Serwis ekspresów do kawy Melitta

Serwisujemy ekspresy do kawy niemieckiej marki Melitta. Oferujemy bezpłatna diagnozę i wycenę kosztów ewentualnej naprawy. W przypadku rezygnacji z działań serwisowych właściciel urządzenia nie ponosi żadnych kosztów. Zlecając naprawę ekspresu gwarantujemy, że doświadczony i wykwalifikowany zespół naszych serwisantów dołoży wszelkich starań aby naprawa przebiegała sprawnie i szybko. Przeprowadzamy zarówno drobne naprawy, jak i kompleksowe remonty oraz okresowe przeglądy. Przed opuszczeniem serwisu ekspresy poddajemy drobiazgowym testom. Na przeprowadzone działania serwisowe udzielamy gwarancji.

Historia tej marki ma swój początek w 1908 kiedy to Melitta Bentz, gospodyni domowa, wpada na nowatorski pomysł specjalnego kawowego filtra, zgłasza patent i rejestruje firmę w drezdeńskim rejestrze handlowym. Przez pierwsze lata swojej działalności firma doskonali produkcję filtrów oraz zajmuje się prażeniem i sprzedażą kawy. Tak jest do lat sześćdziesiątych, kiedy to w ofercie Melitty pojawiają się pierwsze elektryczne ekspresy.

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi - czytaj więcej.

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Wprowadzenie 12 miesięcznej gwarancji świadczy o naszej pewności co do jakości wykonywanych przez nas napraw. (Na materiały eksploatacyjne typu szczotki / filtry / baterie / akumulatory itp. udzielamy 6 miesięcy gwarancji)

Niezobowiązująca diagnoza.

Niezobowiązująca diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz maila.

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń do nas!

22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

W roku 1979 odbywa się premiera produkowanego do dzisiaj, mogącego zatem nosić miano legendarnego, przelewowego ekspresu Aromaboy.

W 1987 roku na rynku debiutuje Aroma Comfort, model z wyjmowaną płytą grzejną, automatycznym zatrzymywaniem procesu kapania i zewnętrznym wskaźnikiem poziomu wody.

W 1989 w ofercie Melitty pojawia się pierwszy ekspres z dzbankiem termicznym. Specjalna konstrukcja tłoczka pozwalała utrzymać kawę w odpowiednio wysokiej temperaturze, a przycisk Switch Plus wydłużał na żądanie proces jej parzenia.

W 1991 roku Melitta opracowała interwałowy system parzenia IBS – woda przygotowywana była w osobnym pojemniku i po osiągnięciu odpowiedniej temperatury jednorazowo przepływała przez kawę, dzięki czemu osiągnięto jakość zbliżoną do parzenia ręcznego.

W roku 1998 zostaje zrealizowany pomysł modułowego ekspresu przelewowego – modelu realizowanego w wielu kolorach z licznymi elementami osprzętu.

W roku 2001 wprowadzony zostaje model Single5 – nowością jest tutaj specjalny zawór gwarantujący idealną temperaturę kawy od pierwszej filiżanki.

W 2004 roku oferta firmy zostaje rozszerzona o BellaCrema i Caffeo – w pełni automatyczne ekspresy do kawy, a także ekspres kapsułkowy MyCup oraz model ekspresu z filtrem Look.

W roku 2008 wprowadzony zostaje do produkcji następca Caffeo – automatyczny Caffeo II.

W 2009 roku Mellita wprowadza na rynek automatyczne modele Caffeo Solo i Caffeo Lattea oraz ekspres do kawy z filtrem Look III.

W roku 2010 pojawia się automatyczny ekspres Caffeo CI oraz ekspres do kawy z filtrem Enjoy.

 

W ofercie firmy znajduje się zwykle od kilku do kilkanastu w pełni automatycznych ekspresów. Kilka aktualnych modeli wraz z krótką charakterystyką prezentujemy poniżej.

CAFFEO Barista T. Do najciekawszych funkcji i rozwiązań zaimplementowanych w tym modelu należą: 

 • IntenseAroma – alternatywny sposób parzenia kawy intensyfikujący smak bez konieczności zmiany ilości kawy i wody.
 • Pamięć „Moja Kawa” - możliwość zapamiętania do czterech indywidualnych ustawień parzenia kawy i wywołania ich poprzez wybór przydzielonej nazwy.
 • Funkcja One Touch – wybór jednego z zaprogramowanych rodzajów kawy za pomocą jednego przycisku.
 • Funkcja szybkiego i higienicznego czyszczenia obwodów zaparzania z możliwością automatycznego wywołania po każdej filiżance lub ręcznego wywołania w zależności od osobistych preferencji.
 • Funkcja oszczędzania energii – możliwość całkowitego wyłączenia urządzenia za pomocą 0-watowego przełącznika energii.

