Serwis McIntosh

Darmowy odbiór i wysyłka sprzętu

Darmowy transport

Bezpłatny transport sprzętu do serwisu i z serwisu na terenie całej Polski. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi

Gwarancja 12 miesięcy!

Gwarancja 12 miesięcy!

Nasza 12-miesięczna gwarancja pokazuje, że jesteśmy pewni jakości naszych napraw. 6-miesięczna gwarancję na materiały eksploatacyjne.

Niezobowiązująca diagnoza.

Darmowa diagnoza.

Wstępna diagnoza każdego urządzenia - zawsze jest bezpłatna

Stylistyka

Od wczesnych lat istnienia marki stylistyka praktycznie się nie zmienia. Czcionka użyta w nazwie wzorowana w oparciu o gotyckie liternictwo. Panel przedni z czarnego szkła. Zieleń frontowych napisów. Oraz „McIntosh Blue” - niebiesko podświetlane wskaźniki. Stylistyka rozpoznawalna nawet przez „niedzielnych” audiofilii.

Technologie

W przypadku bardziej zaawansowanych płytek – sprzęt ciągle lutowany i montowany jest ręcznie. Produkcja mniej wymagających obwodów drukowanych została zautomatyzowana – nadal w gestii człowieka pozostaje jednak obsługa gęstego sita kontroli jakości. W charakterystycznych wyświetlaczach do podświetlenia wykorzystywane były na ogół żarówki. Nie wpływało to korzystnie na trwałość wskaźników. Uzyskanie właściwego odcienia „Blue” także było trudne. Obecnie żarówki zastąpione zostały przez LED. Czujnik oświetlenia montowany w nowszych modelach powoduje, że każdy wskaźnik uzyskuje zaprojektowany odcień.

Zaprojektowany kształt frontowych paneli jest wydobywany z tafli szklanych przez obróbkę strumieniami wody.

Transformatory C-Core o zaokrąglonym kształcie powodują sprawniejsze przekazanie mocy. Umieszczane są w aluminiowych ekranach wypełnianych smołą. Smoła redukuje oscylacje, tłumi przydźwięki, co ma pozytywny wpływ na brzmienie.

Oferta produktów McIntosha jest niezwykle szeroka. Od źródeł po zespoły głośnikowe. Te ostatnie, najmniej popularne z szerokiego portfolio urządzeń, reprezentują także odpowiednio wysokie poziomy oferując ponadprzeciętne osiągi. Tytanowe tweetery, aluminiowe woofery, liniowe układy z dużą liczbą przetworników zamknięte w metalowych lub drewnianych obudowach oferują głęboką scenę muzyczną i rozległe pole odsłuchu – promień emisji dźwięku sięga 130. stopni.

Jakość

Od początku wielką wagę przykłada się do jakości i precyzji wykonania. Dział badań i rozwoju nieustannie opracowuje nowe rozwiązanie – zawsze skrupulatnie testowane w komorze pogłosowej i bezechowej. Jakość przekłada się na niezawodność. Elektronika McIntosha słynie ze swej długowieczności. Legenda głosi, iż niektóre egzemplarze pierwszego wzmacniacza 50W-1 do dziś pracują w studiach NBC.

Wszystkich posiadaczy urządzeń, które jednak odmówiły współpracy zapraszamy do naszego serwisu. Z przyjemnością zajmiemy się restauracją wiekowych konstrukcji McIntoscha.

Wybrane modele

50W-1

Wzmacniacz 50W-1 był pierwszą konstrukcją McIntosha. To 50 W mocy przy zawrotnym poziomie zniekształceń poniżej 1% w paśmie 10 Hz-20 kHz (co jest trudno osiągalne nawet dla współczesnych tego typu produkcji). Powstał w 1949 roku. Konstrukcja oparta została na schemacie typu push-pull wykorzystującym lampy 6L6 – modelu marki Jefferson Electric z roku 1936. I choć 50W-1 nie był pomysłem całkowicie oryginalnym, był jednak na wskroś nowatorski. Projekt zawierał kilka patentów. Wśród nich – Unity Coupled Circuit – obwód ciągle wykorzystywany przez współczesne modele. Wielu komentatorów z branży audio podkreśla dobrą współpracę modelu z dzisiejszymi konstrukcjami – konfiguracja tego typu podnosi walory brzmieniowe zestawu.

A 116

Konstrukcja pojawiła się na rynku w 1953 roku i była produkowana jedynie do roku 54. Oparta była również na obwodzie Unity Coupled Circuit i choć pierwotnie pracowała z jedną lampą, modyfikacje pozwalały na wykorzystywanie pary. Sprzęt dobrze współpracuje z różnymi modelami współczesnych zestawów głośnikowych, użytkownicy którzy traktują go jedynie kolekcjonersko mogą być zaskoczeni – ciągle oferuje mocny, odważny dźwięk, świetnie realizujący wysokie częstotliwości, choć brzmienie basu nie musi wszystkich satysfakcjonować (należyte serwisowanie aparatury może temu zaradzić).

