Serwis - naprawa gramofonów IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Serwis - naprawa gramofonów

Zajmujemy się serwisem gramofonów - zarówno współczesnych, jak również tych starszej daty. Jesteśmy gotowi podjąć się naprawy modeli z najwyższej półki. Doskonale radzimy sobie zarówno z problemami mechniacznymi, jak i elektronicznymi. Posiadamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie. 

Poradzimy sobie z każdą usterką, wykonamy pełen przegląd, konserwację sprzetu. 

Przykład naszej pracy opisany jest w artykule na stronie iviter.pl
https://iviter.pl/audio-reaktywacja-garrard-sp25-mkiv/

serwis naprawa gramofonów

Zła jakość dźwięku – słychać trzaski

Gramofon odczytuje dźwięk z płyty poprzez igłę, która przesuwając się po powierzchni wytłoczonej na winylu ciągle drga. Igła razem z wkładką jest elementem mechanicznym, który podczas eksploatowania zużywa się, czego skutkiem może być pogarszająca się jakość dźwięku, utrata dynamiki oraz trzaski.

Gramofon nie trzyma obrotów

Aby poprawnie odtworzyć dźwięk zapisany na płycie winylowej, konieczne jest utrzymanie odpowiedniej prędkości obracającej się płyty. W przypadku gramofonów nierówne obroty wiążą się bezpośrednio z wahaniami wysokości dźwięku, co fatalnie wpływa na odbiór muzyki.

Powodów tego typu problemu może być kilka

Po pierwsze – gramofon jest w dużej mierze urządzeniem mechanicznym – silnik elektryczny, pasy przenoszące obroty silnika na talerz gramofonu, łożyska talerza – te wszystkie elementy, aby mogły spełniać sowoje zadanie potrzebują konserwacji. Czystość tych elementów oraz odpowiednie smarowanie jest wymogiem poprawnej pracy.

Elektronika…

…to równie ważny element – układ stabilizujący obroty, zasilacz, wzmacniacz dźwięku – w przypadku tych podzespołów przyczyn awarii może być wiele, objawów ich uszkodzenia również. Kiedy gramofon w ogóle nie włącza się to problem najpewniej leży po stronie zasilacza. „Pływające obroty” mogą wskazywać zarówno na zasilacz jak i na układ stabilizacji. Z kolei zła jakość dźwięku to problemy z wkładką lub wzmacniaczem.

Wtyczki, złącza, DNI5, RCA, Cinch…

Starsze gramofony wyposażone są w inny typ złącza audio - DIN 5, co uniemożliwia podłączenia ich do współczesnego sprzętu grającego. Wtyczki tego typu w dzisiejszych czasach zastąpiły złącza RCA popularnie nazywane „cinch-ami”. W naszym serwisie możliwe jest przerobienie złącz gramofonu, dzięki czemu stanie się kompatybilny ze współczesnymi urządzeniami audio.

Regeneracja obudowy, konserwacja mechaniki i układów elektronicznych

Popularność płyt winylowych i gramofonów rośnie. Kolekcjonerzy, audiofile/melomani, ale także zwykli użytkownicy często sięgają po sprzęt wiekowy, a co za tym idzie - wysłużony. Legendarne modele powracają. Jednak aby w pełni można było cieszyć się z jakości oferowanej przez tego typu aparaturę, często wymaga ona kompletnego remontu. Serwis nasz specjalizuje się w przywracaniu blasku mocno zmęczonym gramofonom. Obok typowych napraw mechaniki i elektroniki gramofonu oferujemy także działania mające na celu odświeżenie wyglądu niekiedy mocno sfatygowanych urządzeń. Czyścimy obudowy, kleimy, uzupełniamy ubytki, regenerujemy porysowane pokrywy.

Na zdjęciach jedna z naszych realizacji.

 

aimg_9384_-_kopia.jpg   aimg_9459_-_kopia.jpg

bimg_9398_-_kopia.jpg    bimg_9469_-_kopia.jpg

cimg_9380_-_kopia.jpg   cimg_9462_-_kopia.jpg

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu. 

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).