Serwis Leben

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi - czytaj więcej.

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Wprowadzenie 12 miesięcznej gwarancji świadczy o naszej pewności co do jakości wykonywanych przez nas napraw.

Niezobowiązująca diagnoza.

Niezobowiązująca diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Konserwujemy i naprawiamy aparaturę audio marki Leben, japońskiego producenta działającego w obszarze urządzeń lampowych. Leben jest marką z wieloletnią tradycją; jej założyciel i właściciel Taku Hyodo był projektantem w Luxmanie, sprzedawał własne konstrukcje pod szyldem KFH, by w 1995 roku zaprezentować pierwszy wzmacniacz opatrzony marką Leben. Był nim RS-35a na lampach 6L6GC. Nadmieńmy, że Pan Taku Hyodo, jako wielki pasjonat i entuzjasta techniki lampowej, jest także znanym kolekcjonerem lamp elektronowych, a projekty aparatury zdarza mu się opracowywać pod konkretne modele swoich zbiorów. Marka Leben jest, jak widać, typowym przedstawicielem audio zrodzonym z miłości do muzyki i aparatury reprodukującej dźwięk. Doskonale rozumiemy to podejście, jako serwis i marka zajmująca się restauracją audio-vintage wyznajemy podobne wartości.

Oferta Leben nie jest szczególnie bogata. Aparatura powstaje w sposób przemyślany i jest efektem zainteresowań, a nie przedsięwzięć o charakterze biznesowych. Jako serwis obejmujemy obszarem swoich działań wszelkie urządzenia sygnowane tą marką, oferując zarówno czynności naprawcze, jak i konserwacyjne. Lampy bowiem z upływem czasu ulegają wyeksploatowaniu i wymagają cyklicznej wymiany.

Wśród serwisowanych konstrukcji Leben znaleźć można m.in.:

  • wzmacniacze zintegrowane: CS-300, CS-600, CS300F, CS-300X, CS-300XS,
  • końcówki mocy: RS-35a, CS-200, CS-250, CS-660P, CS-1000P, CS-84P, CS-P300B,
  • przedwzmacniacze liniowe: RS-28C, RS-28CX, RS-30C, RS-100,
  • przedwzmacniacze gramofonowe: RS-30EQ

Charakterystyka techniczna aparatury

Leben to znakomicie wykonane konstrukcje mogące służyć latami. Oczywiście zdarza się, iż wymagają interwencji serwisowej, a na pewno okresowych zabiegów konserwacyjnych. Są to jednak urządzenia przyjazne wszelkim tego typu działaniom. Architektura oparta została na siatce połączeń punkt-punkt, a w konstrukcjach wykorzystano układy automatycznego biasu ułatwiające proces wymiany lamp elektronowych.

Wszystkie projekty Leben charakteryzują się bardzo przemyślaną konstrukcją. Opierają się na odpowiednich i właściwie wykorzystanych lampach. Znajdziemy tu zarówno popularne EL84, jak również JAN-6197 (6CL6), zaprojektowane pierwotnie do pracy w obwodach logicznych komputerów (!) i wykonane dla US Army, czy japońskie 17EW8 w roli elementów sterujących. Obecne są także podwójne triody 6CS7 w pierwszym stopniu wzmocnienia, 6CJ3, wykorzystywane w kolorowych telewizorach, tutaj użyte w roli układu opóźniającego doprowadzenia zasilania anodowego do lamp wyjściowych w ramach zabezpieczenia i przedłużenia ich sprawności. Końcówka mocy CS-1000P zaprojektowana została w oparciu o KT120 pochodzące z bieżącej produkcji oraz 6922 Electro-Harmonix i 6CG7 General Electric (jako lampy sterujące). W przypadku tej konstrukcji możliwe jest zastosowanie także innych lamp. Leben zachęca do eksperymentów - odpowiedni bias ustalać można dzięki wyposażeniu wzmacniacza w miernik i pokrętła regulacyjne. 

W przedwzmacniaczach liniowych znajdziemy wyselekcjonowane lampy 6CG7 General Electric (w układzie SRPP), zaś konstrukcję przedwzmacniacza gramofonowego RS30EQ realizującego korekcję RIAA typu CR (bez sprzężenia zwrotnego) oparto na  lampach GE (General Electric) 12AT7 przeznaczonych do użytku wojskowego.

We wszystkich konstrukcjach Leben znajdziemy wyselekcjonowane, odpowiednio dobrane elementy bierne jak kondensatory (m.in. metalizowane polipropyleny Nichicon, czy wygładzające Elny) owijane ekranującą taśmą (wyjściowe), metalizowane rezystory o tolerancji poniżej 1%, czy potencjometry Alpsa pracujące w 41. krokach. Sekcje zasilania opracowano w oparciu o własne transformatory toroidalne. Dużą wagę przykłada się także do wykończenia aparatury: gniazda wejściowe RCA marki Canary ze złoconymi stykami z berylu i miedzi, pokrętła powlekane 24-karatowym złotem, czy drewniane boczki, dopełniają obrazu tych rzemieślniczych konstrukcji.

Opieka serwisowa

Zapewniamy wykwalifikowany i doświadczony zespół serwisantów, lampowych pasjonatów, wśród których znajdą się także kolekcjonerzy szklanych baniek oraz autorzy własnych realizacji. Ich fachowość, wytrawne “ucho” oraz radość i przyjemność towarzysząca serwisowaniu tak zacnych obwodów lampowych są tutaj gwarancją właściwie przeprowadzonych procesów konserwacyjno-serwisowych. Można mieć pewność, że wszystkie niuanse brzmieniowe zaprojektowane przez Pana Taku Hyodo zostaną zachowane. Procesy serwisowe wspomaga nasze znakomicie wyposażone zaplecze techniczne oraz szeroki dostęp do odpowiednich podzespołów i części zamiennych.

Oferujemy bezpłatną diagnostykę uszkodzeń oraz wycenę kosztów usunięcia usterki. Na tym etapie serwisowym można zrezygnować z naszych usług bez wnoszenia jakichkolwiek opłat. Właściwy proces naprawczy rozpoczyna się dopiero z chwilą ustalenia wszystkich warunków i wyrażeniu zgody na wdrożenie naszych procedur serwisowych. Oczywiście na wszelkie przeprowadzone działania udzielona zostanie stosowna gwarancja.

Działamy sprawnie, jednak zwłaszcza w przypadku aparatury audio spieszymy się powoli. Wszelkie działania wykonujemy z rozwagą i namysłem w oparciu o zastosowanie jedynie odpowiednich i właściwych podzespołów, realizujemy stosowne testy - wszystko w ramach zachowania oryginalnego brzmienia i wszelkich sonicznych walorów powierzonej nam aparatury.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek, tudzież konieczności wykonania czynności konserwacyjnych zapraszamy do naszego serwisu. Służymy pomocą techniczną, radą i rozmową.
 

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

serwis pogwarancyjny