Data premiery konsoli PS5 Slim

Konsola PS5 od daty swojej premiery zdążyła (podobnie jak poprzednie generacje) podbić serca graczy na całym świecie. Model ten osiągnął ogromny sukces, sprzedaje się doskonale i zbiera bardzo dobre recenzje. Jak głoszą najnowsze doniesienia z branży technologicznej, firma Sony nie spoczęła na laurach – i już planuje wydanie kolejnej konsoli, tym razem PS5 Slim. Co wiadomo o premierze kolejnej konsoli od Sony oraz o specyfikacji PS5 Slim? Sprawdzamy!

Konsola PS5 Slim – co o niej wiemy?

Dziennikarze, których specjalność stanowią nowinki technologiczne, donieśli niedawno, że Sony ma w planach wydanie nowej wersji konsoli PS5, tym razem wersji Slim. To dla fanów konsoli nie lada gratka, można się bowiem spodziewać, że w porównaniu do standardowej wersji, nowa będzie oczywiście tańsza. Fani liczyli na pojawienie się „Lite”, jednak Sony miało zdecydować, że w 2022 lub 2023 roku ma ruszyć produkcja nieco zmienionej wersji PlayStation 5 - Slim. Jednak nawet tych doniesień nie możemy brać za pewnik; ostatnio pojawia się coraz więcej informacji na temat domniemanej premiery innej wersji PS5, wariantu Pro. Choć może to oznaczać rezygnację firmy z produkcji PS5 Slim, to nie możemy jednak wykluczyć możliwości pracy nad dwiema konsolami jednocześnie. Taki gigant może sobie w końcu na to pozwolić, a duże zainteresowanie PlayStation 5 stanowi tylko zachętę do przeprojektowania i sprzedaży tej udanej konstrukcji w odświeżonych wersjach. Nawet jeżeli premierę miałyby jednocześnie PS5 Slim oraz PS5 Pro, śmiało można założyć, że oba te modele będą się świetnie sprzedawać i odniosą duży sukces – podobnie jak wersja standardowa.

PS5 Slim – konstrukcja

  • PS5 Slim ma mieć oczywiście mniejsze rozmiary od swojego poprzednika.
  • Konsole te mają być wyposażone w 5-nanometrowe procesory TSMC.
  • Specyfikacja PS5 Slim nie powinna znacząco odbiegać od PlayStation 5 – zatem w mniejszej obudowie dostaniemy urządzenie niemal dorównujące wersji standardowej.
  • Urządzenie ma mieć nieco bardziej płaską podstawę.
  • Mocniejsze podzespoły natomiast mają być przeznaczone do PS5 Pro, którego premiera jest nawet bardziej prawdopodobna niż PS5 Slim.

Kiedy premiera?

Choć nie możemy jednoznacznie stwierdzić, czy w ogóle dojdzie do sprzedaży PS5 Slim, to różne portale już donoszą o możliwej premierze. Jak wspomnieliśmy wyżej, produkcja miałaby wystartować najpóźniej w 2023 roku – premiera natomiast przewidywana jest na przełom 2023 i 2024 roku. Co ciekawe, Sony nie jest obecnie w stanie wyprodukować pożądanej liczby egzemplarzy swoich konsol – wszystko za sprawą pandemii COVID-19, która spowodowała problemy z dostępnością podzespołów. Niedobór półprzewodników i innych ważnych elementów to bardzo duży kłopot dla giganta z Japonii, jednak – jak zapewnia firma – producent ma nadzieję na szybkie zażegnanie kryzysu. Inne firmy również ucierpiały wskutek ograniczonej dostępności komponentów.

Sony PS5 Slim – czy w ogóle trafi do sprzedaży?

Sony PS5 Slim to konsola, na którą czekają fani Sony na całym świecie. Niestety nie wiemy jeszcze nic pewnego, a wszystkie informacje i doniesienia na ten temat to tylko przecieki i domniemania. Zapewne upłynie jeszcze sporo czasu, zanim dowiemy się, jaką taktykę obrała marka Sony. Obecnie premiera PS5 Slim stoi pod znakiem zapytania; bardziej prawdopodobne wydaje się wypuszczenie na rynek wersji Pro. Wynika to z jednego prostego powodu – produkcja PS5 Slim może się zwyczajnie nie opłacać japońskiej marce. Oczywiste jest, że producent nie mógłby sprzedawać wersji Slim drożej od PlayStation 5. Mimo tego, że oferowane parametry byłyby zbliżone do tych z wersji standardowej, użytkownicy oczekiwaliby bardzo atrakcyjnych cen PS5 Slim. Warto wstrzymać się z planowaniem zakupu nowej konsoli i poczekać na oficjalne decyzje Sony – chociażby po to, aby uniknąć rozczarowania.

Jak głoszą najnowsze doniesienia z branży technologicznej, firma Sony nie spoczęła na laurach – i już planuje wydanie kolejnej konsoli, tym razem PS5 Slim. Co wiadomo o premierze kolejnej konsoli od Sony oraz o specyfikacji PS5 Slim? Sprawdzamy!

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: https://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: https://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

serwis pogwarancyjny