Serwis i naprawa laptopów

Zajmujemy się serwisem laptopów. Posiadamy doświadczenie w serwisie urządzeń wszystkich dostępnych na rynku marek. Przez nasze stanowiska serwisowe przeszły już tysiące urządzeń, które z powodzeniem udało nam się uratować. Nasz zespół składa się z doświadczonych elektroników, w firmie IVITER Serwis posiadamy oddzielny dział specjalizujący się w naprawach laptopów - działamy przy tym na najwyższym poziomie. Jesteśmy elektronikami, czytamy schematy ideowe, za każdym razem przeprowadzamy wnikliwą analizę usterki. Dysponujemy zaawansowanymi narzędziami, sprzętem serwisowym, wysokiej klasy sprzętem lutowniczym - w tym stacjami do lutowania BGA.

Jak wybrać serwis laptopów? 

Tutaj oczywiście będziemy reklamować siebie - ale jednocześnie podawać siebie za przykład. Oczywiście to być może o niczym nie świadczy - ale fakt posiadania odpowiedniego zaplecza serwisowego jest lepszy niż fakt jego braku. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia naszej firmy aby ocenić skalę działania i skalę zaangażowania w sprawy elektroniki. A jak jest z innymi serwisami? Warto sprawdzić, warto zapytać jak wygląda dany serwis od zaplecza, jakimi narzędziami dysponuje, jakie naprawy faktycznie wykonuje.

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy
transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

zamów odbiór

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja
12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza

Darmowa
diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź
z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz
maila

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń
do nas!

Zadzwoń pod numer: 22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Serwis i naprawa laptopów 1 Serwis i naprawa laptopów 2 Serwis i naprawa laptopów 3 Serwis i naprawa laptopów 4 Serwis i naprawa laptopów 5 Serwis i naprawa laptopów 6 Serwis i naprawa laptopów 7 Serwis i naprawa laptopów 8

 

 

Dlaczego nasz serwis laptopów?

Nie ciężko zauważyć, że na rynku, zwłaszcza w Warszawie - ale również w całej Polsce, działa ogromna ilość serwisów laptopów. Problem w tym, że około 95%-98% z nich bazuje jedynie na wymianie całych modułów, zwyczajnie nie posiada kompetencji elektronicznych, umiejętności precyzyjnego lutowania, o lutowaniu BGA nawet nie wspominając. I pół biedy jeśli firmy te faktycznie poprzestają jedynie na wymianie wentylatora, czy też dysku twardego na nowy. Ale przecież lwia część usterek wymaga jednak lutowania, wymaga wykonywania pomiarów, posługiwania się zasilaczem laboratoryjnym. Czy firmy nie posiadające kompetencji elektronicznych odpuszczają naprawy? Bardzo często nie! Pomimo braku niezbędnych kompetencji - próbują naprawiać laptopa na siłę. A szkoda, gdyż po pierwsze w przypadku porażki - kolejny serwis, który będzie poprawiać po tych magikach będzie mieć jedynie utrudnione zadanie.

Zasady dotyczące naprawy laptopów

Nigdy nie spieszymy się z podejmowaniem działań technicznych. Nigdy nie podejmujemy pochopnych decyzji. A do takich należeć może m.in. szybkie umycie płyty głównej komputera po zalaniu cieczą. Dlaczego nie należy tego robić od razu? Wynika to z faktu, iż ślady zalania to cenna informacja dla doświadczonego serwisanta. Wyciąga on bowiem wnioski odnośnie tego, które konkretnie obszary mogły zostać uszkodzone w wyniku zalania. Ślady te należy dokładnie zbadać - zarówno wykonując zdjęcia, jak również wykorzystując do pracy wysokiej klasy mikroskop stereoskopowy. Po wykonanej w ten sposób analizie można przystąpić do oczyszczenia uszkodzonej płyty głównej. I znowu - umycie klasycznym alkoholem izopropylowym to zdecydowanie za mało aby uzyskać zadowalający efekt. Należy wykorzystać w tym celu więcej preparatów i dobierać je w sposób odpowiedni, zależny od środka, jakim został zalany komputer. 

serwis laptopów
naprawa laptopa

Jak już można wywnioskować - samo umycie uszkodzonej w wyniku zalania płyty głównej to za mało. Wysoce nieprofesjonalnym działaniem może być bezpośrednie po umyciu złożenie i przeprowadzenie próby uruchomienia komputera - bez wcześniejszego badania, wykonania niezbędnych pomiarów i dalszej analizy uszkodzeń. Próby bezmyślnego uruchamiania komputera mogą doprowadzić do pogłębienia się usterki.  

