Serwis i naprawa słuchawek

Informujemy, że serwis słuchawek dokanałowych został, ze względów technicznych - chwilowo wstrzymany. Zapraszamy ze słuchawkami nausznymi.

Dział nasz zajmuje się serwisowaniem różnych typów słuchawek wielu wiodących producentów. Naprawiamy zarówno modele audiofilskie, jak i tańsze konstrukcje, których naprawa ze względu na reprezentowaną jakość pozostaje opłacalna. Zepsute słuchawki są bezpłatnie diagnozowane.

Do świadczonych przez nas usług należy m.in. naprawa słuchawek, wymiana kabla w słuchawkach (recabling słuchawek), wtyków, wymiana jacka w słuchawkach, przetworników, konserwacja i czyszczenie układów.

Każdy proces naprawy słuchawek poprzedzony jest zawsze bezpłatną diagnozą i wyceną kosztów – na jej podstawie właściciel sprzętu podejmuje decyzję dotyczącą dalszych losów urządzenia. Zwieńczenie każdej naprawy stanowią testy odsłuchowe – nasz doświadczony zespół techników – melomanów jest w stanie dokonać właściwej oceny jakości reprodukowanego brzmienia.

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza.

Darmowa diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.
Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy.

Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Warto też podkreślić, że na Placu Konstytucji działa nasz sklep z aparaturą klasy Vintage - szczegóły dostępne pod linkiem: https://iviteraudio.pl

 

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz maila.

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń do nas!

22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Podstawowe pojęcia dotyczące słuchawek

Typy słuchawek

Słuchawki można podzielić ze względu na budowę i sposób odsłuchu. Wyróżniamy słuchawki wokółuszne, których muszle otaczają małżowiny i słuchawki nauszne, które przylegają do małżowin (opierają się na nich). Innym rozwiązaniem są słuchawki wkładane do kanału słuchowego (tzw. dokanałowe), których zaleta jest lepsze tłumienie dźwięków otoczenia i co za tym idzie, możliwość cichszego odsłuchu oraz słuchawki douszne, leżące w małżowinach – oba rodzaje słuchawek są często ze sobą mylone.

Konstrukcja

Konstrukcja określa komorę przetwornika, która może być zamknięta, otwarta, bądź półotwarta. Konstrukcja zamknięta lepiej tłumi hałasy otoczenia, modele otwarte oferują natomiast lepszą scenę muzyczną, niestety kosztem wymiany dźwięków z otoczeniem, przez co nadają się najlepiej do odsłuchu domowego. Komora półotwarta łączy oba rozwiązania proponując wariant pośredni.

naprawa słuchawek

Pasmo przenoszenia

To często przeceniany parametr nie wpływający bezpośrednio na jakość muzycznego przekazu. Większość słuchawek przenosi na ogół częstotliwości pokrywające się z pasmem słyszalnym przez człowieka (20 – 20 000 Hz).

Impedancja

Wartość impedancji wskazuje na ilość mocy jaką trzeba dostarczyć słuchawkom aby osiągnąć pożądany poziom głośności. W praktyce oznacza to, że modele z niższą impedancją podłączone do konkretnego źródła dźwięku będą grały głośniej niż słuchawki z wyższą impedancją.

Skuteczność (poziom ciśnienia akustycznego)

To bardzo ważny parametr, który wskazuje na poziom głośności słuchawek przy dostarczaniu 1 mW mocy – im poziom wyższy tym słuchawki będą grały głośniej nawet z niewydajnym źródłem dźwięku, jak smartfon. Poziom 100 – 120 dB przy impedancji 16 – 32 Ω zapewnia odpowiednio wysoki poziom dźwięku, co ma szczególne znaczenie przy słuchawkach używanych w głośnym środowisku.

Maksymalna moc wyjściowa

Parametr ten nie odnosi się do jakości reprodukowanego dźwięku, informuje o maksymalnej mocy, którą mogą obsłużyć słuchawki, czyli jakie może być natężenie prądu bez uszkodzenia przetwornika. Jeśli słuchawki niewielkiej mocy podłączymy do źródła o znacznie wyższej mocy wyjściowej i potencjometr głośności ustawimy za daleko może to spowodować uszkodzenie słuchawek. Amatorskie słuchawki douszne dysponują niewielką mocą rzędu kilkunasty miliwatów. Moc słuchawek nausznych waha się w przedziale od kilkudziesięciu mW nawet do wartości czterocyfrowych, przy modelach audiofilskich przeznaczonych do pracy ze wzmacniaczami słuchawkowymi.

Poziom zniekształceń harmonicznych (THD)

Określa zniekształcenia dźwięku reprodukowanego przez słuchawki. Słuchawki do zastosowań profesjonalnych posiadają zniekształcenia na poziomie 0,1%.

 

 

serwis słuchawek
Serwis syntezatorów Uwaga! Serwis syntezatorów został zawieszony do odwołania!  Syntezatory są urządzeniami, które służą do tworzenia unikalnych dźwięków syntetycznych oraz również do imitowania dźwięków instrumentów akustycznych, ale również z możliwością rozszerzenia ich skali. Warto również wiedzieć o tym, że dostępnych jest wiele typów syntezatorów. czytaj więcej
Serwis audio Naprawa sprzętu audio  Dowodzący naszym serwisem jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, magistrem sztuki. Serwisujemy sprzęt audio - nasze naczelne tematy to sprzęt lampowy, high end, sprzęt studyjny, muzyczny, gitarowy i DJ. Dysponujemy doskonałym dostępem do najwyższej klasy lamp elektronowych. czytaj więcej

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: iviterserwis.pl/referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: iviterserwis.pl/darmowapaczka

serwis pogwarancyjny