Naprawa tabletu po zalaniu IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: http://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Naprawa tabletu po zalaniu

Zalanie tabletu to bardzo często występująca przyczyna awarii tych urządzeń. Niestety wilgoć dla sprzętów elektronicznych bywa bezlitosna. Nawet jeśli po takim wypadku i wysuszeniu tablet będzie działał, nigdy nie ma pewności czy wewnątrz urządzenia nie zachodzą powolne procesy chemiczne, które w niedalekiej przyszłości spowodują awarię urządzenia. Wilgoć bowiem pozostawia osady przyspieszające procesy korozyjne podzespołów co w krótkim czasie prowadzić może do rozległych i poważnych defektów.

Aby zminimalizować obszar ewentualnych uszkodzeń zawsze w przypadku kontaktu z cieczą należy natychmiast wyłączyć urządzenie. Kolejnym zalecanym rozwiązaniem jest dostarczenie sprzętu do serwisu, w którym zostanie on poddany odpowiednim zabiegom usuwającym pozostałe osady. Czyszczenie takiego tabletu jest bardzo czasochłonną i trudną procedurą wymagającą odpowiedniego zaplecza technicznego – czynność ta odbywa się przy udziale myjek ultradźwiękowych z zastosowaniem odpowiednich środków chemicznych wypłukujących zanieczyszczenia z najmniejszych zakamarków płyty głównej. Postępowanie takie stwarza szansę przywrócenia tabletowi pełnej sprawności, a także eliminuje potencjalne koszty napraw generowane przez szkody zaistniałe podczas prób jego pochopnego uruchomienia po kontakcie z cieczą.

Serwis nasz posiada ogromne doświadczenie w pracy z zalaną elektroniką, co przy odpowiednim wyposażeniu technicznym, stwarza realne szanse na przywrócenie pierwotnej wartości sprzętom po tak niefortunnych wypadkach.