Wymiana baterii IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14 oraz 570 820 933. Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: http://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Wymiana baterii

Z upływem czasu baterie laptopów zużywają się. Pierwszą sygnałem starzejącego się akumulatora jest wyraźne skrócenie czasu pracy laptopa na jednym ładowaniu. Proces starzenia pogłębia się wraz z kolejnymi cyklami ładowania i w efekcie akumulator kompletnie traci zdolność magazynowania energii. Niekiedy proces ten postępuje dosyć gwałtownie – bateria przestaje zasilać niemal z dnia na dzień. Przypadki takie zdarzają się użytkownikom laptopów pracujących na podłączonym zasilaniu. Ten rodzaj działania nie sprzyja akumulatorom szczególnie.

 

 

Dlaczego bateria się starzeje?

Jedną z przyczyn jest zupełnie naturalny proces utraty pojemności ogniw akumulatora, który postępuje wraz z upływającym czasem. Kolejnym czynnikiem jest temperatura pracy. Dla ogniw litowo – jonowych optymalną temperaturą pracy jest zakres w przedziale 0 – 25 ºC. Jeśli laptop podczas pracy się nagrzewa (co najczęściej ma miejsce), powstałe ciepło skraca czas użytkowania baterii. Trzecim czynnikiem decydującym o zużyciu akumulatora jest liczba cykli ładowania. Bateria projektowana jest na określoną liczbę tych procesów – zwykle po upływie około 400. ładowań pojemność spada o połowę. Wszystkie wymienione uwarunkowania powodują, że wymiana baterii po pewnym czasie staje się normą, a w zasadzie koniecznością.

Wymiana akumulatora

Jeśli w laptopie zaistniała potrzeba wymiany akumulatora, zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu. Obsługujemy wszelkie modele laptopów wszystkich wiodących producentów. Gwarantujemy, że zastosowane przez nas akumulatory są dedykowane (producent, seria model, kod) i w pełni kompatybilne z danym typem urządzenia. Zapewniamy szybką i sprawna usługę.

Uwaga! Oferujemy także sprzedaż różnych modeli baterii oraz zasilaczy wykorzystywanych w swych konstrukcjach przez wszystkich wiodących producentów laptopów.