Specjalnie opisujemy dość szczegółowo cały proces aby wytłumaczyć, że brak dogłębnej wiedzy elektronicznej może skutkować jedynie pogorszeniu sytuacji urządzenia. Śmiało możemy stwierdzić, że ponad 90% osób zabierających się za serwisowanie laptopów - nie posiada odpowiedniego przygotowania, nie zna się na elektronice, bazuje jedynie na wymienianiu podzespołów. Niekiedy osoby te liczą na to, że np. uszkodzona w wyniku zalania płyta główna uruchomi się po tym, jak zostanie umyta. Braki kadrowe są ogromne i obserwujemy je zwłaszcza w trakcie prowadzenia rekrutacji. Co ciekawe - absolutnie w niczym nie pomaga wykształcenie elektroniczne - ani techniczne, ani wyższe. Osoby posiadające tytuły - nie posiadają żadnej praktycznej wiedzy. Są kompletnie nieprzydatne a proces ich edukacji jest bardzo długi. Liczą się jedynie praktycy - entuzjaści, którzy poświęcili swoje życie zgłębieniu tej konkretnej dziedziny jaką jest serwis laptopów. Zdecydowanie nie każdy elektronik jest przygotowany do serwisowania laptopów - wymagają one bowiem specyficznej wiedzy i przygotowania. Bardzo często samo tylko rozebranie obudowy laptopa jest trudne, osoba bez odpowiedniej praktyki może uszkodzić korpus notebooka, wyłamać zatrzaski, pouszkadzać obudowę ostrym narzędziem, jakiego będzie używać do podważania elementów obudowy. Również pokutuje brak wiedzy na temat doboru odpowiednich narzędzi. Bardzo często jesteśmy świadkami śrub poniszczonych w wyniku nieudolnego odkręcania przy pomocy nieodpowiednio dobranego wkrętaka, lub wkrętaka niskiej jakości. 

Co ważne - w naszej pracy zwracamy również uwagę na stosowane przez nas narzędzia. Zabiegamy o to, aby stosować tylko i wyłącznie zestawy narzędzi wysokiej klasy.

Pomoc z laptopem w każdym przypadku 

Znane są nam wszystkie marki laptopów, zarówno nowoczesne zminiaturyzowane ultabooki, jak również starsze konstrukcje. W każdym przypadku jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej klasy usługę. Jesteśmy również w stanie przyspieszyć pracę leciwego komputera - przeprowadzając jego pełną rewitalizację, przenosząc system na nowoczesny dysk SSD, dokładając ramu, wykonując usługę renowacji układu chłodzenia, wymiany pasty termoprzewodzącej na lepszą.

Naprawa laptopów Warszawa

Oferujemy szybki i skuteczny serwis laptopów, z wykorzystaniem oryginalnych podzespołów, a także wysokiej jakości zamienników. Jako pasjonaci najnowszej technologii i elektroniki użytkowej, jesteśmy w stanie przeprowadzić dokładną analizę urządzenia, a wieloletnie doświadczenie skutkuje przedstawieniem rzetelnej diagnozy i określenie kwoty naprawy. Specjalizujemy się w naprawach laptopów znanych marek: MacBook, Acer, Asus, HP (Hewlett Packard), Samsung, Dell, MSI, Toshiba, Lenovo, LG, Fujitsu, Sony Vaio, Intel, AMD, i innych.

Pomoc z laptopem w każdym przypadku

Najczęściej występujące problemy:

 • pęknięta matryca / rozlana matryca / rozbita matryca
 • brak obrazu na matrycy LCD / brak podświetlenia matrycy
 • niewłaściwe wyświetlanie się obrazu
 • laptop wyłącza się / laptop nie włącza się
 • nie działa wentylator w laptopie / głośna praca wiatraka w laptopie
 • nie działa klawiatura / nie działa touchpad
 • brak dźwięku w laptopie / uszkodzony
 • nie uruchamia się system operacyjny / laptop nie wykrywa dysku twardego
 • laptop nagrzewa się / laptop przegrzewa się / laptop zawiesza się
 • laptop nie ładuje baterii
 • uszkodzone gniazdo zasilania / uszkodzone gniazdo USB / uszkodzone gniazdo AUX
 • pęknięta obudowa w laptopie / połamana obudowa w laptopie
 • uszkodzony zawias / uszkodzone zawiasy
Naprawa laptopów Warszawa

W ramach usług Iviter Serwis Warszawa oferujemy:

 • Czyszczenie laptopa po zalaniu
 • Czyszczenie i konserwacja układu chłodzenia
 • Odzyskiwanie danych
 • Naprawa płyty głównej w laptopie
 • Naprawa gniazd zasilania w laptopie
 • Naprawa obudowy i zawiasów w laptopie
 • Wymiana układu BGA
 • Wymiana dysku twardego
 • Instalacja systemu operacyjnego
 • Wymiana obudowy

 

Zamiast kupować nowego laptopa - co wiąże się ze znacznymi kosztami - lepiej oddać go do serwisu, gdzie zespół specjalistów da mu drugie życie. Przed rozpoczęciem naprawy laptopa czy komputera upewniamy się, czy klient chciałby dodatkowo zadbać o swoje dane. W tym celu ustalamy nośnik, a także zakres prac. Niezależnie od tego czy utraciłeś dane w wyniku zalania laptopa, czy chcesz je zatrzymać przy mniejszej usterce - zrobimy wszystko, by zachować każdy dokument, każde zdjęcie, każdą ważną dla Ciebie pracę. o każdej usterki podchodzimy indywidualnie, ze względu na różnorodność modeli laptopów od producentów.

