Serwis - naprawa kamer ARRI Odbieramy bezpłatnie sprzęt na terenie całej Polski
Loading...

1. Potwierdzamy - jesteśmy otwarci, działamy normalnie, a nawet jeszcze skuteczniej!
2. Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta na terenie Warszawy oraz całej Polski. 

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. 

Szczegóły odnośnie wysyłki sprzętu dostępne pod linkiem: 
https://iviterserwis.pl/bezplatny-odbior-urzadzenia


Podejmujemy się serwisowania profesjonalnych kamer filmowych marki Arri – czołowego producenta sprzętu niezwykle chętnie używanego przez filmowców. Orientujemy się w rozwiązaniach konstrukcyjnych stosowanych w kamerach tej firmy, potrafimy szybko zlokalizować usterkę dotyczącą zarówno mechaniki jak elektroniki. Oprócz odpowiedniego personelu legitymującego się bogatym doświadczeniem posiadamy także specjalistyczne zaplecze techniczne. Oprócz napraw prowadzimy konserwację sprzętu oraz okresowe przeglądy. Na wszystkie wykonane przez nas usługi serwisowe udzielamy gwarancji.
serwis kamer video

 

Założycielami Arri byli August Arnold i Robert Richter, których pierwsze litery nazwisk utworzyły nazwę firmy. Arri to firma z tradycjami i bogatą historią. Powstała w Monachium w roku 1917 i od samego początku doskonaliła się w produkcji profesjonalnej aparatury filmowej – kamer, optyki, oświetlenia i wyposażenie postprodukcyjnego. Urządzenia przez nią produkowane gościły na niezliczonej ilości planach filmowych i śmiało powiedzieć można, że bez Arri świat filmu wyglądałby inaczej. Hermann Simon, ekspert w dziedzinie strategii i marketingu, kwalifikuje ją do kategorii „hidden champions”, relatywnie niewielkich, wysoce wyspecjalizowanych liderów różnych branż światowego rynku.

Pierwsza kamera cyfrowa sygnowana przez Arii pojawiła się w 2005 roku, a była nią Arriflex D-20, którą zastąpił w 2008 roku model D-21. Arriflex D-20 była modułową kamerą w pełni kompatybilną z firmowym oprzyrządowaniem, wyposażoną w 35. mm przetwornik CMOS, zdolną do rejestracji z maksymalna prędkością 60 klatek/s. Rejestrację przeprowadzała w dwóch możliwych trybach z maksymalną rozdzielczością 2880 x 2160 pikseli.

W 2010 roku pojawia się flagowy model Arri Alexa. Rejestrator ten stanowi najpoważniejszy krok firmy w kierunku cyfryzacji kinematografii i był pierwszą kamerą z całej rodziny Alexa, której nowe warianty pojawiały się w kolejnych latach. Alexa jest oczywiście kamerą modułową z systemem montowania obiektywów Arri PL. Wyposażona jest w przetwornik CMOS 35. mm rejestrujący w rozdzielczości 2880 x 2160 pikseli (2K).

W 2013 roku do produkcji wchodzi Arri Amira, lekka kamera reporterska dedykowana do pracy w terenie, doskonale sprawdzająca się także na niskobudżetowych planach filmowych. To wygodna, ergonomiczna kamera, zaprojektowana do wykonywania ujęć z ręki. Zastosowano tu sensor pochodzący z modelu Alexa, rejestrujący w rozdzielczości 1080p lub 2K. Amira posiada 14. stopniową rozpiętość tonalną i zapisuje z maksymalną prędkością do 200 klatek/s.

Kolejna znacząca innowacja pojawia się w 2014 roku wraz z modelem Alexa 65. Na jej pokładzie zainstalowany został ogromny, 65. mm autorski przetwornik A3X CMOS. Obszar aktywny tego sensora wynosi 54,12 x 25,59 mm. Co prawda, specjaliści są zdania, iż producent zastosował tu konstrukcję składającą się z trzech mniejszych zintegrowanych ze sobą sensorów, co jednak wcale nie umniejsza jego osiągów. Przetwornik umożliwia rejestrację obrazu w rozdzielczości 6K (6560 x 3102 piksela). Do tego modelu dedykowana była nowa linia obiektywów opracowana na bazie konstrukcji Hasselblada o ogniskowych w przedziale 24 - 300 mm. 65. od razu znalazła zastosowanie na planie Mission Impossible – Rogue Nation oraz Zjawy.

Na początku 2015 roku zaprezentowana zostaje Alexa Mini, co prawda, wyposażona w ten sam przetwornik co jej poprzedniczka (Arri ALEV III CMOS), posiadająca jednak sporo ciekawych rozwiązań doskonale uzupełniając w ten sposób rodzinę Alexa. Mini posiada lekką karbonową obudowę przy bardzo solidnie wykonanym z tytanu mocowaniu obiektywu (system PL, EF, B4). Będąc lekką i niewielką doskonale sprawdza się podczas pracy w ciasnych pomieszczeniach a stabilne mocowanie umożliwia współpracę nawet z długimi i ciężkimi obiektywami. Jest obsługiwana zdalnie lub standardowo przez wizjer albo za pomocą monitora. Maksymalna prędkość zapisu 200 klatek/s sprawia, że doskonale nadaje się do ujęć slow-motion. Łącząc na planie filmowym Mini z jakąkolwiek inną kamerą tego producenta nie zachodzi konieczność konfigurowania kamer w celu dopasowania nagranych materiałów, nawet przy zdjęciach anamorficznych, dzięki sensorowi 4x3 oraz funkcji de-squeeze. Kamera rejestruje obraz w ProRes lub w nieskompresowanym ARRIRAW, co daje ten sam sposób przepływu danych (workflow) jak przy pracy z innymi kamerami tej rodziny. Zapis odbywa się na kartach CFast 2.0 lub dzięki specjalnie zaprojektowanej nagrywarce Codex. Wśród standardów nagrywania są m.in. HD (1920 x 1080), 2K Cine 16:9 (2048 x 1152) oraz 4K UHD (3840 x 2160).

W 2015 roku pojawiła się także Alexa SXT, model z nowym rekorderem i wymienionymi procesorami obrazu. Wprowadzone modyfikacje zwiększyły prędkość zapisu (liczba klatek/s) w rozdzielczości 4K z wykorzystaniem szybkich dysków o pojemności do 2 TB. Kamera zapisuje obraz w jakości m.in. HD, 2K, 4K UHD i 4K Cine w czterech różnych trybach pracy sensora (16:9, 6:5, 4:3, Open Gate) zapewniając wysoki zakres dynamiki dla wszystkich zakresów rozdzielczości, wykorzystując przy tym 7 nowych formatów nagrywania (z 14 dostępnych). Urządzenie oferuje także szereg drobnych udogodnień zwiększających kontrolę nad rejestrowanym materiałem, jak cztery wyjścia z oddzielnymi ustawieniami dla czterech różnych monitorów, możliwość skorzystania z szerokiej gamy nośników danych jak karty CFast 2.0, karty SxS PRO oraz PRO+, dyski XR oraz SXR, jak również rozwiązania softwarowe ułatwiające m.in. współpracę z oprogramowaniem edycyjnym.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odpowiedzialność właściciela

W przypadku zastrzeżeń, opóźnień - prosimy o kontakt na specjalny adres mailowy interwencja (at) iviter.pl 

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy z moim zespołem interwencyjnym, składającym się z moich najelpszych ludzi a obiecuję każdy kłopot zostanie rozwiązany szybko i bezboleśnie. Kontakt to:

interwencja (at) iviter.pl

(at) proszę znakiem @.

Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).