Odzyskiwanie danych z macierzy RAID i dysku sieciowego IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID i dysku sieciowego

Serwerowe dyski tworzące macierze ulegają takim samym awariom jak zwykłe dyski HDD. Chociaż zostały stworzone z myślą o szczególnym zabezpieczaniu zapisanych na nich informacji często zdarza się, że zgromadzone dane przestają być dostępne. Powody mogą być różne, od awarii jednego z dysków, co prowadzi do unieruchomienia całego systemu, przez niewłaściwą administrację układu w przypadku macierzy pracujących po awarii jednego z dysków, kiedy utrata danych następuje w przypadku niewykonania właściwej naprawy i owocuje defektem kolejnych dysków, po uszkodzenie samego oprogramowania RAID oraz nieumiejętne próby odtworzenia konfiguracji po awarii.

Przestrzegamy aby nie podejmować samodzielnych działań w przypadku wystąpienia usterki. Macierze tworzą skomplikowane struktury i lepiej powierzyć tę pracę specjalistom. Jeśli usterka ma charakter logiczny (przypadkowo sformatowana partycja, wirus itp.) rozwiązaniem jest zastosowanie oprogramowania, które musi być umiejętnie dobrane do danego serwera i dysku twardego. Niewłaściwe działania mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty zapisanych danych. Usterka o charakterze sprzętowy, jak spalenie modułu elektroniki na skutek przepięcia czy awaria silnika dysku, tym bardziej wymaga zaangażowania doświadczonego serwisanta. Odzyskiwanie danych z macierzy jest dosyć kłopotliwe, a jednym z głównych utrudnień jest nieciągłe rozmieszczenie danych na dyskach tworzących konfiguracje. W przypadku macierzy złożonych z wielu dysków analiza jej struktury może okazać się najbardziej czasochłonną częścią całego procesu.

Zajmujemy się także odzyskiem danych z dysków sieciowych (NAS) – zarówno w systemie z jednym dyskiem, jak i wielu dysków, działających także w konfiguracji RAID. Ratujemy dane po awariach mechanicznych, elektronicznych i logicznych samych dysków i całego urządzenia.

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).