Konserwacja ekspresu do kawy IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe). 

Konserwacja ekspresu do kawy

Konserwacja ekspresu jest prawodopodobnie najlepszym sposobem, na zabezpieczenie ekspresu przed usterkami i przedwczesnym zużyciem. Część konserwacji możesz wykonywać dzięki wbudowanym funkcjonalnościom.

Konserwacja ekspresu w warunkach domowych

Odkamienianie, płukanie i mycie bloku zaparzającego (w przypadku ekspresów ciśnieniowych) to czynności, które możesz wykonać bez wizyty w serwisie. Zależnie od intensywności użytkowania ekspresu, czynności konserwacyjne można przeprowadzać nawet kilka razy w tygodniu. Konieczność płukania i odkamieniania jest przeważnie zgłaszana przez sam ekspres.

Ekspresy domowe

W przypadku ekspresów ekspresów domowych najczęściej sugerujemy coroczną wizytę w serwisie, która obejmuje głęboką konserwację ekspresu – smarowanie i regenerację jednostki zaparzającej, czyszczenie drenażu, toru wodnego i wymianę uszczelek. W ramach corocznej konserwacji wykonujemy także przegląd ekspresu, testy zaworów, odkamieniamy i odwapniamy ekspres profesjonalnym odkamieniaczem.

Ekspresy biurowe

Jednymi z najtrudniejszych przypadków pozostają jednak ekspresy biurowe, które trafiają do nas dopiero w momencie wystąpienia skrajnych usterek, które uniemożliwiają zrobienie kawy. Ponieważ ekspresy biurowe pracują nierzadko pod ogromnym obciążeniem, robiąc kilkadziesiąt, a nawet 100 kaw dziennie (konstrukcje domowe są przewidziane często na ok. 20 kaw dziennie), spotykamy się z silnym zapleśnieniem wnętrza i ogromnym zużyciem komponentów ekspresu. Takie ekspresy można konserwować w naszym serwisie nawet co 2-3 miesiące, co zalecamy, zanim wystąpi usterka.

Czyszczenie ekspresu to konieczność

Nieczyszczony ekspres, jest doskonałym miejscem do rozwoju groźnych grzybów i bakterii, a w skrajnych przypadkach nawet żywych larw! Duża wilgotność, nieograniczone pożywienie z resztek kawy i ciepło generowane przez ekspres sprawia, że Twoja ulubiona kawa zawiera w sobie mnóstwo niebezpiecznych zarodników.

Ekspresy profesjonalne

Ekspresy o przeznaczeniu profesjonalnym, np. kawiarniane, zawsze są dużym wyzwaniem. Gdy serwisujemy ekspres tego typu zwracamy szczególną uwagę na to, czy ekspres jest gotowy do pracy w warunkach dużego natężenia. Ekspresy te często posiadają rozbudowane systemy grzewcze i całe sieci wężyków dostarczających składników kawy – ekspresy profesjonalne, które przechodzą przez nasz serwis, często otrzymują przedłużoną gwarancję serwisową, która zapewnia nasze wsparcie w razie awarii ekspresu, związanej z działaniami naszych serwisantów, choć występują one niezwykle rzadko.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki