu specjalistycznych zastosowań w różnych branżach, od filmowej, poprzez motoryzacyjną i obronną, na badaniach naukowych kończąc. Firma powstała jako Photographic Analysis Company w 1950 roku specjalizując się w produkcji urządzeń o maksymalnie wysokich szybkościach rejestracji obrazu przeznaczonych do wykorzystania w pracach naukowych i badawczych. Od roku 1992 firma skoncentrowana jest na projektowaniu cyfrowych urządzeń rejestrujących, czemu sprzyjać miało utworzenie oddzielnego pionu pod nazwą Vision Research. Specjalistyczne kamery slow motion sprzedawane pod marką Phantom występują w kilku liniach produktowych.
Seria Miro to średniej wielkości kamery z przeznaczeniem do stosowania wszędzie tam gdzie wymagane są niedrogie, łatwe w obsłudze urządzenia rejestrujące obraz z dużą szybkością (do 3,2 gigapiksela/s, co przy rozdzielczości 1 Mpx daje ponad 3000 klatek/s). Kamery tego typu są niezwykle pomocne przy monitorowaniu wielu procesów produkcyjnych, badaniach naukowych, eksperymentach, edukacji (program „Pogromcy Mitów”), wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność analizy procesów zachodzących z dużą prędkością, niewidocznych gołym okiem. Wszystkie kamery Miro są kompatybilne z oryginalną technologią kart pamięci CineFlash opracowaną przez Vision Research. Pojemność kart dostępna dla modeli tej linii to 120 lub 240 GB. Każda kamera Miro obsługuje cztery systemy mocowania obiektywów: Nikon F/G, C, PL lub EOS (Canon EF i EF-S). Przysłonę i ostrość można regulować zdalnie za pomocą pilota lub oprogramowania Phantom Camera Control. Kamery mogą być dostępne w trzech wersjach korpusu: wersja „Lab” dedykowana jest do zastosowań laboratoryjnych, wersja „R”, wytrzymała, przystosowana do pracy w bardziej wymagającym środowisku oraz „LC” to wygodna w użyciu wersja z odchylanym wyświetlaczem dotykowym. Poniżej prezentujemy wybrane modele tej serii wraz ze specyfikacją dotyczącą szybkości rejestracji obrazów.
Miro 340/341 jest kamera wyposażoną w przetwornik 4. megapikselowy rejestrujący z szybkością 800 klatek/s dla najwyższej rozdzielczości.
Miro 321S jest 2. megapikselową kamerą rejestrującą w rozdzielczości 1080p HD z szybkością 1500 klatek/s, zaś przy obniżonej rozdzielczości do 325.000 klatek/s.
Phantom Miro 110 (oraz 111 wersji „R”) jest 1. megapikselową kamerą nagrywającą z szybkością 1,6 gigapiksela/s, co daje ponad 1600 klatek/s w pełnej rozdzielczości 1280 x 800, zaś przy rozdzielczości 64 x 8 rejestracja przebiega z astronomiczną szybkością 400.000 klatek/s!
Miro 310/311 jest 1. megapikselową kamerą rejestrującą w rozdzielczości maksymalnej 1200 x 800 z szybkością 3200 Klatek/s, zaś przy niższych rozdzielczościach szybkość rejestracji sięga niewyobrażalnych 650.000 klatek/s.
Kamery Miro serii „C” to urządzenia rejestrujące z dużą szybkością, których zaletą jest niewielki rozmiar i waga oraz duża wytrzymałość na wstrząsy (170 G) i wibracje (24 Grms), dzięki czemu znajdują zastosowanie w trudnych warunkach terenowych (crash testy). Są to urządzenia modułowe przeznaczone do współpracy z innymi kamerami poprzez Junction Box, urządzenie dzięki, któremu odbywa się sterowanie maksymalnie sześcioma rejestratorami podłączonymi za pomocą okablowania. Kamery współpracują z oprogramowaniem Phantom Camera Control, które umożliwia analizę ruchu: prędkości, położenia, czasu, kątów i pomiaru prędkości kątowych. Kamery te posiadają zabezpieczenia przed utratą danych na skutek zerwania kabli połączeniowych czy utraty zasilania.
Urządzenia serii „V” to niezwykle wydajne kamery znajdujące zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest ekstremalna szybkość rejestracji przy wysokich rozdzielczościach zapisu. Parametrami przewyższają one urządzenia serii Miro i dedykowane są do bardziej specjalistycznego wykorzystania: badań wojskowych i medycznych, testów balistycznych itp. Wyposażone są w matryce 1. i 4. megapikselowe pozwalające w najbardziej zaawansowanym modelu tej serii na rejestrację z maksymalną szybkością 1.400.000 klatek na sekundę w rozdzielczości 128 x 8 (Phantom v711).
Seria VEO to, podobnie jak i pozostałe modele, wyjątkowo szybkostrzelne kamery. Standardem jest tutaj 1. mikrosekunda choć model VEO 710 wyposażony jest w migawkę z minimalnym czasem otwarcia 300 ns! Wszystkie kamery tej serii produkowane są w dwóch wersjach korpusu, posiadają wymienną optykę z systemem mocowania Nikon F/G, C, PL, Canon EF oraz różne opcje konfiguracji pamięci RAM, co czyni je bardzo elastycznymi i gotowymi do działania w różnych architekturach w zależności od preferencji użytkownika. Przy maksymalnej wielkości dostępnej dla tej serii pamięci RAM (72 GB), w zależności od szybkości zapisu (7400 klatek/s – 800 klatek/s), długość nagrania wyniesie od 6. do 15. sekund. Wszystkie elektroniczne podzespoły wewnątrz kamer VEO są doskonale izolowane, co czyni je wyjątkowo odpornymi na wstrząsy i uderzenia – aż do 30 G, lub nawet do 100 G (bez opcji mechanicznej migawki).
Seria Phantom UHS-12 to linia wysoce specjalistycznych urządzeń do zastosowań profesjonalnych. Modele tej serii przeznaczone są do najszybszych rejestracji w najwyższych rozdzielczościach. Kamery te posiadają wyśrubowane parametry – osiągają szybkość zapisu rzędu 25.000 klatek/s w rozdzielczości 1. megapiksela. Uzbrojone są w przetworniki CMOS, składające się z pikseli wielkości 28 mikronów i w szybkie pamięci RAM wielkości 72, 144 lub 288 GB, z możliwością podziału do 63 segmentów w zależności od wymagań użytkownika. Dla sprawnego przesyłu danych wyposażone zostały w ultra-szybki Ethernet 10 GB. Dla wyjątkowo wrażliwych rejestracji wymagających absolutnie minimalnych wibracji istnieje opcja „cichego wentylatora”, która może także tymczasowo całkowicie wyłączyć chłodzenie.
Kolejną dziedziną, w której zastosowanie znalazły kamery tej firmy jest branża filmowa i telewizyjna. Z myślą o wysokiej rozdzielczości (HD) produkcjach telewizyjnych i filmowych powstała seria „Flex”. Phantomy tej serii posiadają przetworniki rozdzielczości 9,4 megapiksela i są doskonałym rozwiązaniem dla ujęć filmowych wymagających dużej szybkości realizacji, ujęć specjalnych oraz zdjęć w zwolnionym tempie (slow motion) dla wszelkich transmisji sportowych. I tak, Phantom Flex4K przeprowadza zapis z szybkością prawie 1000 klatek/s dla rozdzielczości 4K oraz niemal 2000 dla 2K/1080p.