Loading...


Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 
Kontakt telefoniczny do nas - 22 297 70 30 oraz 570 820 933. Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu. 

Serwis - naprawa gramofonów

Zajmujemy się serwisem gramofonów - zarówno współczesnych, jak również tych starszej daty. Jesteśmy gotowi podjąć się naprawy modeli z najwyższej półki. Doskonale radzimy sobie zarówno z problemami mechniacznymi, jak i elektronicznymi. Posiadamy bogate doświadczenie w tej dziedzinie. 

Poradzimy sobie z każdą usterką, wykonamy pełen przegląd, konserwację sprzetu. 

serwis naprawa gramofonów

Zła jakość dźwięku – słychać trzaski

Gramofon odczytuje dźwięk z płyty poprzez igłę, która przesuwając się po powierzchni wytłoczonej na winylu ciągle drga. Igła razem z wkładką jest elementem mechanicznym, który podczas eksploatowania zużywa się, czego skutkiem może być pogarszająca się jakość dźwięku, utrata dynamiki oraz trzaski.

Gramofon nie trzyma obrotów

Aby poprawnie odtworzyć dźwięk zapisany na płycie winylowej, konieczne jest utrzymanie odpowiedniej prędkości obracającej się płyty. W przypadku gramofonów nierówne obroty wiążą się bezpośrednio z wahaniami wysokości dźwięku, co fatalnie wpływa na odbiór muzyki.

Powodów tego typu problemu może być kilka

Po pierwsze – gramofon jest w dużej mierze urządzeniem mechanicznym – silnik elektryczny, pasy przenoszące obroty silnika na talerz gramofonu, łożyska talerza – te wszystkie elementy, aby mogły spełniać sowoje zadanie potrzebują konserwacji. Czystość tych elementów oraz odpowiednie smarowanie jest wymogiem poprawnej pracy.

Elektronika…

…to równie ważny element – układ stabilizujący obroty, zasilacz, wzmacniacz dźwięku – w przypadku tych podzespołów przyczyn awarii może być wiele, objawów ich uszkodzenia również. Kiedy gramofon w ogóle nie włącza się to problem najpewniej leży po stronie zasilacza. „Pływające obroty” mogą wskazywać zarówno na zasilacz jak i na układ stabilizacji. Z kolei zła jakość dźwięku to problemy z wkładką lub wzmacniaczem.

Wtyczki, złącza, DNI5, RCA, Cinch…

Starsze gramofony wyposażone są w inny typ złącza audio - DIN 5, co uniemożliwia podłączenia ich do współczesnego sprzętu grającego. Wtyczki tego typu w dzisiejszych czasach zastąpiły złącza RCA popularnie nazywane „cinch-ami”. W naszym serwisie możliwe jest przerobienie złącz gramofonu, dzięki czemu stanie się kompatybilny ze współczesnymi urządzeniami audio.