Odzyskiwanie danych z zalanego dysku komputera, laptopa, serwera IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Odzyskiwanie danych z zalanego dysku komputera, laptopa, serwera

Awaria urządzenia na skutek kontaktu z cieczą jest bardzo często występującą usterką (statystycznie defekty związane z zalaniem stanowią ponad 20% wszystkich fizycznych uszkodzeń). Naprawa sprzętu w takim przypadku to jeden problem, inną kwestią jest odzyskanie danych przechowywanych w takim urządzeniu.

Uszkodzenia zalanego dysku są dosyć specyficzne. Nie spotykamy się tu ze zniszczeniem powierzchni talerzy czy głowic, jak ma to miejsce w przypadku usterki mechanicznej powstałej w konsekwencji uderzenia czy upadku. Uszkodzenia wywołują tu substancje i związki zawarte w wodzie. Gdy woda odparuje pozostają one w formie osadu. Szczególnie kłopotliwe i wymagające bywa usuwanie osadów pozostałych po kąpieli w wodzie morskiej.

Usunięcie czynników powodujących awarię i odzyskanie danych wymaga sporego doświadczenia i lepiej nie próbować robić tego w domu. Działania takie najczęściej generują kolejne uszkodzenia, których konsekwencją może być bezpowrotna utrata zapisanych informacji. Podstawowym błędem jest osuszanie dysku (często w sposób „aktywny”, np. przy pomocy suszarki) i próba jego uruchomienia, która morze spowodować uszkodzenie głowic i powierzchni talerzy, w najlepszym przypadku spalenie układu elektroniki. W przypadku zalania postępowanie powinno być całkiem odwrotne – najlepszym rozwiązaniem jest niedopuszczenie do wyschnięcia dysku (najlepiej zawinąć go w mokry ręcznik) i jak najszybsze dostarczenie do serwisu specjalizującego się w odzyskiwaniu danych. Dysk taki wymaga natychmiastowego działania i szeregu specjalistycznych czynności serwisowych, nierzadko związanych z pracą w komorze laminarnej czy myjce ultradźwiękowej.

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).