Serwis laptopów MSI IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Serwis laptopów MSI

Serwisujemy notebooki MSI. Wszystkie modele, niezależnie od rodzaju występującej usterki. Jesteśmy w stanie pomóc w każdym przypadku - zachęcamy do kontaktu bezpośredniego wszystkie osoby, które potrzebują pomocy.

MSI zasłynął m.in. jako producent laptopów dla graczy, cechujących się naprawdę wyśrubowanymi parametrami. Komputery te nie należą do najtańszych, jednocześnie zamknięcie takiej mocy obliczeniowej w obudowie notebooka sprawia, że dość łatwo może dojść do awarii - ze względu właśnie na trudne warunki pracy procesora, karty graficznej. 

MSI serwis laptopów

 

 

Laptopy w ofercie MSI (Micro–Star International) zaczęły pojawiać się od 2004 roku (model M510C). Obok komputerów dla graczy, płyt głównych, kart graficznych, serwerów i urządzeń peryferyjnych laptopy gamingowe stanowią obecnie poważną część asortymentu koncernu. Oferta w przypadku omawianych urządzeń jest dosyć zróżnicowana: od pozycji dla mniej wybrednych użytkowników po rozwiązania dla wymagających zawodowców. Zawsze jednak wykorzystywane są najnowsze i odpowiednio wydajne podzespoły – to dzięki nim możliwa jest rozgrywka z zastosowaniem aplikacji o wysokich wymaganiach sprzętowych z zachowaniem najwyższej płynności.

Notebooki klasy gaming podzielone są na kilka serii. Przykładowo, Seria GE to atrakcyjne cenowo modele adresowane do mniej wymagających graczy. Seria GS to lżejsze i cieńsze, a przez to bardziej mobilne urządzenia. Seria GT to maszyny najmocniejsze, gwarantujące rozgrywkę na poziomie wymagającym najwyższej wydajności. Jakie podzespoły i technologie zastosowane są w tej klasie?

Intel Core i5, i7 oraz NVIDIA GeForce GTX

Procesorom Intel Core i5 oraz i7 towarzyszą tu różne modele kart graficznych NVIDIA GeForce GTX. Kolejne generacje procesorów Intel Core posiadają coraz bardziej energooszczędną architekturę przy znacznym wzroście możliwości obliczeniowych, co owocuje efektywnym działaniem nawet przy wymagających i bardzo obciążających procesor aplikacjach. Wzrost wydajności związany jest także z zastosowaniem nowych generacji procesorów i układów graficznych NVIDIA. Wydajność układu GTX1080, bazującego na architekturze Pascal, jest ponad 40% wyższa od układów serii GTX900M, a wydajność procesora graficznego GeForce GTX10 wzrosła trzykrotnie w stosunku do układów poprzedniej generacji. Do ich budowy wykorzystano ultraszybkie tranzystory FinFET i pamięci o dużej przepustowości.

PCI-E Gen 3 X4 i technologia NVMe

Błyskawiczne załadowanie i uruchomienie gry możliwe jest dzięki szybkiemu systemowi pamięci masowej, który korzysta z magistrali PCI-E Gen 3 X4 i technologii NVMe. Wykorzystywany jest w ten sposób potencjał napędów SSD zgodnych ze standardem PCI-E Gen 3.0 (dane czytane są 5 razy szybciej niż w przypadku dysków SSD SATA3).

DDR4

Obsługiwane są tu zaawansowane pamięci DDR4-2400, które w stosunku do poprzedniej generacji DDR3-1600 oferują 40% wzrost wydajności pozwalające osiągnąć prędkość 32 GB/s przy odczycie i 36 GB/s przy zapisie danych.

Thunderbolt 3

Zastosowanie interfejsu Thunderbolt 3 obsługującego transmisję danych z prędkością do 40 Gb/s dało możliwość podłączenia dwóch zewnętrznych monitorów 4K, dało wsparcie dla standardu USB 3.1 i pozwoliło na ładowanie urządzeń prądem o natężeniu 3A i napięciu 5V.

Shft

Technologia MSI Shft to narzędzie optymalizujące pracę systemu w zależności od wymagań użytkownika – albo maksymalna wydajność, albo maksymalna oszczędność energii. Tryb Turbo pozwala na ręczne modyfikowanie parametrów pracy procesora i grafiki utrzymując temperaturę i hałas na stosunkowo niskim poziomie. Jest on jednak dostępny jedynie dla urządzeń wyposażonych w procesory serii K i przy podłączonym zasilaniu sieciowym. W trybie Sport zarówno karta jak i procesor pracują na maksymalnych osiągach gwarantujących najwyższą wydajność (wymagane jest zasilanie sieciowe). Tryb Comfort ogranicza częstotliwość procesora graficznego i jego temperaturę do nieprzekraczalnego poziomu i jest stosowany wszędzie tam gdzie zachodzi konieczność cichej pracy przy zachowaniu wysokiej wydajności. Tryb Eco wpływa na taktowanie procesora oraz karty graficznej, proponując kosztem wydajności bardziej oszczędne działanie. Poszczególne tryby przełącza się za pomocą kombinacji klawiszy FN i F7.

