Serwis Krell IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Serwis Krell

Krell Industries to amerykański producent sprzętu audio i wideo, którego oferta skierowana jest zarówno do miłośników czystych brzmień, jak i kinomanów. Wszystkie produkty tej marki to absolutnie unikatowe konstrukcje typu high-end cechujące się wyjątkowym wykończeniem, zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi, ale przede wszystkim dokładnym, precyzyjnym dźwiękiem.

Architektura tych konstrukcji jest naszym serwisantom doskonale znana – ich sprawność zarówno na płaszczyźnie analogowej, jak i cyfrowej, jest gwarantem odpowiedniego przeprowadzenia naprawy, nawet tak zaawansowanych technologicznie urządzeń jak procesor AV, będący zaspokojeniem potrzeb audiofilskich w dobie dominacji rozwiązań cyfrowych.

Marka powstała w 1980 roku i od tego czasu w każdym swoim produkcie łączy zaawansowaną technikę audio z niezwykle wysublimowanym, „przemysłowym” wzornictwem. Choć w przypadku Krella trudno mówić o specjalizacji, gdyż w ofercie obok wzmacniaczy – końcówek mocy i zintegrowanych – znaleźć można procesory dźwięku surround, konwertery CA, kolumny głośnikowe i odtwarzacze CD/DVD, to właśnie wzmacniacze są powodem powstania legendy tej marki. A wzmacniacze Krella to przede wszystkim tranzystory i potężna moc. Od momentu powstania swojej pierwszej konstrukcji, KSA-100, zauważalne stałe się priorytety firmy – bezkompromisowa dbałość o dźwięk.

KSA-100 był 100. watową końcówką mocy w klasie A, która dowodziła, iż tranzystory mogą grać. Produkowana od początku lat osiemdziesiątych, stała się dla wielu synonimem tranzystorowego brzmienia. Choć do końca lat 90. wyprodukowano różne jej warianty (ostatnie modele sygnowano oznaczeniem KSA-100S), to właśnie klasyczna „setka” uchodzi za najlepszą – wymieniana jest przez recenzentów The Absolute Sound w gronie wzmacniaczy wszech czasów.

KST-100 pojawił się w latach 90. i przez niektórych uważany jest za nieco odchudzoną wersję KSA-100 – według producenta dysponował mocą 50. watów pracując w klasie A, powyżej tej granicy pracował w klasie AB i przy 8. omach zarządzał setką watów. Jego konstrukcja przez lata poddawana była modyfikacjom, w wersji najnowszej w torze zasilania pojemności kondensatorów zostały zwiększone dwukrotnie.

Do roku 1996 Krell w swej filozofii pozostawał niezmienny, konsekwentnie trzymając się konstruowania i produkcji wzmacniaczy dzielonych. W 96 nastąpił jednak przełom – pojawił się pierwszy zintegrowany wzmacniacz Krella, KAV 300i, wywołując konsternację w audiofilskim świecie. Pojawiły się pytania o tożsamość fabryki, a nawet całego hi-endu. Brzmienie nie okazało się jednak rozczarowujące i środowisko zaakceptowało nowe oblicze Krella. Przystępna cena sprawiła, że na „legendę” mogło pozwolić sobie teraz znacznie więcej melomanów. „Trzysetka” pod obciążeniem 8 omów generowała 150 W mocy, radziła sobie także przy połowie tego obciążenia. Oczywiście do pracy z prawdziwie wymagającym obciążeniem nie była stworzona i nie mogła konkurować z końcówkami.

Jej wersja z 2009 roku wywołała kolejną konsternację – została wyprodukowana w Chinach, przełamując technologiczno – mentalną barierę. Do wzmacniacza zintegrowanego S-300i dołączył odtwarzacz S-350, jednak ich produkcja nie została zlecona fabryce zewnętrznej – Krell kupił linię produkcyjną i przeszkolił pracowników, gwarantując utrzymanie jakości i ukłon w stronę mniej zamożnych audiofili. W Chinach powstaje jednak tylko seria S, pozostałe modele są produkowane w Stanach.

Choć działania Krella mogą sprawiać wrażenie stopniowego wycofania z hi-endowo – audiofilskiego świata, to jednak trzeba przyznać, że dbałość o dźwięk wciąż pozostaje priorytetowa.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.