Serwis - naprawa gramofonów

Zajmujemy się serwisem gramofonów - zarówno współczesnych, jak również tych starszej daty. Jesteśmy gotowi podjąć się naprawy modeli z najwyższej półki. Doskonale radzimy sobie zarówno z problemami mechaniacznymi, jak i elektronicznymi. Posiadamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie. 

Poradzimy sobie z każdą usterką, wykonamy pełen przegląd, konserwację sprzętu. 

Przykład naszej pracy opisany jest w artykule na stronie: 
https://iviter.pl/audio-reaktywacja-garrard-sp25-mkiv/

Renowacja gramofonu

Nie oferujemy zwykłej usługi. Specjalizujemy się w kompleksowej renowacji gramofonu. Nie jesteśmy najtańszym serwisem. Dysponujemy warsztatem mechanicznym, naprawiamy obudowy gramofonów, polerujemy pokrywy - nawet najbardziej zniszczone będą lśnić jak nowe. Naprawiamy mechanikę, elektrykę, elektronikę, wymieniamy okablowanie, kalibrujemy - dajemy nowe życie gramofonom. Dajemy im nową jakość, jakiej nie miały nawet od nowości!

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy
transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

zamów odbiór

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja
12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza

Darmowa
diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.
Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy.

Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Warto też podkreślić, że na Placu Konstytucji działa nasz sklep z aparaturą klasy Vintage - szczegóły dostępne pod linkiem: https://iviteraudio.pl

 

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź
z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz
maila

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń
do nas!

Zadzwoń pod numer: 22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Serwis - naprawa gramofonów

Zła jakość dźwięku – słychać trzaski

Gramofon odczytuje dźwięk z płyty poprzez igłę, która przesuwając się po powierzchni wytłoczonej na winylu ciągle drga. Igła razem z wkładką jest elementem mechanicznym, który podczas eksploatowania zużywa się, czego skutkiem może być pogarszająca się jakość dźwięku, utrata dynamiki oraz trzaski.

Gramofon nie trzyma obrotów

Aby poprawnie odtworzyć dźwięk zapisany na płycie winylowej, konieczne jest utrzymanie odpowiedniej prędkości obracającej się płyty. W przypadku gramofonów nierówne obroty wiążą się bezpośrednio z wahaniami wysokości dźwięku, co fatalnie wpływa na odbiór muzyki.

Powodów tego typu problemu może być kilka

Po pierwsze – gramofon jest w dużej mierze urządzeniem mechanicznym – silnik elektryczny, pasy przenoszące obroty silnika na talerz gramofonu, łożyska talerza – te wszystkie elementy, aby mogły spełniać swoje zadanie potrzebują konserwacji. Czystość tych elementów oraz odpowiednie smarowanie jest wymogiem poprawnej pracy.

Elektronika…

…to równie ważny element – układ stabilizujący obroty, zasilacz, wzmacniacz dźwięku – w przypadku tych podzespołów przyczyn awarii może być wiele, objawów ich uszkodzenia również. Kiedy gramofon w ogóle nie włącza się to problem najpewniej leży po stronie zasilacza. „Pływające obroty” mogą wskazywać zarówno na zasilacz jak i na układ stabilizacji. Z kolei zła jakość dźwięku to problemy z wkładką lub wzmacniaczem.

Wtyczki, złącza, DNI5, RCA, Cinch…

Starsze gramofony wyposażone są w inny typ złącza audio - DIN 5, co uniemożliwia podłączenia ich do współczesnego sprzętu grającego. Wtyczki tego typu w dzisiejszych czasach zastąpiły złącza RCA popularnie nazywane „cinch-ami”. W naszym serwisie możliwe jest przerobienie złącz gramofonu, dzięki czemu stanie się kompatybilny ze współczesnymi urządzeniami audio.

Regeneracja obudowy, konserwacja mechaniki i układów elektronicznych

Popularność płyt winylowych i gramofonów rośnie. Kolekcjonerzy, audiofile/melomani, ale także zwykli użytkownicy często sięgają po sprzęt wiekowy, a co za tym idzie - wysłużony. Legendarne modele powracają. Jednak aby w pełni można było cieszyć się z jakości oferowanej przez tego typu aparaturę, często wymaga ona kompletnego remontu. Serwis nasz specjalizuje się w przywracaniu blasku mocno zmęczonym gramofonom. Obok typowych napraw mechaniki i elektroniki gramofonu oferujemy także działania mające na celu odświeżenie wyglądu niekiedy mocno sfatygowanych urządzeń. Czyścimy obudowy, kleimy, uzupełniamy ubytki, regenerujemy porysowane pokrywy.

Na zdjęciach jedna z naszych realizacji.

realizacje 1 realizacje 2 realizacje 3 realizacje 4 realizacje 5 realizacje 6

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: darmowapaczka