Cooler Boost

Technologia Cooler Boost charakteryzuje się podziałem chłodzenia na dwie części z wykorzystaniem specjalnie przypisanych pieciu ciepłowodów (w wersji Cooler Boost Titan zastosowanej w serii GT występuje zwiększona liczba ciepłowodów). Jedna część układu odpowiedzialna jest za chłodzenie karty graficznej, druga procesora. Całość obsługiwana jest przez dwa niezależne wentylatory (lub trzy usprawnione konstrukcje Whirlwind Blade o zwiększonej liczbie łopatek w wersji Cooler Boost Trinity). System gwarantuje stabilną pracę nawet przy wielogodzinnym najwyższym obciążeniu układu.

IPS

Modele wyposażane są w matryce IPS wyświetlające przestrzeń barwną obejmującą 72% palety barw NTSC, oferując znacznie ostrzejsze, jaśniejsze i bardziej kontrastowe obrazy niż standardowe panele. Obraz prezentuje się znakomicie nawet podczas oglądania pod dużym kątem: do 170 stopni w poziomie i 120 w pionie. Krótki czas reakcji wynoszący 5 ms i 120 Hz częstotliwość odświeżania pozwalają na wyświetlanie 120 klatek/s, co daję niezwykłą płynność prowadzonej rozgrywki.

Matrix Display

Technologia MSI Matrix Display to możliwość rozgrywki nawet na trzech dodatkowych monitorach zewnętrznych (dookolny tryb wyświetlania obrazu). Realizowane jest to dzięki złączu HDMI 1.4 oraz Mini-DisplayPort 1.2 i Thunderbolt 3. Technologia ta obsługuje wyjście 4K.

True Color

Technologia MSI True Color powstała we współpracy z firmą Portrait Display Inc. gwarantuje wierne odtwarzanie barw przez każdy panel montowany w laptopach tej serii z odwzorowaniem sięgającym blisko 100% przestrzeni barwnej sRGB.

Nahimic VR

Nahimic VR to technologia wykorzystująca specjalne algorytmy umożliwiające odtwarzanie przestrzennego dźwięku 7.1 na zwykłych słuchawkach. Dzięki niej można doświadczyć efektów pełnego spektrum VR w grach wspierających obsługę przestrzennego dźwięku 7.1 (a nie tylko stereo). Włączenie efektów VR następuje w programie Dragon Center poprzez jedno kliknięcie.

Nahimic Audio Enhancer 2

Technologia podbicia dźwięku Nahimic Audio Enhancer 2 to zaawansowane oprogramowanie firmy Nahimic pozwalające podnieść jakość dźwięku – klarowność komend głosowych, możliwość rozpoznania kierunków dochodzących głosów (Sound Tracker), plus opcja nagrywania komentarzy w standardzie High Definition Audio oraz możliwość przesyłania dźwięku w jakości studyjnej - wszystko by w pełni korzystać z przestrzennego dźwięku 7.1 przy użyciu standardowego sprzętu audio.

Głośniki Dynaudio

W laptopach montowane są głośniki powstałe we współpracy z firmą Dynaudio. To one odpowiadają w efekcie za realizm doznań dźwiękowych, doskonale wypełniając swym brzmieniem pomieszczenie – nie ma więc potrzeby zakupu dodatkowych głośników zewnętrznych.

Audio Boost

Dzięki systemowi Audio Boost scena dźwiękowa ulega rozszerzeniu o 30% w stosunku do tradycyjnych rozwiązań. Razem z trzema dedykowanymi wzmacniaczami słuchawkowymi i pozłacanymi złączami zapewniającymi mniejsze szumy i większą trwałość gniazda, system jest w stanie zapewnić znakomite wrażenia dźwiękowe na praktycznie każdym gamingowym zestawie słuchawkowym.

SABRE Audio DAC

Przetwornik dźwiękowy SABRE Audio DAC obsługujący 24-bitowy dźwięk ze 192 KHz częstotliwością próbkowania (32-bitowy z 384 KHz próbkowaniem w modelach serii GT) pozwala uzyskać cyfrową redukcję szumów i usłyszeć w słuchawkach detale nieobecne w planie dźwiękowym generowanym przez przetworniki cyfrowo-analogowe.

