Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi - czytaj więcej.

Gwarancja 12 miesięcy!
Wprowadzenie 12 miesięcznej gwarancji świadczy o naszej pewności co do jakości wykonywanych przez nas napraw.

Niezobowiązująca diagnoza.
Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna.
Specjalizujemy się w serwisowaniu profesjonalnych produktów firmy Blackmagic. Naprawiamy zarówno kamery filmowe i telewizyjne, jak i te adresowane do mniej wymagającego odbiorcy (np. wersja pocket). Urządzenia tej firmy, pomimo tego, że często nie są typowe w klasach, które reprezentują, są nam doskonale znane, rozwiązania konstrukcyjne stosowane w niekiedy ekstrawagancko zaprojektowanych obudowach nie są obce naszym serwisantom. Oprócz napraw wykonujemy także przeglądy i wszelkie zabiegi konserwacyjne. Na każdą wykonaną przez nas naprawę udzielamy 3. miesięcznej gwarancji.
Marka ta proponuje urządzenia przez niektórych często określane jako nietypowe czy nawet dosyć dziwne, oferując równolegle do zaawansowanych rozwiązań konstrukcyjnych projekty często wyróżniające się dizajnem i ergonomią. I tak, w ofercie znajdziemy kamery rejestrujące z rozdzielczością 4,6K, ale także 2.5K, niektóre modele posiadają po dwa ekrany dotykowe montowane w sporej wielkości korpusie, inne z kolei mieszczą się w kieszeni.
Blackmagic Design powstała w roku 1984 w Australii, a pierwsze kamery cyfrowe jej projektu zaprezentowane zostały w 2012 roku z okazji targów NAB Show. Premierowym modelem przedstawionym publiczności był Cinema Camera, cyfrowa kamera rejestrująca z rozdzielczością 2.5K i 1080p w formatach RAW, Apple ProRes, Cinema DNG, Avid DNxHG. Kamera współpracuje z optyką systemów Canon EF, Arri PL i MFT. Wyposażona została w 5. calowy wyświetlacz dotykowy. Kamera została bardzo dobrze przyjęta. Recenzje podkreślały wysoką jakość obrazu, odpowiednią cenę i wszechstronność. Krytyka dotyczyła m. in. pewnych problemów związanych z jakością obrazu podczas rejestracji przy słabym świetleniu. Nie jest to jednak model aspirujący do konkurowania z kamerami z wyższej półki i nie może być porównywany ze znacznie droższymi Arri czy Red.
W roku 2013 zaprezentowano Camera 4K, pierwszy model obsługujący zapis w rozdzielczości będącej 4. krotnością 1080p. To bardzo precyzyjnie zaprojektowany rejestrator mieszczący się w dizajnerskiej kompaktowej obudowie wykonanej z aluminium. Przystosowany do pracy z wymienną optyką z mocowaniem EF (Canon, Zeiss) umożliwiał zapis skompresowanych bezstratnie plików w formacie Cinema DNG RAW i ProRes 422. Pliki są kompatybilne z oprogramowaniem i umożliwiają natychmiastową edycję bez wstępnej konwersji. Rejestracja odbywa się na wymiennych dyskach SSD, dzięki czemu po zakończeniu filmowania kamerę można podłączyć do komputera i edytować materiał bezpośrednio na dysku.
W tym samym roku zaprezentowano także Pocket Cinema Camera, kieszonkowy rejestrator dokonujący zapisu na kartach SD w rozdzielczości 1080p w formatach Cinema DNG RAW i Apple ProRes. Kamera przystosowana jest do pracy z wymienną optyką z mocowaniem w systemie MFT (z możliwością przystosowania do innych systemów). Urządzenie sprawdza się doskonale podczas pracy w trudnych warunkach w terenie gdzie istotna jest mobilność, podczas relacji z wydarzeń sportowych, muzycznych, manifestacji czy strefy działań wojennych.
W roku 2014 z okazji targów NAB Show miała miejsce premiera kamery cyfrowej URSA, pierwszego rejestratora systemowego z możliwością rozbudowy o inne elementy sprzętowe (np. możliwość uaktualnienia sensora do nowszych generacji) i softwarowe projektowane przez Blackmagic lub innych producentów. Dzięki sensorowi Super 35 kamera rejestruje 12 bitowy obraz z maksymalną rozdzielczością 4.6K i jest dedykowana do profesjonalnych zastosowań filmowych i telewizyjnych. Zapis odbywa się w formatach CinemaDNG RAW, RAW 3:1 i 4:1 oraz ProRes firmy Apple. Komunikacja z kamerą odbywa się poprzez dwa duże wyświetlacze montowane po obu stronach kamery. Rejestrację umożliwia jasny wyświetlacz o szerokim kącie widzenia lub opcjonalny wizjer oparty o wysokiej rozdzielczości matrycę OLED. Wyposażenie kamery stanowi także podwójny rejestrator co umożliwia nagrywanie bez przerw – wystarczy załadować kartę CFast do drugiego rejestratora i nagranie będzie kontynuowane. Karty Cfast umożliwiają zapis do 35 MB/s.
W 2015 roku pojawiła się URSA Mini nieco uproszczona wersja tej profesjonalnej kamery oraz Mikro Cinema Camera, miniaturowe wydanie Cinema Camera przystosowana do montażu na pokładach dronów. Urządzenie posiada 16. mm przetwornik obrazu rejestrujący materiał w rozdzielczości 1080p w formacie RAW lub ProRes.
Oprócz urządzeń rejestrujących Blackmagic zajmuje się także projektowaniem i produkcją wyposażenia i oprogramowania do edycji wideo.