Odzyskiwanie danych z pamięci typu flash – karty pamięci, pendrive’a IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Odzyskiwanie danych z pamięci typu flash – karty pamięci, pendrive’a

Odzyskujemy dane z wszelkich typów nośników tego rodzaju: kart SD, mikro SD, Compact Flash, SDHC, a także pamięci typu pendrive wszystkich wiodących producentów.

Utrata danych z pamięci flash może być spowodowana uszkodzeniami mechanicznymi, logicznymi oraz elektronicznymi.

Odzysk danych w przypadku uszkodzeń mechanicznych tego typy nośnika jest niezwykle trudny. Zdarza się, iż niekiedy bywa niemożliwy, jak w przypadku połamania karty. Częściej jednak brak możliwości odczytania pamięci związany jest z próbą nieudolnego odzyskania informacji zawartych na nośniku. Dlatego przestrzegamy przed podejmowaniem tego typu samodzielnych działań.

Uszkodzenia logiczne związane są z przypadkowym usunięciem plików czy np. mniej lub bardziej świadomym sformatowaniem karty czy pendrive’a.

Z uszkodzeniami elektronicznymi mamy do czynienia wtedy gdy nośnik nie jest widziany przez programy diagnostyczne, zawiesza pracę urządzenia, do którego jest podpięte bądź też zostaje wykryty jako nieznany albo o niezgodnej ze specyfikacją pojemności, co może być efektem uszkodzenia diody zabezpieczającej, bezpiecznika lub stabilizatora napięcia. Większe problemy pojawiają się w przypadku uszkodzenia kontrolera pamięci. Odzysk danych w tym przypadku polega na ogół na wylutowaniu z nośnika kości pamięci i przeniesieniu zapisanych informacji za pomocą programatora a następnie przeprowadzenie procesu scalenia danych.