SERWIS UNITRA

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Każde urządzenie, które naprawimy - zostanie objęte roczną gwarancją, niezależnie od tego jaka usterka w nim wystąpiła! 6-miesięczna gwarancja na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza.

Darmowa diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Nasz serwis podejmuje się napraw wszystkich rodzajów sprzętu audio wyprodukowanego przez zakłady należące do ogólnopolskiego zrzeszenia UNITRA.

Specjalizujemy się przede wszystkim w urządzeniach powstałych w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

Amplitunery, gramofony, wzmacniacze, tunery, magnetofony szpulowe i kasetowe tej firmy nie stanowią dla zagadki i nie sprawiają problemów w przywracaniu ich do pełnej sprawności.

Nie tylko naprawiamy takie urządzenia, ale na życzenie klientów poddajemy procesom całkowitej rewitalizacji, a nawet tuningowi.

Nasi technicy to nie tylko doskonali specjaliści z długoletnim stażem w zawodzie serwisantów sprzętu elektronicznego, ale wielu z nich jest fascynatami polskich urządzeń audio-vintage.

Mają do dyspozycji doskonale wyposażone stanowiska pracy, dzięki czemu są w stanie szybciej i dokładniej dokonywać wszelkiego typu napraw.

 

Polska firma UNITRA oficjalnie powstała w 1961 roku.

Właściwie trudni nazwać ją firmą w aktualny rozumieniu tego pojęcia.

Było to połączenie pod wspólną nazwą wielu polskich zakładów elektronicznych rozrzuconych po całym kraju.

W skład UNITRY weszły między innymi:

Radiowe Zakłady im. M. Kasprzaka z Warszawy, Eltra z Bydgoszczy, Fonica z Łodzi, Diora z Dzierżoniowa, Tonsil z Wrześni, Radmor z Gdańska.

Przez całe lata 60-te pod nazwa UNITRA pojawiały się różne niezbyt interesujące dźwiękowo konstrukcja jak choćby przenośny gramofon Bambino.

Dopiero lata 70-te to początek UNITRY jako producenta wszelkiego typu urządzeń audio, w tym także zestawów przeznaczonych do domowego użytku.

W tamtym okresie nastąpiło otwarcie Polski na współpracę z krajami zachodnio-europejskimi i azjatyckimi. Dzięki temu krajowe zakłady elektroniczne miały możność zaopatrywania się podzespoły o znacznie lepszej jakości i trwałości niż te powstające w kraju.

Nastąpił olbrzymi skok jakości polskich produktów audio.

Nie tylko brzmiały znacznie lepiej niż dotychczas, ale wszystkie zakłady wchodzące w skład UNITRY prześcigały się nawzajem we prowadzaniu na rynek coraz nowszych, ładniejszych sprzętów audio.

Oczywiście określenie „wprowadzanie na rynek” może być nieco mylące, bo owszem produkcja osiągała momentami całkiem duże liczby wytworzonych urządzeń, ale ogromna ich większość trafiała na inne rynki. Przede wszystkim starano się eksportować polskie sprzęty na rynek zachodni, ale zainteresowane nimi były także kraje należące do ówczesnego Obozu Socjalistycznego.

Polakom pozostawało jedynie polowanie na nieliczne dostawy do krajowych sklepów ZURT lub zakup w dewizowej sieci PEWEX. To nie pomyłka. Rzeczywiście do połowy lat 70-tych produkty UNITRY można było nabyć takę tam. Oczywiście za bardzo wygórowane kwoty.

Najpopularniejszymi urządzeniami UNITRY były wówczas gramofony Foniki, oraz różnego typu amplitunery w rodzaju ELIZABETH HiFi, a także dzielone zestawy w rodzaju Kleopatry i Meluzyny. Dużym wzięciem cieszyły się również polskie magnetofony szpulowe i kasetowe.

Co pewien czas w polskich sklepach pojawiały się wyjątkowo eleganckie i nieźle brzmiące konstrukcje pozbawione logo UNITRA. Najczęściej bywały to wzmacniacze i magnetofony noszące nazwę handlową CONTINENTAL EMERSON, CONTINENTAL lub po prostu EMERSON.

W latach 80-tych pojawiały się kolejne ciekawe konstrukcje produkowane pod wspólną nazwą UNITRY.

Prym wiodły Fonica ze swoimi gramofonami oraz Kasprzak i Diora konstruujące pełne zestawy audio. Wśród nich największą popularnością cieszyły się dwa modele dzierżonowskiej Diory: mini wieżą z nietypowo umieszczoną kasetą magnetofonową i duża wież „z szufladą”.

Również Tonsil jako jedyny w kraju producent głośników nie nadążał z dostarczaniem ich na polski rynek. Hitem sprzedaży była seria Altus, która do dzisiaj cieszy się wielkim sentymentem Polaków.

Zmiany ustrojowe z przełomu lat 80-90-tych doprowadziły do bankructwa większość podmiotów UNITRY.

Niektóre z nich od kilku lat powracają na rynek, ale już jako w pełni prywatne firmy, które wykupiły prawo do posługiwania się dawnymi brandami z okresu UNITRY, jak choćby Tonsil.   

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: iviterserwis.pl/referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: iviterserwis.pl/darmowapaczka

serwis pogwarancyjny