MC 275

To jedna z najbardziej kolekcjonerskich konstrukcji. 75 watów na kanał wyprodukowane w 1961 roku – potężne, masywne brzmienie. Wzmacniacz posiadał lokalną pętlę sprzężenia zwrotnego, co podnosiło jego walory w stosunku do innych konstrukcji wówczas oferowanych. Niestety sprzęt wyposażony został a chromowana podstawę podatną na odpryski i rdzewienie. Ząb czasu potrafi odcisnąć na niej swoje piętno. Podobnie rzecz ma się w przypadku niklowanych lamp – z upływem lat może pojawić się rdza. Konstrukcja okablowana została miedzianymi przewodami powlekanymi lakierem. Niestety po latach kable takie mogą stawać się kruche i pękać.

MC 250

Ten model, pochodzący z roku 1965, jest pierwszą w pełni udaną tranzystorową konstrukcją McIntosha. Wyglądem przypominał jeszcze sprzęt lampowy – aparatura powstała w oparciu o chassis wzmacniaczy MC 275 i MC 240. Podobnie rozmieszczone są więc gniazda wejściowe i podpinane przewody głośnikowe. W miejscu lamp umieszczone były jednak potężne radiatory tranzystorów mocy. Wzmacniacz posiadał 50 W na kanał przy 0,25% poziomie zniekształceń (THD).

MC 2105

Ten model McIntosha produkowany był w latach 1967-77. Oferował 105 watów mocy na kanał i jako jeden z pierwszych modeli posiadał wejście słuchawkowe. Dźwięk tej aparatury określany bywa często jako majestatyczny – szczególny zachwyt wzbudzają niskie tony (zwłaszcza podczas odsłuchu z podpiętym dużym zestawem głośnikowym – pod niewielkimi kolumnami brzmienie nie zachwycało, co zgłaszało wielu recenzentów). Wzmacniacz wymagał solidnej podstawy – waży bowiem blisko 30 kg. W swym oryginalnym wydaniu konstrukcja nie była zamknięta w drewnianej obudowie, ale wielu producentów oferowało case’y doskonale dopasowane do tego modelu.

MC 2505

Urządzenie to posiada opinię jednego z najwspanialszych wzmacniaczy jaki zbudował McIntosh w okresie od założenia firmy do jej sprzedaży w roku 1990. Jego brzmienie określane bywa jako niezwykle płynne, basy solidne, precyzyjne średnice i soprany. Debiutanckie egzemplarze 2505 opuściły fabrykę w roku 1967 i wyznaczyły nowe standardy projektowania i produkcji wzmacniaczy. Model ten był jednym z pierwszych wzmacniaczy McIntosha opartym na półprzewodnikach. Po raz pierwszy zastosowano tu szklany panel przedni umożliwiający wgląd we wnętrze urządzenia oraz system panloc umożliwiający mocowanie wzmacniacza w obudowie. Jako jeden z pierwszych modeli wyposażony został także w charakterystyczne podświetlane wskaźniki. MC 2505 współpracował z głośnikami o impedancji 4, 8 lub16 Ohmów – wyposażony w system Autoformer umożliwiał pracę z pełną mocą bez względy na impedancje podpiętych głośników. Posiadał czujnik temperatury wyłączający aparaturę i chroniący elementy przed przegrzaniem i uszkodzeniem. Stopień końcowy typu push-pull wyposażony został w ręcznie selekcjonowane tranzystory mocy. Wszystkie podzespoły przedwzmacniacza i stopnia końcowego projektowane były do pracy z dużym zapasem, przez co nigdy nie były eksponowane na działanie w sytuacjach granicznych, co znacznie obniżało ich zużycie i wpływało na długowieczność. Potężny gabarytowo transformator mocy nie przegrzewał się nawet podczas pracy pod dużym obciążeniem.

Galeria Iviter

serwis elektroniki 1 serwis elektroniki 2 serwis elektroniki 3 serwis elektroniki 4 serwis elektroniki 5 serwis elektroniki 6 serwis elektroniki 7 serwis elektroniki 8

Uwaga! Komunikat od naszego działu AUDIO

Bardzo ważna informacja - nie jesteśmy najtańszym serwisem na mieście, w ogóle nie jesteśmy tanim serwisem. Wszystkie tanie serwisy elektroniczne w Polsce juz zbankrutowały. My nie zamierzamy. Świadczymy usługi w zakresie pełnej renowacji sprzętu. Zatrudniamy w tej chwili najlepszy team specjalistów, prawdziwy dream team. Świadczymy usługi na wysokim poziomie, cały czas doskonalimy procesy, podwyższamy naszą jakość, inwestujemy w sprzęt i cena naszej usługi musi odpowiadać naszemu poziomowi technicznemu.

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji.

Kontakt telefoniczny do nas - 22 113 40 88.
Darmowa diagnoza i wycena naprawy. Sprawdź nasze referencje: iviterserwis.pl/referencje

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: iviterserwis.pl/darmowapaczka

serwis pogwarancyjny