Odzyskiwanie danych z dysku twardego IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Utrata danych znajdujących się na twardym dysku może być związana z kilkoma rodzajami usterek.

Uszkodzenia elektroniczne

Odzyskanie danych w przypadku awarii elektroniki wiąże się z jej naprawą (wymianą) oraz przekopiowaniem danych na inny nośnik. Większość współczesnych dysków wyposażona jest w pamięci flash, na które wgrywany jest oryginalny firmware dedykowany dla danego egzemplarza – nawet zastosowanie elektroniki z takiego samego modelu nie spowoduje uruchomienia urządzenia. Usunięcie takiego uszkodzenia jest zatem dosyć kłopotliwe a cały proces naprawczy zależy od marki oraz modelu dysku i związany jest z odpowiednim doborem układu i jego przeprogramowaniem pod konkretne urządzenie.

Uszkodzenia mechaniczne

Ten rodzaj uszkodzeń stanowi zawsze poważne wyzwanie. Najczęściej związany jest on z uszkodzeniem głowic bądź powierzchni dysku w konsekwencji uderzenia lub upadku – gdy na skutek wstrząsu dochodzi do zetknięcia głowicy z wirującą powierzchnią talerza. W przypadku uszkodzenia powierzchni odzysk danych często bywa niemożliwy, a w najlepszym wypadku utrudniony – często nie jest możliwe odzyskanie danych w 100%.

Uszkodzenia logiczne

Ten typ uszkodzeń związany jest z utratą danych w wyniku skasowania, sformatowania, zawirusowania czy przywrócenia systemu z partycji recovery. Sam nośnik pozostaje w tym przypadku w pełni sprawny. Odzyskanie danych wiąże się z przywróceniem struktury logicznej dysku. Ponieważ dysk pracuje, istnieje pokusa podjęcia próby samodzielnego odzysku danych. Jest to jednak operacja ryzykowna, nieumiejętnie przeprowadzona może doprowadzić do nadpisania i nieodwracalnej już utraty danych. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z pomocy naszego serwisu.

Odpowiedzialność właściciela

IVITER serwis - chociaż stoi za nim obecnie armia oddanych ludzi, techników, managerów, zaopatrzeniowców, doradców - to jest on tworem jednego człowieka - to ja stworzyłem i wymyśłiłem tę firmę, co było zwłaszcza trudne w dobie niemal całkowitej likwidacji przemysłu elektronicznego oraz zdecydowanej niechęci producentów elektroniki do nieaturyzowanych serwisów (lobby producentów elektroniki m.in. zdołało wprowadzić zakaz płatnej reklamy usług serwisowych w wyszkukiwarce google). Udało się stworzyć funkcjonujący serwis elektroniki. Wiem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko się udało, wiem też, że w wielu dziedzinach zwyczajnie nie ma innego serwisu, jesteśmy jedyną opcją - uprzejmie więc jako właściciel firmy proszę - w przypadku jakichkolwiek kłopotów, opóźnień, niedogodności, reklamacji - proszę o kontakt bezpośredni mailowy ze mną a obiecuję każdy kłopot rozwiązać osobiście lub przy pomocy moich najbardziej zaufanych managerów. Kontakt to iwo (at) iviter.pl (zastąpić (at) proszę znakiem @. Pozdrawiam! Iwo Czerniawski - twórca i właściciel firmy IVITER 

6 miesięczna gwarancja na naprawy

Z dniem 24.12.2019 wprowadzamy 6-miesięczną gwarancję na wszystkie naprawy wykonane w naszym serwisie. 

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).