W skład naszego zespołu wchodzą serwisanci obdarzeni zmysłem technicznym oraz intuicją, posiadający głęboką wiedzę i ogromne doświadczenie – przez ich ręce przeszły tysiące egzemplarzy notebooków różnych producentów. Są oni podstawowym gwarantem skutecznie przeprowadzonej naprawy.

Nasi specjaliści posiadają szczególną biegłość w zakresie napraw płyt głównych – lutowania układów BGA oraz pracy z zalaną elektroniką. Jako jedni z nielicznych udzielamy gwarancji na naprawy po zalaniu.

Naprawa

Naprawa laptopa zawsze rozpoczyna się po akceptacji przez klienta diagnostyki, kosztów oraz terminu serwisowania sprzętu. Od tej chwili przydzielony do naprawy technik, rozpoczyna serwis sprzętu, począwszy od eliminacji usterek mechanicznych, aż po problemy z oprogramowaniem czy ingerencję w elektronikę. Czas naprawy zawsze zależy od złożoności przeprowadzanego serwisu, a także dostępu do podzespołów.

Naprawa
  Serwis komputerowy Warszawa Kompleksowy serwis komputerowy - wszelkie naprawy tak sprzętu, jak i software'u. Zaawansowany serwis laptopów, komputerów stacjonarnych oraz akcesoriów komputerowych. Oferujemy wszystkie standardowe usługi informatyczne - np. czytaj więcej
  Wymiana i programowanie układu KBC Układ KBC jest jednym z elementów płyty głównej. Głównymi funkcjami tego układu jest kontrola klawiatury oraz touchpada (KeyBoard Controller). Do innych zadań należy monitorowanie i kontrola temperatury procesora poprzez regulację prędkości obrotowej wentylatorów, kontrola podświetlenia matrycy, działania przycisków multimedialnych, przełączników WiFi i Bluetooth, ładowania baterii. czytaj więcej
  Wymiana/naprawa klawiatury w laptopie Przyczyny defektów klawiatur laptopowycha Bez względu na to jak obchodzimy się z klawiaturą, prędzej czy później klawisze i tak mogą zacząć szwankować – wypadać, przycinać się, zacząć działać wyjątkowo ciężko lub w ogóle przestać kontaktować. czytaj więcej
  Nie działa kamera / mikrofron w laptopie Umówiłeś się ze znajomymi na Skypie, wybiła godzina spotkania a kamera nie odpowiada? Zdarza się tak, że różnego rodzaju sprzęty psują się w najmniej oczekiwanym momencie. Z takimi przypadkami często spotykamy się w serwisie, zawsze starając się naprędce znaleźć rozwiązanie dla naszych klientów. czytaj więcej
  Migający ekran laptopa Może się zdarzyć, iż objawy takie występują przy poruszaniu klapą laptopa. Za defekt odpowiedzialne mogą być: czytaj więcej
  Brak obrazu po włączeniu laptopa (czarny ekran) Podczas uruchamiania laptopa pojawiają się wszystkie sygnały właściwego działania; startują wentylatory, dysk twardy, zapalają się kontrolki, słychać dźwięki logowania systemu, obraz jednak nie pojawia się na ekranie. Przyczyn może być kilka. czytaj więcej
  Lutowanie BGA. Reballing Wykonujemy zaawansowane naprawy płyt głównych w zakresie lutowania układów BGA. W przypadku awarii płyty głównej wymianie podlega jedynie wadliwy układ i naprawa nie musi wiązać się z kosztowną koniecznością wymiany całej płyty. Objawy awarii Układy BGA wykorzystywane są np. w kartach graficznych oraz mostkach północnym i południowym, a objawami awarii takiego układu są: czytaj więcej
  Brak dźwięku w laptopie Powodów awarii objawiającej się brakiem dźwięku może być kilka: czytaj więcej
  Z laptopa wydobywa się zapach spalenizny, laptop przestał działać Wydobywający się z laptopa zapach spalenizny może oznaczać zwarcie i uszkodzenie elementów płyty głównej. To bardzo poważna awaria wymagająca serwisowania całej płyty. Przy takich objawach należy odłączyć zasilanie, nie podejmować ponownych prób uruchomienia komputera, a urządzenie dostarczyć do serwisu. czytaj więcej

  Galeria Iviter

  serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

  Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

  Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
  Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: referencje

  Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: darmowapaczka