Odzyskiwanie danych z macierzy RAID i dysku sieciowego IVITER SERWIS Warszawa
Loading...

Jesteśmy serwisem pogwarancyjnym. Nie działamy w ramach gwarancji. 

Kontakt telefoniczny do nas - 22 290 41 14 oraz 570 820 933. Darmowa diagnoza i wycena naprawy. 
Sprawdź nasze referencje: 
http://iviterserwis.pl/referencje-i-opinie

Jeśli nie mieszkasz w Warszawie możesz wysłać do nas sprzęt do naprawy. Szczegółowa instrukcja o tym jak tego dokonać: http://iviterserwis.pl/kontakt-i-adres-wysylki

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID i dysku sieciowego

Serwerowe dyski tworzące macierze ulegają takim samym awariom jak zwykłe dyski HDD. Chociaż zostały stworzone z myślą o szczególnym zabezpieczaniu zapisanych na nich informacji często zdarza się, że zgromadzone dane przestają być dostępne. Powody mogą być różne, od awarii jednego z dysków, co prowadzi do unieruchomienia całego systemu, przez niewłaściwą administrację układu w przypadku macierzy pracujących po awarii jednego z dysków, kiedy utrata danych następuje w przypadku niewykonania właściwej naprawy i owocuje defektem kolejnych dysków, po uszkodzenie samego oprogramowania RAID oraz nieumiejętne próby odtworzenia konfiguracji po awarii.

Przestrzegamy aby nie podejmować samodzielnych działań w przypadku wystąpienia usterki. Macierze tworzą skomplikowane struktury i lepiej powierzyć tę pracę specjalistom. Jeśli usterka ma charakter logiczny (przypadkowo sformatowana partycja, wirus itp.) rozwiązaniem jest zastosowanie oprogramowania, które musi być umiejętnie dobrane do danego serwera i dysku twardego. Niewłaściwe działania mogą doprowadzić do nieodwracalnej utraty zapisanych danych. Usterka o charakterze sprzętowy, jak spalenie modułu elektroniki na skutek przepięcia czy awaria silnika dysku, tym bardziej wymaga zaangażowania doświadczonego serwisanta. Odzyskiwanie danych z macierzy jest dosyć kłopotliwe, a jednym z głównych utrudnień jest nieciągłe rozmieszczenie danych na dyskach tworzących konfiguracje. W przypadku macierzy złożonych z wielu dysków analiza jej struktury może okazać się najbardziej czasochłonną częścią całego procesu.

Zajmujemy się także odzyskiem danych z dysków sieciowych (NAS) – zarówno w systemie z jednym dyskiem, jak i wielu dysków, działających także w konfiguracji RAID. Ratujemy dane po awariach mechanicznych, elektronicznych i logicznych samych dysków i całego urządzenia.