SteelSeries

Klawiatura SteelSeries to zawodowe narzędzie zaprojektowane specjalnie dla gracza. Zwiększona czułość i lepsza reakcja na nacisk, możliwość rozróżnienia naciskanych jednocześnie klawiszy, zoptymalizowana strefa klawiszy WASD – wszystko dla większej kontroli nad rozgrywką. Wraz z aplikacją SteelSeries Engine 3, dzięki której możliwe jest przypisanie poszczególnym klawiszom różnych funkcji staje się ona bronią w rękach gracza.

Silver Lining Print

Całości dopełnia, umożliwiający rozgrywkę w ciemnościach, wyjątkowo jasny obrys wielokolorowego podświetlenia klawiatury w wydaniu Silver Lining Print.

Killer

Karta sieciowa Killer E2500 wraz z Advanced Stream Detect (Killer DoubleShot Pro w serii GS i GT) i technologią Killer Shield zapewnia płynną łączność i zapobiega powstawaniu milisekundowych przerw podczas transmisji. Pozwala sprawować kontrolę nad transmisją danych – wydajnością połączenia sieciowego za pomocą ustalonych przez użytkownika priorytetów i limitów przepustowości.

Oprócz klasy gamingowej laptopy MSI produkowane są także w innych wariantach.

Classic (CX i CR) to efektywne choć niezbyt wyśrubowane urządzenia budżetowe, w których znaleźć można rozwiązania stosowane w serii gaming.

Klasa Prestige to z kolei wydajne, ale także stylistycznie wysmakowane, eleganckie laptopy biznesowe. Pozwalają zarówno na pracę z wymagającymi aplikacjami jak również płynną obsługę multimediów.

 

 

Poniżej prezentujemy wykaz wybranych modeli obsługiwanych przez nasz serwis. W przypadku jeśli na liście nie znajdą Państwo symbolu swojego urządzenia, nic nie szkodzi – i tak podejmiemy się jego naprawy.

 

MSI CX62 6QD, MSI CX 61, MSI CX61 2OC, MSI CX61 2QF, MSI CX62 2QE, MSI CX620MX, MSI CX70 2PF, MSI CR61 2M, MSI ER710, MSI FX-400, MSI MS-1656-ID1, MSI MS60 6QE, MSI S20 0M

 

MSI Seria GE

GE 70, GE73 Raider RGB 8RF, GE73 Raider RGB 8RE, GE63 Raider RGB 8RF, GE63 Raider RGB 8RE, GE73VR 7RF Raider, GE73VR 7RE Raider, GE73 7RD Raider, GE63VR 7RE Raider, GE63VR 7RF Raider, GE63 7RD Raider, GE60 2PF Apache Pro, GE60 2PE-416XFR APACHE PRO, GE72MVR 7RG Apache Pro, GE62VR 7RF Apache Pro, GE62MVR 7RG Apache Pro, GE60 2QE Apache Pro, GE70, GE70 0NC, GE70 0ND, GE70 2OC, GE70 2OE, GE70 2QD APACHE, GE70 2PE Apache Pro, GE70 Apache Pro-012, GE70 Apache Pro-061, GE72 2QF APACHE PRO, GE72 6QF Apache Pro, GF72 8RE-032, GE60-2OC, GE-72 6QD, GE40 2OC, GE60 20E, GE60 2OC, GE60 2OC-097US, MSI GE60 2OD-247US, GE60 2OE-002US, GE60 2OE-003US, GE60 2PC-261XNL, GE60 2QD, GE60 2QD Apache 2015, GE60 Apache Pro-003, GE62 2QE APACHE PRO FHD, GE62 6QF, GE62 Apache Pro 2QF-281AU, GE620DX-443XPL, GE62VR 6RF Apache Pro-086

 

MSI Camo Squad Limited Edition

GE62 7RE Camo Squad Limited Edition, GE62VR 7RF Camo Squad Limited Edition

 

MSI Seria GF

GF72 8RE, GF72 8RD, GF63, GF62 8RE, GF62 8RD, GF72VR 7RF, GF62VR 7R,F GF62 7RE, GF72 7RD, GF72 7RE, GF62 7RD

 

MSI Seria GL

GL73 8RD, GL73 8RC, GL63 8RD, GL63 8RC, GL72M 7REX, GL72M 7RDX, GL62VR 7RFX, GL62MVR 7RFX, GL62M 7RDX, GL62M 7REX, GL62M 7RC, GL62 6QC, GL62 6QD, GL62 6QF, GL62 7RD, GL72 7QF,

 

MSI Seria GP

GP73 Leopard 8RE, GP73 Leopard 8RD, GP63 Leopard 8RE GP63 Leopard 8RD, GP72MVR 7RFX Leopard Pro, GP72M 7REX Leopard Pro, GP72M 7RDX Leopard, GP62M 7REX World of Tanks Edition, GP62MVR 7RFX Leopard Pro, GP62M 7REX Leopard Pro, GP62M 7RDX Leopard, GP62 6QF Leopard Pro, GP60, GP60 2OD, GP60 2PE Leopard, GP60 2PF Leopard Pro v1, GP60 2QE LEOPARD, GP60 Leopard-009, GP60 Leopard-010, GP62 7QF Leopard Pro, GP62 7RD (Leopard), GP62-6QE Leopard Pro, GP62MVR 6RF (Leopard Pro), GP62MVR Leopard Pro-408, GP70, GP70 2OD, GP70 2PE LEOPARD, GP70 Leopard-010

