Jak wybrać serwis komputerowy

 

Komputery, jak wszystkie urządzenia, mogą podlegać uszkodzeniom. A jeśli nawet w bardzo długich okresach potrafią pracować bezawaryjnie to z upływem czasu się starzeją i wymagają modernizacji. Niezbędne są także cykliczne działania konserwacyjne (choćby czyszczenie układu chłodzenia). W każdym z wymienionych przypadków koniecznością staje się wizyta w serwisie - i już na wstępie przestrzegamy przed próbami samodzielnej naprawy, bądź zlecania jej niedoświadczonym i niekompetentnym “kolegom”. Takie próby na ogół kończą się jeszcze poważniejszymi i kosztowniejszymi uszkodzeniami (mamy z takimi przypadkami do czynienia na co dzień).

Jak zatem wybrać odpowiedni serwis komputerowy?

Przede wszystkim nie kierować się ceną. Najtańsze usługi nie muszą być najlepsze. Profesjonalne serwisowanie komputerów związane jest z posiadaniem odpowiednio wyposażonego zaplecza technicznego, a przede wszystkim z wiedzą i doświadczeniem serwisantów, zdobywanych często latami, co musi przełożyć się na odpowiednią cenę oferowanej usługi.

Poszukując serwisu należy zwrócić uwagę na jego odpowiednio długą obecność na rynku. Wieloletnie działanie związane jest z doświadczeniem, co przekłada się z kolei na fachowość i rzetelność serwisowania.

Oferowanie gwarancji na wykonane usługi także świadczy o solidności, stanowi również zabezpieczenie na wypadek ewentualnie popełnionych błędów, czy zadziałania różnych trudnych do przewidzenia czynników.

Bezpłatna diagnostyka uszkodzeń komputera proponowana przez serwis pozwala zastanowić się nad opłacalnością naprawy i ewentualnie z niej zrezygnować nie ponosząc żadnych kosztów.

Szybkość działania serwisu jest atutem. Należy jednak liczyć się z tym, iż wiele procesów serwisowych z różnych przyczyn wymaga czasochłonnych operacji (działania natychmiastowe często niestety równie szybko generują kolejne usterki).

Bardzo ważny jest także kontakt osobisty. Skłonność do rozmowy, otwartość, gotowość tłumaczenia przyczyn zaistniałej usterki i informowania o przebiegu procesu naprawczego. Dostępność i jakość informacji publikowanych na stronie internetowej także ma znaczenie, świadcząc o profesjonalizmie i poważnym podejściu do klienta.

Oczywiście można kierować się referencjami tudzież opiniami innych zleceniodawców. Należy jednak pamiętać, iż niezadowolenie pojedynczych osób nie musi być zawsze zasadne.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6

IVITER poszukuje ludzi do pracy. Pełna lista stanowisk dostępna tutaj https://iviter.pl/oferty-pracy/ - piszcie do nas, warunki zatrudnienia do pełnej negocjacji (zwłaszcza w przypadku doświadczonych osób, chętnie spełnimy Wasze wymagania finansowe).

serwis pogwarancyjny

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki