Serwis Sansui

Serwisujemy japońską legendę – Sansui. Naprawiamy Wzmacniacze, amplitunery, tunery, magnetofony szpulowe oraz kasetowe, odtwarzacze płyt kompaktowych, gramofony i kolumny – sprzęt projektowany i wykonywany z największą dbałością i precyzją, zachwycający prostotą i jakością dźwięku.

Diagnostyka i wycena kosztów usunięcia usterki, bez względu na decyzję użytkownika dotyczącą podejmowania przez nasz serwis naprawy, zawsze pozostają bezpłatne. Na wszelkie działania serwisowe udzielamy odpowiedniej gwarancji.

Marka Sansui jest nam szczególnie bliska, cenimy walory urządzeń projektowanych przez tego producenta. Gwarantujemy, że dostarczony do naszego serwisu sprzęt pozostanie w dobrych rękach.

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Nasza 12-miesięczna gwarancja pokazuje, że jesteśmy pewni jakości naszych napraw. 6-miesięczna gwarancję na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza.

Darmowa diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.
Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy.

Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Warto też podkreślić, że na Placu Konstytucji działa nasz sklep z aparaturą klasy Vintage - szczegóły dostępne pod linkiem: https://iviteraudio.pl

 

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO.

Dlaczego warto nas wybrać, postawić na nas?

Wchodząc na tę podstronę stoisz zapewne przed wyborem firmy serwisowej, jakiej chciałbyś powierzyć swój Ważny dla Ciebie sprzęt. Nazywam się Iwo Czerniawski, jestem twórcą i właścicielem firmy IVITER. Postaram się odpowiedzieć na pytanie - dlaczego to właśnie moją firmę warto wybrać, mojej firmie warto powierzyć naprawę swojego sprzętu. Dowiedz się więcej - podstrona Dlaczego my?

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi referencjami (kliknij).
 

1Wypełnij formularz online

To wszystko, co musisz zrobić, aby rozpocząć. 
My zajmiemy się resztą.

2Pakowanie i odbiór

Nie musisz drukować dokumentów, kurier przyjedzie 
po urządzenie.

3Zwrot na nasz koszt

Niezależnie od decyzji, zwrócimy urządzenie 
bez opłat.

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź z ulicy!

Przyjdź i dostarcz nam swój sprzęt osobiście. To najszybszy sposób!

Napisz maila

Napisz maila.

Napisz do nas maila - serwis@iviter.pl
Odpowiadamy bardzo szybko i sprawnie. 

zadzwoń

Zadzwoń do nas!

22 113 40 88
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Charakterystyka i historia marki Sansui

Sansui oznacza wodę spływającą z gór – prostotę i majestat. Charakter i filozofia marki ujawnia się już podczas pierwszego spojrzenia. Czarny, surowy panel, poukładane pokrętła i przełączniki, skromne liternictwo. Wystarczy rzucić okiem na wzmacniacze serii AU: AU-555, AU-666, AU-777, AU-888, AU-999, AU-7500, AU-8500, AU-9500, AU-9900. Jednak pełnia Sansui jawi się podczas odsłuchu, zwłaszcza konstrukcji zaprojektowanych w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, częściowo także pochodzących z kolejnej dekady. Modele wywodzące się z tamtego okresu są wciąż bardzo poszukiwane przez miłośników bezkompromisowych brzmień. To wtedy powstawała aparatura, którą projektowano bez oglądania się na koszty, aparatura, której nadrzędnym priorytetem była reprodukcja najwyższej klasy dźwięku. Wzmacniacze, amplitunery, magnetofony, gramofony i kolumny cechowała precyzja wykonania i kultura brzmienia.

Dzień wczorajszy i dzisiejszy

Firma Sansui założona została w Tokio w roku 1947. Początkowo produkowała transformatory, aparatura audio linię produkcyjną zaczęła opuszczać w 1954 roku, a w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, wraz z eksportem urządzeń na coraz większą skalę, renoma i reputacja marki rozeszła się po świecie. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych marka zaczęła tracić rynek na rzecz innych japońskich potentatów (Sony, Technics, Pioneer), jej obecność w Stanach Zjednoczonych stała się marginalna, a koncentracja na produkcji skierowanej do krajowych odbiorców priorytetowa. Pod koniec lat 80. czynniki ekonomiczne zmusiły firmę do przeniesienia większości produkcji za granicę. W kraju pozostały jedynie linie produkcyjne najwyższej klasy aparatury, jak wzmacniacze z serii “07” i AV.

Aprecjacja jena i gwałtowny wzrost kosztów (finanse Sansui w dużej mierze zależały od eksportu) spowodowały naglącą potrzebę ich redukcji. Zdecydowano się na użycie tańszych podzespołów i części zamiennych oraz ograniczenie eksportu. Słaba jakość produkowanych urządzeń odbiła się na reputacji marki. Zmiana logo firmy w 1987 roku stała się symbolicznym znakiem rezygnacji z utrzymania wysokiej klasy urządzeń. Trudną sytuację pogłębił fakt pojawienia się komputerów osobistych. Przy ograniczonym budżecie konsumenta, miejsce produktów audio zajmować zaczęła elektronika z segmentu IT. Rynek urządzeń audiofilskich zaczął się drastycznie kurczyć.

W latach 90. firma rozpoczęła współpracę produkcyjną z Orion Electric w segmencie telewizorów i sprzętu wideo, wycofując się stopniowo z produkcji swoich komponentów audio. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych marka została przejęta przez chiński Grande Holdings. Zmiana tożsamości Sansui ugruntowała spadek jakości produktu, Sansui zaczęła być postrzegana jako producent kierujący swe wyroby na masowy rynek. Do 2005 roku japońska produkcja wysokiej klasy wzmacniaczy została zakończona.

Produkty i technologie

W swych najlepszych latach Sansui opierało produkcję na najwyższej jakości materiałach i podzespołach, przodując także na polu architektury i konstrukcji urządzeń. Wysokiej klasy specjalistyczne transformatory znajdujące się w ofercie firmy w jej początkowym okresie istnienia szybko uzupełnione zostały o wzmacniacze lampowe i tranzystorowe dużej mocy oraz amplitunery stereo - model HPR-100 z 1954 roku posiadał już sekcję tunera. Późniejsze amplitunery lampowe: 250, 500 i 1000 zdobyły sporą popularność, jednak dopiero konstrukcje projektowane w latach 60. (SAX-200, SAX-300, SAX-600, SAX-1000) ugruntowały pozycję Sansui w tej grupie urządzeń audio. Lata 70. wypełniła produkcja amplitunerów tranzystorowych: serie od 1000 do 7000, od 3300 do 5500, od 221 do 881 od 1010 do 9090, a także Single Number Series i Quad Series. Najwyższy poziom reprezentowały modele G-9000 i G-9700, szczytowym osiągnięciem okazały się także konstrukcje 8080DB, 9090DB, G-8000, G-9000DB, G-30000, G-8700DB i 9900ZDB.

Sansui odnosiła także sukcesy na polu kwadrofonii. W 1970 roku pojawił się QuadSonic Synthesizer QS-1, dekoder symulujący czterokanałowy dźwięk z dwukanałowych źródeł stereofonicznych. Sansui opracowało system QS Regular Matrix odtwarzający czterokanałową kwadrofonię ze standardowej płyty długogrającej. W 1973 roku firma Sansui zaprojektowała bardziej zaawansowany dekoder QS Vario Matrix zwiększający separację kanałów z 3 do 20 dB. System SQ opracowany przez Columbia i CBS okazał się jednak bardziej popularny (z systemu QS korzystała jedynie Decca). Niektóre urządzenia Sansui miały także możliwość odtwarzania najbardziej zaawansowanego czterokanałowego systemu CD-4 opracowanego przez JVC i RCA.

Pierwszy lampowy wzmacniacz SM-88 pojawił się na japońskim rynku w 1959 roku, a stereofoniczny AU 70 w 1964. W 1965 do sprzedaży trafił przedwzmacniacz AU 111. Dwa lata później zadebiutował pierwszy tranzystorowy model AU-777 wyposażony w krzemowe tranzystory. W 1971 Sansui zaproponowało czterokanałowy wzmacniacz mocy QS-10, oparty na systemie QS. W drugiej połowie lat 70. pojawiła się ikoniczna seria wzmacniaczy AU “07” z wykończeniem frontów w czarnym macie - pierwsza generacja AU-517 i AU-717 oraz druga, zawierająca ulepszone modele AU-719, 819 i 919. Pod koniec lat 70. debiutują modele AU-X1, AU-D907 LIMITED, a w roku 1984 pojawia się AU-D607X. Produkcja odbywa się jeszcze w latach 90., jednak wysoki poziom technologii, jak już wspomnieliśmy, nie zostaje utrzymany.

Wśród kultowych dziś modeli tej marki należy wymienić wzmacniacz AU-999, wspomniany już amplituner stereo 990 DB i kwadro QRX-9001.

Sansui to jednak nie tylko hi-end. Wysoka jakość dotyczyła także “niższych” modeli. Na początku lat osiemdziesiątych bardzo wysoko oceniony został przez rynek brytyjski wzmacniacz AU-D101 (także nieco wyższy model AU-D33). Wzmacniacze te posiadały specjalne układy sprzęgające przez co charakteryzowały się bardzo niskimi zniekształceniami harmonicznymi. Niestety tego rodzaju linie urządzeń audiofilskich, skierowane do masowego odbiorcy z mniej zasobnym portfelem, nie miały już swojej szerszej kontynuacji.

Wypada nadmienić, iż na początku lat 80. Sansui była także pionierem na polu cyfrowego przetwarzania dźwięku.

 

Choć dziś Sansui nie ma w swej ofercie aparatury najwyższej klasy (katalog wypełniają głównie telewizory), marka jednak ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością, głównie ze względu na obecność modeli vintage, które wciąż są cenione i bardzo poszukiwane. Zachęcamy do restauracji urządzeń audio tej marki. Jako serwis specjalizujemy się w tego rodzaju działaniach. Zapraszamy także do odwiedzania naszego sklepu na Placu Konstytucji 5, gdzie posiadamy bogatą ofertę sprzętu audio pochodzącego z najlepszych lat produkcji, nierzadko wśród oferowanych modeli można znaleźć prawdziwe perełki, także sygnowane marką Sansui.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: iviterserwis.pl/referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: iviterserwis.pl/darmowapaczka

serwis pogwarancyjny