 

MSI Seria GS

GS65 Stealth Thin 8RF, GS65 Stealth Thin 8RE, GS73 Stealth 8RF, GS73 Stealth 8RE, GS73 Stealth 8RD, GS63 Stealth 8RE, GS63 Stealth 8RD, GS73VR 7RG Stealth Pro, GS73VR 7RF Stealth Pro, GS73 7RE Stealth Pro, GS63VR 7RG Stealth Pro, GS63VR 7RF Stealth Pro, GS63 7RE Stealth Pro, GS63 7RD Stealth, GS43VR 7RE Phantom Pro, GS30 2M SHADOW, GS60 Ghost Pro, GS60 Ghost Pro-606, GS63VR-6RF16H22 Stealth Pro, GS70 2OD, GS70 2PE Stealth Pro, GS70 2QE Stealth Pro, GS70 Stealth, GS70 Stealth-037, GS70 StealthPro-024,

 

MSI Seria GT

GT80 2QE TITAN SLI, GT83 Titan 8RG, GT83 Titan 8RF, GT75 Titan 8RG, GT75 Titan 8RF, GT63, GT63 Titan 8RF, GT75VR 7RF, GT75VR 7RE, GT83VR 7RF, GT73EVR 7RD, GT73EVR 7RE Titan, GT73EVR, GT62VR 7RE Dominator Pro, GT70 2OLWS, GT73VR 6RE-232ES, GT73VR 6RF Titan Pro, GT75VR 7RF Titan Pro 202, GT70 Dominator Dragon-2202, GT60 0ND, GT60 0NE, GT60 2OC, GT60 2OD, GT60 2OKWS, GT60 Dominator 3K-474, GT60 Dominator-423, GT60 Dominator-424, GT60 Dominator Pro 3K-475, GT663, GT70, GT70 0ND, GT70 0NE, GT70 2OC, GT70 2OD, GT70 2QD Dominator, GT70 DOMINATOR PRO-889, GT70 Dominator-891, GT70 Dominator-892, GT70 Dominator-893, GT70 Dominator-894, GT70 Dominator-895, GT70 Dominator Pro-1039, GT70 Dominator Pro-888, GT70 Dominator Pro-889, GT70 Dominator Pro-890, GT72 2PE Dominator Pro, GT72 2QE-1449US Dominator Pro G, GT72 6QD Dominator G, GT72 Dominator Pro-098, GT72 Dominator Pro-208, GT72 Dominator Pro-210, GT72 Dominator Pro-211, GT72 Dominator Pro-243, GT72 Dominator Pro-444, GT72 Dominator Pro-445, GT72-2QD Dominator-406, GT72-2QE, GT72S 6QE Dominator PRO v1, GT73EVR 7RF-1025XES Titan Pro

 

Seria GV

GV72 8RE, GV72 8RD, GV72 8RC, GV72VR 7RF, GV72 7RE, GV62 8RE, GV62 8RD, GV62 8RC, GV72 7RD, GV62 7RE, GV62 7RD, GV62 7RC

 

Seria GX

GX60 Destroyer-280, GX-623 p7350 WSXGA, GX60 3BE, GX60 3BE – X, GX60 Hitman Edition, GX610, GX623-8647VHP, GX70, GX70 3BE, GX70 Destroyer-099,

 

Seria PE

PE60 2QD, PE60 2QE, PE60 6QD, PE60 6QE, PE60 7RD, PE62 7RD, PE62 8RC, PE62 8RD, PE70 2QD, PE70 2QE, PE70 6QD, PE70 6QE, PE70 7RD, PE72 7RD, PE72 7RE, PE72 8RC, PE72 8RD,

 

Seria PL

PL60 7RD, PL62 7RC, PL62 7RD

 

Seria PS

PS42 8RB

 

Seria WE

WE73 8SK, WE73 8SJ, WE72 7RJ, WE72 7RJX, WE63 8SI, WE63 8SJ, WE62 7RIX, WE62 7RJX

 

Seria WS

WS63 8SL (vPro), WS63 8SL, WS63 8SK (vPro), WS63 8SK, WS63 8SJ, WS72 6QI, WS72 6QJ, WS72 6QH

 

Seria WT

WT73VR 7RM, WT72 6QI, WT72 6QJ, WT72 6QK, WT72 6QL, WT72 6QM, WT72 6QN, WT72 6QK (MS-1784)

msi serwis laptopów

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: http://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki