Nowinki w świecie odkurzaczy

Rozwój technologii widoczny jest w każdej grupie urządzeń. Sprzęty gospodarstwa domowego ułatwiają nasze życie codzienne, dlatego producenci kładą tutaj szczególny nacisk na wdrażanie nowych rozwiązań i ulepszeń. Nic zatem dziwnego, że nowe modele odkurzaczy oferują szereg funkcji, dzięki czemu urządzenia te są coraz bardziej samodzielne, efektywne i wydajne. Kiedyś wyraz „odkurzacz” nasuwał na myśl dużą, toporną maszynę, której praca wiązała się z ogromnym hałasem. Dziś wiele się zmieniło, a nowe odkurzacze zapewniają użytkownikowi maksimum komfortu. Dzisiaj przyjrzymy się nowinkom w świecie odkurzaczy oraz ciekawym technologiom, na które decydują się ich producenci.

Roomba – odkurzacze samojezdne

Odkąd amerykańska firma iRobot wydała pierwszy w historii odkurzacz samojezdny, urządzenia te całkowicie odmieniły swoje oblicze. Obecnie niemal każda marka produkująca odkurzacze posiada w swojej ofercie roboty sprzątające. Doskonałym przykładem odkurzacza, który wykorzystuje nowoczesne technologie, jest iRobot Roomba s9+. PerfectEdge to technologia, której zadaniem jest optymalizowanie sprzątania w rogach i przy krawędziach. Kolejną ciekawą funkcją jest Imprint Smart Mapping, umożliwia ona określenie czasu i miejsc, w których robot ma sprzątać. Istnieje tutaj również możliwość skonfigurowania stref, do których robot nie powinien mieć dostępu.

Bardzo wygodną opcją jest możliwość wysłania odkurzacza tam, gdzie akurat jest potrzebny – wystarczy użyć asystenta głosowego Google/Alexa lub aplikacji iRobot Home. Kolejną praktyczną funkcją jest również nawigacja vSLAM; robot uczy się układu mieszkania, przy czym tworzy mapę – dzięki temu sprzątanie jest precyzyjne, a samo urządzenie może dokładnie manewrować. Co ważne, jeżeli poziom naładowania baterii spadnie do bardzo niskiego poziomu – urządzenie wróci do stacji dokującej, naładuje się, po czym ponownie zacznie sprzątanie w tym samym miejscu, w którym wcześniej musiało je przerwać. Jeżeli zaś użytkownik zdecyduje się na zakup robota mopującego Braava jet m6, to stworzy on razem z robotem odkurzającym zgrany duet; urządzenia te doskonale ze sobą współpracują.

Electrolux Pure D8-4MG Silence – jeden z najcichszych odkurzaczy

Jak sama nazwa wskazuje – ten model odkurzacza zapewnia maksymalnie cichą pracę. Jak deklaruje sam producent, poziom hałasu nie przekracza 57 dB, jest to zatem naprawdę imponujący wynik. PureSound – tak właśnie nazywa się technologia, która umożliwiła uzyskanie tak dobrych parametrów; odkurzacz nie tylko jest bardzo cichy, ale również niezwykle wydajny. Połączenie tych dwóch zalet sprawia, że urządzenie jest naprawdę praktyczne i przyjemne w użytkowaniu. Nie bez powodu jest bestsellerem wśród odkurzaczy w popularnych sklepach RTV, zbiera bardzo pozytywne opinie. System PureSound w szczotce i odkurzaczu zmienia nieprzyjemny hałas w przyjemny dźwięk, a producent zapewnia, że odkurzacz jest na tyle cichy, że może pracować nawet podczas snu naszych dzieci. Drugą technologią zastosowaną w odkurzaczu jest SmartMode – jej zadaniem jest wykrywanie rodzaju powierzchni oraz dostosowanie do niej optymalnej mocy. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla użytkownika, który nie musi zmieniać ustawień, urządzenie wykona tę czynność za niego. Ssawka OneGo Power Clean dokładnie zbierze cząsteczki brudu niezależnie od rodzaju podłogi.

Dyson Outsize – inteligentny odkurzacz pionowy

Dyson Outsize został wyposażony w elektroszczotkę Torque Drive XL, której szerokość wynosi 32 cm – pokrywa aż o 25% więcej powierzchni podczas każdego ruchu niż inne modele producenta. Dzięki temu sprzątanie jest szybsze i wydajniejsze. Technologia Dynamic Load Sensor (DLS) odpowiada nie tylko za monitorowanie oporu na wałku szczotki, ale również za dopasowanie mocy odkurzacza w zależności od rodzaju podłogi. Kolejnym rozwiązaniem, na które zdecydował się producent, jest Elektroszczotka Laser Slim Fluffy – umożliwia ona zebranie niewidocznych gołym okiem drobinek. Dzięki laserowi kurz znajdujący się na twardych powierzchniach staje się widoczny. Co ważne, silnik Dyson Hyperdymium wytwarza ogromną moc ssania; obraca się z prędkością 125 000 obrotów na minutę, co czyni go jednym z najlepszych silników tego typu na rynku. W urządzeniu nie dochodzi do zatykania filtra i utraty mocy ssania, dzięki zastosowaniu technologii Radial Root Cyclone – generuje ona siłę przekraczającą 79 000G.

Miele Complete C3 Electro EcoLine – tradycja połączona z nowoczesnością

Jest to odkurzacz tradycyjny, który łączy w sobie klasykę oraz najnowsze technologie. Odznacza się raczej prostym designem, jednak jego wnętrze skrywa wiele innowacyjnych rozwiązań. Bardzo mocny silnik Power Efficiency został zaprojektowany tak, aby zapewnić niezwykłą wydajność; producent zapewnia, że przechodzi on serie testów, w których trakcie musi wykazać się niezwykłą efektywnością i wytrzymałością. Odkurzacz Miele Complete C3 Electro EcoLine jest również bardzo trwały, odporny na uderzenia czy upadki. Urządzenie zostało wyposażone w szczotkę podłogową Electro Plus – dokładnie czyści dywany, skutecznie usuwa wszelkie drobinki brudu, które znajdują się pomiędzy włóknami. Ponadto ten model posiada system parkowania z wyłącznikiem – można bez problemu przerwać odkurzanie, dzięki możliwości bezpiecznego odstawienia rury ssącej oraz ssawki na tył urządzenia. Jest to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Samsung Jet Bot AI+, czyli coś dla najbardziej wymagających

Ten niezwykle bogato wyposażony odkurzacz automatyczny firmy Samsung nie należy do najtańszych – decydując się na ten model, musimy liczyć się z wydatkiem rzędu ok. 6400 zł. Jest to urządzenie, które dzięki sztucznej inteligencji AI rozpoznaje obiekty i zachowuje od nich odpowiedni dystans, a samo sprzątanie jest bardzo precyzyjne i skuteczne. Jak deklaruje producent, użytkownik nie musi sprzątać pozostawionych na podłodze przedmiotów – sensor 3D skanuje i wychwytuje strukturę pomieszczenia oraz przeszkody (nawet te nieduże, o wysokości do 1 cm). Producent zastosował tutaj również czujnik LiDAR, który gromadzi informacje o odległościach między przedmiotami, a to z kolei sprawia, że odkurzacz porusza się sprawniej i jest w stanie posprzątać większą powierzchnię.

Wszystkie technologie i funkcje, w które wyposażony został Samsung Jet Bot AI+, odpowiadają za niezwykle dokładne odkurzanie przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Jak w przypadku wszystkich nowoczesnych odkurzaczy automatycznych, tutaj również mamy do dyspozycji aplikację, za pomocą której możemy sterować urządzeniem. Możemy wybrać pomieszczenie do odkurzania lub jeden z 25 obszarów. Aplikacja pokaże nam również, czy konieczna jest zmiana filtra bądź czyszczenie urządzenia. Model ten jest bardzo wydajny, zapewnia wysoką moc ssania (technologia Jet Cyclone); silnik Digital Inverter posiada moc ssącą o wartości aż 170 W. Odkurzacz zapewnia nawet funkcję monitorowania domu – posiada kamerkę Jet Bot AI+. Przesyła ona strumieniowo obraz na Twój smartfon; w aplikacji możesz wybrać opcję, dzięki której otrzymasz powiadomienie, jeżeli robot wykryje jakikolwiek ruch w Twoim domu. Możesz uruchomić tryb patrolowania, czy też sprawdzić, co robi Twój pupil podczas Twojej nieobecności. Jest to zatem urządzenie wielofunkcyjne, którego głównym zadaniem jest efektywne sprzątanie każdego rodzaju podłóg.

Nowoczesne odkurzacze – wielozadaniowość i funkcjonalność

Dzisiejsze odkurzacze potrafią naprawdę wiele, są to urządzenia, które łączą się z naszym smartfonem, samodzielnie sprzątają różne powierzchnie, a niektóre z nich (takie, jak wyżej wymieniony model firmy Samsung) pozwalają nawet na monitorowanie naszego domu. Oczywiście nie każdy lubi urządzenia naszpikowane tyloma rozwiązaniami; część konsumentów poszukuje tradycyjnego odkurzacza, który po prostu będzie sprzątał bardzo skutecznie i wydajnie. Producenci wychodzą naprzeciw również takim potrzebom, tworząc urządzenia proste w obsłudze, wyposażone w dobrej jakości podzespoły. Dzięki temu mamy na rynku ogromną różnorodność i wybór. Warto zapoznać się z różnymi opcjami i zdecydować, na czym najbardziej nam zależy. Odkurzacze tradycyjne charakteryzują się doskonałą skutecznością, jednak wymagają pełnej obsługi; roboty sprzątające mogą nie być tak efektywne, jednak cechują się niemal pełną samodzielnością. Każde urządzenie ma swoje wady i zalety; zatem najważniejsze jest dobranie go do naszych potrzeb i stylu życia.

Nowe odkurzacze zapewniają użytkownikowi maksimum komfortu. Dzisiaj przyjrzymy się nowinkom w świecie odkurzaczy oraz ciekawym technologiom, na które decydują się ich producenci.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

serwis pogwarancyjny