CAFFEO CI – model z możliwością jednoczesnego przygotowania dwóch filiżanek kawy.

 • Wyposażony został w dwukomorowy pojemnik na różnego rodzaju ziarna kawy, w celu łatwego przygotowania odpowiedniego rodzaju napoju.
 • Funkcja „Moja Kawa” pozwala na zapamiętanie osobistych preferencji i szybkie ich wywołanie w celu przygotowania odpowiednio zaprogramowanej, ulubionej kawy.
 • Filtr wody Melitta Claris gwarantuje właściwą czystość wody i odpowiedni smak kawy.
 • Model posiada także system zabezpieczający przed awarią z powodu odkładanego kamienia.

CAFFEO SOLO – kompaktowy ekspres wyposażony w funkcję parzenia wstępnego, w wyniku której jeszcze przed rozpoczęciem właściwego procesu, zmielona kawa zostaje zwilżona wodą w celu uwolnienia aromatu.

 • Regulacja stopnia zmielenia i mocy kawy pozwalające na bardziej wysmakowane parzenie.
 • Tryb podwójny – jednoczesna obsługa dwóch filiżanek.
 • Automatyczna informacja o konieczności przeprowadzenia procesu czyszczenia lub odkamieniania.
 • 0-watowy wyłącznik zasilania całkowicie odcinający pobór prądu z zachowaniem ustawień osobistych (model CAFFEO SOLO&milk).
 • Wymienna dysza wraz z systemem spieniającym mleko (model CAFFEO SOLO&milk).
 • Cappucinatore – specjalny spieniacz mleka z pokrętłem sterującym (w modelu CAFFEO SOLO & Perfect Milk).

CAFFEO Passione – kompaktowy ekspres z funkcją Aroma podnoszącą smak i aromat kawy.

 • Automatyczny spieniacz mleka wpływa na jakość i komfort przygotowania odpowiedniej kawy.
 • W trybie podwójnego kubka można przygotować w tym samym czasie dwie filiżanki napoju.
 • Programowalny tryb oszczędzania energii oraz 0-watowy wyłącznik mają wpływ na ekonomiczną pracę urządzenia.

Caffeo Passione OT – w tej wersji urządzenia znajdują się między innymi:

 • Funkcja One Touch – przygotowanie kawy za pomocą jednego przycisku.
 • 10 zaprogramowanych rodzajów kawy z łatwą i szybką obsługą.
 • Kolorowy wyświetlacz TFT zapewniający intuicyjną i prostą obsługę.
 • Wylotowy otwór All In-One umożliwia przygotowanie napoju bez przesuwania filiżanki.
 • Funkcja Easy Steam Cleaning (czyszczenie za pomocą pary) zapewnia utrzymanie obwodów urządzenia z zachowaniem zasad higieny i w czystości.

Caffeo Varianza CS to w pełni automatyczny ekspres, którego najważniejszą innowacją jest system pojedynczej porcji.

 • My Bean Select gwarantuje możliwość wyboru spośród różnych rodzajów ziaren kawy przy parzeniu każdej nowej filiżanki napoju.

CI Touch – do ciekawszych rozwiązań zastosowanych w tym modelu należą:

 • Włoski sposób parzenia – proces gwarantujący podanie składników według właściwej kolejności zgodnie z oryginalną recepturą.
 • Oddzielne dysze wylewki dla kawy, wody i mleka umożliwiają przygotowanie wszelkich rodzajów kawy bez konieczności przesuwania filiżanki.
 • Cichy i szybki młynek.
 • Funkcja czyszczenia i odkamieniania z czytelną obsługą komunikatów pojawiających się na wyświetlaczu.
 • System spieniania mleka z odłączanym pojemnikiem.
 • Technologia Filtra PRO AQUA zapewniająca odpowiedni smak napoju, jak również ograniczoną do minimum konieczność odkamieniania obwodów ekspresu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

serwis pogwarancyjny